Wyposażenie z Jagged Alliance 2 » Dodatki do broni

Jagged Alliance 2
Dodatki do broni

W poniższym artykule znajdziecie spis wszystkich dodatków, które można przyłączyć do broni i dowiecie się, jakie konkretnie korzyści przynoszą.

Celownik snajperski zawęża pole widzenia o 20% na każdy dodatkowy punkt akcji poświęcony na celowanie. Posiadanie go jest więc koniecznością, jeśli chcesz zdjąć człowieka strzałem w głowę z dużej odległości…Celownik laserowy dodaje 20%-owy, niezmienny bonus do trafienia. Ze względu na wbudowany celownik laserowy, strzelając z karabinu rakietowego również otrzymuje się ten bonus.Dwójnóg podnosi szanse trafienia o 10%, jeśli strzelec znajduje się w pozycji leżącej.Tłumik wycisza odgłos wystrzału. Należy jednak pamiętać, że uszkodzony tłumik nie wyciszy całkowicie broni, do której jest dołączonyKaczy dziób – shotgun z tym dodatkiem wystrzeli śrut w linii horyzontalnej, a nie w okręgu. Jednakże, biorąc pod uwagę krótki zasięg broni, nie zrobi to pewnie dużej różnicy.Podwieszany granatnik (Talon)
Aby użyć granatnika Talon, należy najpierw podłączyć go do broni i załadować, dodając granat 40mm w taki sam sposób, jak poprzednio granatnik, czyli do dodatków broni. (Tak naprawdę załadowany zostanie granatnik).
Posiadacz broni z podwieszonym Talonem może strzelać ogniem pojedynczym, serią (oczywiście jeśli broń może strzelać ogniem ciągłym) lub wystrzelić granat. Tryb ognia można zmieniać poprzez wciśnięcie klawisza ‘b’ lub odpowiedniego przycisku w panelu wyposażenia najemnika.
Dla przykładu – jeśli Talon podłączony został do karabinu C-7 i najemnik jest gotów oddać pojedynczy strzał, wciśnięcie klawisza ‘b’ sprawi, że wybierze on tryb ognia ciągłego. Po ponownym wciśnięciu ‘b’, najemnik będzie gotów by oddać strzał z granatnika.Przedłużka do lufy daje dodatkowe 10 pól zasięgu broni, kiedy jej stan wynosi 100%. Odkąd zostanie zamontowana na lufie, zużywa się wraz z każdym wystrzałem z broni i, jeśli nikt jej nie naprawi, może w końcu odpaść, dając 30% karę do trafienia strzału, po którym odpadła.Pręt i sprężyna obniżają koszt wystrzału z broni o około 1/6. Wynik zaokrąglany jest w dół, więc jeśli normalny koszt wynosi 10, to po podłączeniu pręta i sprężyny wyniesie 8. [10 – (10 * 1/6) = 8,(3) wynik zaokrąglany jest w dół, dając 8]
Pręt i sprężyna redukują koszt wystrzelenia serii w taki sam sposób, jednak nie spadnie on o więcej, niż 3 punkty akcji.

UWAGA: efekty zużycia
Przez większość czasu, używanie uszkodzonych dodatków będzie dawało mniejszy bonus. Mocno uszkodzony celownik laserowy daje karę do trafienia, gdyż źle działający laser czyni broń mniej celną.

Autor: Redakcja JACenter.pl, 5 komentarzy · 39921 czytań
Komentarze (5)
 • Avatar użytkownikaOdinoczka

  'Jednakże, biorąc pod uwagę krótki zasięg broni, nie zrobi to pewnie dużej różnicy.'

  Chrzanienie - pociski po przebyciu tych 13 pól nie znikają nagle, nie? Jest szansa, że kogoś trafisz - wyrządzisz mało szkód, ale jednak,a kaczy dziób zwiększa rozrzut = możliwość ogólnego trafienia.

 • Avatar użytkownikaStridingshadow

  W grze nie robi widocznej różnicy.
  Zasięg strzelb jest mizerny (poza zasięgiem praktycznym szansy TRAFIENIA drastycznie maleją), więc rozrzut śrucin nie stanowi problemu.

 • Avatar użytkownikaczop

  Naljepszy dodatek do broni to pręt i sprężyna.

 • Avatar użytkownikagość

  Szkoda że do wersji JA2 Wildfire nie ma takiego spisu fajnego bo tam tych przedmiotów jest więcej na dodatek nie każde pasują do danej broni

 • Avatar użytkownikaStarchris (NZ)

  Załaduj sobie zapisany stan gry z poniższego zestawu. Będziesz mógł wszystko z wszystkim popróbować https://jagged-alliance.pl/plik448/ Wszystko znajduje się w kryjówce rebeliantów w Omercie.
Nick: