Aktualizacja modyfikacji - część IV: patche i programy

Jagged Alliance CenterTo już jest ostatnia część naszego projektu dotyczącego uaktualnienia wszystkich modyfikacji w naszym dziale Download. Na samym końcu pozostały już tylko przeróżne patche, dema, programy oraz wszelkie inne pozostałości. Jak by nie patrzeć, one również cieszą się dużą popularnością z Waszej strony, dlatego ich uporządkowanie i segregacja też była dla nas priorytetem do wykonania. Całość została podzielona na trzy kategorie, a mianowicie na "Patche i Dema", "Programy dla Moderów" oraz "Inne".

W pierwszej kategorii znalazły się aktualizacje do każdej części JA2 oraz (jeśli oczywiście były dostępne), to i ich wersje demonstracyjne. W następnej znajdziemy zestaw aplikacji do modowania poszczególnych odsłon Jagged alliance, natomiast w ostatniej natrafimy na patche do innych gier, czy zapisane stany gry wykonane przez fanów oraz inne podobne sprawy.

W kwestii technicznej nie zmieniło się nic, wszystko zostało zaktualizowane do najnowszych wersji. Równocześnie dodano wszystkie istniejące dodatki, aby dany program był całkowicie kompletny w jednym pliku. Dodatkowo do niemal każdej aplikacji, została dopisana wersja, dla pełnej informacji, która dokładnie znajduje się w dziale Download. Niestety nie wszyscy autorzy numerują swoje projekty, dlatego przy niektórych, jest sama nazwa, natomiast w opisie data ostatniej aktualizacji.

Co do opisów, to generalny schemat i tutaj nie uległ zmianie, czyli najpierw będziemy mieli krótką charakterystykę (ewentualnie dodatkowy potrzebny opis), potem wersja językowa, następnie która część Jagged Alliance jest potrzebna do uruchomienia programu, a na końcu instrukcja instalacji.

Sposób instalacji również nie uległ zmianie. Jeśli chodzi o programy, to bezpośrednio po wypakowaniu możemy od razu z nich korzystać. Co do dem, to również wypakowujemy i z miejsca uruchamiamy, z kolei patche wgrywamy tak samo jak modyfikacje, czyli na zasadzie szybkiego: "ściągnij – wypakuj – kopiuj – wklej – graj". Zostały skasowane wszelkiego rodzaju instalatory, które powodowały tylko niepotrzebne problemy przy wgrywaniu i uruchamianiu wszelkich tego typu projektów oraz tworzyły zupełnie zbędne wpisy w rejestrze systemu i zakładki w menu start.


PATCHE I DEMA

JA1

JA1 DG

JA2

JA2 UB

JA2 Wildfire

JA2 1.13

Pozostałe

Demo

Demo

Patch 1.05r PL

Patch 1.05r ENG

Patch 1.01 PL

Patch 6.04 ENG

Demo

Hired Guns
Patch 1.07

Patch 1.13b

Patch 1.13z

Patch 1.06 ENG

Patch 1.07 ENG

Patch 1.12 US

Patch 1.01 ENG

Patch 6.06 GER

JA: BiA
Demo

Spolszczenie

Demo

Trial

Patch 6.06 RU


PROGRAMY DLA MODERÓW - CZĘŚĆ PIERWSZA

JA1

JA1 DG

JA2

JA2 UB

JA2 Wildfire

DosBox

DosBox

Modding Tools

Modding Tools

Modding Tools

EDT Editor

EDT Editor

Saved Games Editors

Mercenary Profile Editor

Speech File Extractor

Saved Games Editors

Speech File Extractor

Weapon Editor


PROGRAMY DLA MODERÓW - CZĘŚĆ DRUGA

JA2 1.13

JA: BiA

Kody Źródłowe

Specjalne Programy

Projekty

IMP Editor

Modding Tools

Demise of Man

Generator Twarzy

Alien Mod

Mod Manager

Jagged Alliance 2

Last Stand

Modding Tools

JA2 UB

Noc Oficerów

Operacja Igła

JA2'005

Nowe Interfejsy

Nowe Mapy

Nowe Tilesety

Nowe Twarze

JA2 1.13(2085)

Polskie Czcionki

JA2 1.13(4870)

Sandbags on Roofs


INNE

Patche

Zapisy gry
klasyczne

Zapisy gry
modyfikacje

Brigade E5: NJU Patch 1.13 PL

JA2

JA2 1.13 (2085)

Revelati Mod v1.1a

JA2 UB

JA2 1.13 (4870)

JA2 Wildfire

Legion 2

New Classic

Renegade Republic


Pewnie już większość zauważyła lub nawet zdążyła się przyzwyczaić, że lewa kolumna ze skrótami do wszystkich plików w dziale Download, została dość mocno usprawniona. Wcześniej było bardzo niejednoznacznie i całość była rozbita na wiele niepotrzebnych kategorii i podkategorii, co bardzo utrudniało wyszukiwanie. Teraz wszystko jest podzielone na cztery części, dzięki którym z pewnością o wiele szybciej i prościej znajdziecie swoje ulubione pliki i modyfikacje.

Aktualizacja modyfikacji - cześć I: JA2 Aktualizacja modyfikacji - cześć II: JA2 UB oraz JA2 Wildfire Aktualizacja modyfikacji - cześć III: JA2 1.13
Komentarze (2)
  • Avatar użytkownikaNick

    Odnośnik do Mega przy kodzie źródłowym z JA2'005 przekierowuje do "Speech File Extractor" z DG, natomiast "Mercenary Profile Editor" z DG do strony z forum: http://forum.jagged-alliance.pl/forum-j ... -t492.html. Nie wiem czy nie ma gdzieś jeszcze jakichś błędów.

  • Avatar użytkownikaStarchris

    Dziękuję za informacje. Poprawione.
Nick: