09: Modyfikacje » Jagged Alliance 2 »

JA2 Metavira v1.07b ENG

JA2 Metavira v1.07b ENG
Data aktualizacji: 01 lut 2021 12:11 Pobrań: 1440 Download!
Modyfikacja ta, to przeniesienie całego JA1 (fabuła, misje, mapa, postacie bronie i pozostałe przedmioty itd.) na grunt JA2. Projekt zawiera w sobie większość nowinek technicznych, z jakimi możemy spotkać się w 1.13. Modyfikacja zawiera w sobie wszystkie dodatki, jakie zostały do niej wykonane, czyli między innymi nowy interfejs, muzykę, odgłosy, czy dialogi postaci.

Modyfikacja jest w wersji angielskiej.

Modyfikacja zawiera w sobie najnowszy patch 1.07b.

Preferowana podstawa: JA2 1.05r PL lub JA2 Gold 1.12 ENG
Do instalacji nie są potrzebne żadne dodatkowe pliki. Modyfikację wypakowujemy, a następnie wszystkie pliki i foldery w jej głównym katalogu, kopiujemy bezpośrednio do miejsca zainstalowania JA2. Grę uruchamiamy za pomocą pliku "JA21m.exe".

JA2 Metavira - szczegółowy opis
Komentarze (22)
 • Avatar użytkownikamarcinl0

  Pobrałem, zainstalowałem na JA2 GoG, gra super znowu zarwałem noc - zdobyłem lab Brendy, ale idąc dalej w lewo nagle pojawił się problem z zapisem gry na kolejnych mapach - nie dość że wychodzi do pulpitu to kasuje save i dalsza gra stała się niemożliwa (- chyba że ktoś umie przejść całą grę bez save ale i tak może być pulpit). Czu jest dostępna nowa wersja tego znakomitego moda - ew. prosiłbym Redakcję aby poinformować Autora - może coś poradzi... Z góry thx.

 • Avatar użytkownikamarcinl0

  Pobrałem i zainstalowałem patch 1.07a (nawet bez kombinowania - bez instalowania/nadpisywania wersją 1.06) i od razu dzielę się spostrzeżeniami: wygląda na to że ten patch rozwiązuje podstawowy problem z zapisem stanu gry - i zachowuje wersję angielską. Thx very much.

  Proponuję o ile możliwe wrzucić ten patch do download - bo jest kluczowy i nie da się bez niego grać.

 • Avatar użytkownikatech

  ja gram od lat tylko w klasyczne ja2, ale w koncu trzeba sprobowac czegos nowego

 • Avatar użytkownikamarcinl0

  I jeszcze ważniejsze: brak zrzutów dostaw - w dniu 9 powinien być zrzut amunicji w sektorze S36 - chyba że coś robię źle i nie umiem namierzyć zrzutu. A specjalnie zdobywałem S36 właśnie w 9 dniu - i nie ma zrzutu. O ile możliwe proszę o potwierdzenie braku zrzutów w modzie i jak temu zaradzić - co zasadniczo utrudnia grę.

 • Avatar użytkownikamarcinl0

  Czy w 2022 r. będzie wydany nowy patch naprawiający brak zrzutów - to skutecznie zniechęca do grania w ten naprawdę ciekawy mod.

 • Avatar użytkownikamarcinl0

  Nareszcie pojawił się nowy patch 1.07b - co dokładnie wprowadza ? Są już zrzuty zgodnie z notkami ?

  Патч с движком v1.07b (распаковать поверх в каталог с игрой):
  http://www.ja2.su/NOtest/metavira/metav ... h_107b.rar

 • Avatar użytkownikamarcinl0

  Sugerowałbym oficjalne dodanie nowego linku do wersji 1.07b.

 • Avatar użytkownikaStarchris

  Dziękujemy za info o nowym patchu. Pozdrawiamy

 • Avatar użytkownikaSaris

  Link do nowego Patcha nie dziala

 • Avatar użytkownikaStarchris

  Sprawdzaliśmy, działa. Może być tak, że przeglądarka lub antywirus blokuje pobranie, gdyż uważa ten plik za niebezpieczny. To jest patch, który dużo zmienia i może być przez to mylnie traktowany. Poniżej jest ewentualnie inne źródło.

  https://mega.nz/file/9Uhl0SgJ#4O5Naqxv6 ... oZ1EwoGC4c

 • Avatar użytkownikaSaris

  Wielkie dzięki za link.
  Pozdrawiam

 • Avatar użytkownikaKiller Kira

  Starchris, dzięki za link do patcha, uratował mi rozgrywkę, kiedy trafiłam na problem z kraszami podczas zapisów. Link z opisu moda mi nie dział, a dopiero teraz zauważyłam, że jest jeszcze w komentarzu.

 • Avatar użytkownikascope112

  drodzy polscy przyjaciele,

  korzystam z tłumacza, więc moje pytanie może być słabo gramatyczne.

  Czy ktoś mógłby potwierdzić, czy powyższe pliki do pobrania zawierają pełną angielską wersję moda JA 2/1 Metavira? Na rosyjskich forach znalazłem tylko wersję angielską 0.45, ale ta wersja zawiera pewne błędy i uszkodzone dialogi MERC.

 • Avatar użytkownikaStarchris

  Hello scope112

  This is the most up-to-date English version, based on the combined Russian and English versions (0.45 + patch 0.50 and 1.06a). There is nothing newer because Russian moders abandoned the English version.

  Our version still needs to be patched with patch 1.07b and that's it. If something still doesn't work, unfortunately it will remain that way.

 • Avatar użytkownikascope112

  @Starchris

  Thank you for the response and for kindly writing back in English. I tried to install the v1.06a English version, however I encounter issues with the MERC speeches. Most of the MERCs have wrong speech or still speak in Russian.

  Could you perhaps provide installation instructions? I would like to check whether the issue is caused on my end.

  Dziękuję za odpowiedź i uprzejme napisanie po angielsku. Próbowałem zainstalować wersję angielską v1.06a, jednak napotykam problemy z przemówieniami MERC. Większość MERC źle się wymawia lub nadal mówi po rosyjsku.

  Czy mógłbyś podać instrukcje instalacji? Chciałbym sprawdzić, czy problem leży po mojej stronie.

 • Avatar użytkownikaStarchris

  Indeed, some files were incorrectly merged. We think we fixed it and everything should now be displayed correctly. If something is still wrong, please let us know.

 • Avatar użytkownikascope112

  Which files should I download? It seems that the links here above are still the same and not updated.

  Thank you for your assistance

 • Avatar użytkownikascope112

  Another point: earlier I was not able to update the game to version V1.07b (patch). When I tried to copy-paste the .exe file, I would get an error message. It was also not possible to open the file.

 • Avatar użytkownikascope112

  @starchris

  I downloaded the v1.07b version, but the sound files from AIM mercenaries and their text are still not working correctly.

  For example, Speck has the voice of Trevor. Mike has the voice of Spike.

  Do you have a solution?

 • Avatar użytkownikaStarchris

  Description on the official info https://thepit.ja-galaxy-forum.com/inde ... 9&start=0& It's the third version of the sound. So there is no sound for Speck and there are not enough sound-files for some of the mercs. (Tex, Sam...).

  There is no solution, because this is the most up to date english version after Russian abandoned it and unfortunately everything what is wrong here, it will remain that way. If you do not like it, just do not play it.

 • Avatar użytkownikascope112

  I like the mod a lot, but my version does not make the correct connection with respect to the sound files. I am not sure whether the problem lies with the mod or with my installation.

  For example: Mike has Spike's voice, while Speck has Trevor's voice.

 • Avatar użytkownikaStarchris

  Your installation is very correct. Problem lies with the mod.
Nick: