09: Modyfikacje » JA2 1.13 - Główne Pliki »

JA2 1.13(8767) BETA PL

JA2 1.13(8767) BETA PL
Data aktualizacji: 08 mar 2020 22:18 Pobrań: 7596 Download!
Jest to jak do tej pory największa, najpopularniejsza, najbardziej rozbudowana i najwszechstronniejsza modyfikacja do JA2. Zmian, poprawek, ulepszeń, czy nowości technicznych jest tak dużo, że żeby je wszystkie poznać i zrozumieć, to nie ma innego wyjścia, jak tylko poprzez zagranie i przetestowanie ich wszystkich na własnej skórze, do czego oczywiście bardzo gorąco zachęcamy.

Jest to nieoficjalna, rozwojowa wersja (oficjalną i stabilną wersję znajdziecie TUTAJ), która zawiera w sobie mnóstwo nowości technicznych, o których możecie sobie poczytać z poniższych linków, a dodatkowo posiada możliwość zagrania w JA2 Unfinished Business 1.13. W tym celu przed uruchomieniem (plik JA2_8767_UB.exe), należy w programie INI Editor zmienić w lewym górnym rogu, w zakładce "Select JA2 v1.13 MOD", aktualne ustawienie na "vfs_config.UB113.ini".

Modyfikacja jest w polskiej wersji językowej, natomiast angielska wersja znajduje się TUTAJ.

Pozostałe główne wersje modyfikacji JA2 1.13 są następujące:
1. Wersja 2085
2. Wersja 4870
3. Wersja 7609

Preferowana podstawa: JA2 1.05r PL lub JA2 Gold 1.12 ENG
Do instalacji nie są potrzebne żadne dodatkowe pliki. Modyfikację wypakowujemy i wszystkie pliki i foldery w jej głównym katalogu, kopiujemy bezpośrednio do miejsca zainstalowania JA2. Grę uruchamiamy za pomocą pliku "ja2.exe" lub "JA2_8767_UB.exe", jeśli chcemy zagrać w JA2 UB 1.13.

JA2 1.13 - szczegółowe informacjeNowości techniczne w JA2 1.13 - część INowości techniczne w JA2 1.13 - część IINowości techniczne w JA2 1.13 - część III: zawód szpiegNowości techniczne w JA2 1.13 - część III: nowe bronieNowości techniczne w JA2 1.13 - część III: niewolaNowości techniczne w JA2 1.13 - część IV: nowe możliwości broniNowości techniczne w JA2 1.13 - część IV: nowe możliwości dodatków do broniNowości techniczne w JA2 1.13 - część V: najemnicyNowości techniczne w JA2 1.13 - część V: przeciwnicyNowości techniczne w JA2 1.13 - część VI: wyposażenieNowości techniczne w JA2 1.13 - część VII: laptopNowości techniczne w JA2 1.13 - część VIII: pojazdy i składyNowości techniczne w JA2 1.13 - część IX: specjalne umiejętnościNowości techniczne w JA2 1.13 - część X: personifikacja armiiNowości techniczne w JA2 1.13 - część XI: tryb zombieNowości techniczne w JA2 1.13 - część XII: infrastrukturaNowości techniczne w JA2 1.13 - część XIII: milicjaNowości techniczne w JA2 1.13 - część XIV: najważniejsze kolejne nowe funkcjeNowości techniczne w JA2 1.13 - część XV: nowe animacje
Komentarze (74)
 • Avatar użytkownikaJollly Beast

  Cudnie że w końcu jest .

 • Avatar użytkownikaPPP

  jestem troche zielony w tych modach, prosze napiszcie mi czy i jak da sie zainstaloawc to do wersji Unfinished Bussines 2.5 (tylko taka jak narazie posiadam)

 • Avatar użytkownikaStarchris

  Przykro mi, ale nie da się tego powiązać z jakimkolwiek JA2 UB. Musisz mieć albo JA2 albo JA2 Wildfire. W innym wypadku nie pójdzie.

 • Avatar użytkownikaKillyox

  Wystarczy, ze wypakuje do glownego folderu JA2 albo JA2WF ?

 • Avatar użytkownikaStarchris

  Tak dokładnie, ale bezpośrednio będzie działać tylko jak to zrobisz na JA2. Jak chcesz to zrobić na JA2 Wildfire to wcześniej wrzuć na Wildfire nakładkę.

  https://jagged-alliance.pl/plik435/

 • Avatar użytkownikaHanti

  A wie ktoś jak to działa?
  r5688 | Flugente | 2012-11-16 22:16:31 +0100 (Fr, 16 Nov 2012) | 2 lines
  - New feature: massive counterattacks in all major cities

 • Avatar użytkownikaH.U.N.K

  Super, że ktoś jeszcze nad tym pracuje - szkoda by było zaprzestać rozwijania tej modyfikacji :D

 • Avatar użytkownikaAreq

  Mam pytanie: Czy ktoś już ukończył tą wersję? Chodzi mi o to czy cała mapa jest już zrobiona czy tylko jej część.

 • Avatar użytkownikaOMEN

  Jak włączyć tryb pełnoekranowy, bo gra otwiera mi się w oknie?

 • Avatar użytkownikaStarchris

  Sprawdź co masz wybrane w INI Editor.exe. Tam jest do wyboru "Windowed mode", sprawdź czy jest TRUE, czy FALSE.

 • Avatar użytkownikaJoshua

  Wiem, że moje pytania są zupełnie banalne, ale na stronie jestem po raz pierwszy, a do JA2 wracam po latach i nie instalowałem wcześniej żadnych modów. Jak przeczytałem wyżej wystarczy jedynie rozpakować pliki w folderze gry i to wszystko. Czy jednak wymagana jest aktualizacja gry do jakiejś konkretnej wersji? (obecnie mam wersje 1.10, starczy?) Poza tym, plik który pobrałem ma 333Mb, tyle jest w rzeczywistości czy coś się wykrzaczyło podczas downloadu?

 • Avatar użytkownikaStarchris

  Dokładnie jest tak jak mówisz, kopiuj do JA2 i odpalaj grę. Nic więcej nie trzeba, żadne aktualizacje już nie są wymagane. Tak to jest wersja rozwojowa dlatego tyle waży. Co do gry, którą posiadasz, to absolutnie teraz nie ma to już znaczenia. Twoja 1.10 również jest ok.

 • Avatar użytkownikaJoshua

  Rozwojowa? Czyli nie jest to pełna kampania?

 • Avatar użytkownikaStarchris

  Wręcz przeciwnie, jest to pełna jak najbardziej kampania, tylko w sensie rozwojowa, czyli BETA, czyli może być niestabilna i ni stąd ni zowąd wywalać do Windowsa, ale w zamian za to oferuje wszystkie nowinki techniczne jakie do tej pory wymyślono. Oficjalna stabilna wersja 4870, wiele ich nie ma.

 • Avatar użytkownikaJoshua

  Rzeczywiście widać, że to wersja rozwojowa. Widać to chociażby po celności naszych najemników - ciągłe pudłowanie z odległości, z której czujemy nieświeży oddech przeciwnika, pomimo zużycia wszystkich możliwych AP na celowanie. Jak to wygląda w wersji 4870? Jest bardziej dopracowana?

 • Avatar użytkownikaStarchris

  Tu i tu będzie taka sama sytuacja, to już nie jest klasyczne JA2, że z każdej broni można było od razu trafić. Tutaj żeby trafić to musisz mieć odpowiedniego najemnika, umiejętności i specjalności i odpowiednią broń skorygowaną przez dodatki, ale o tym to można by mówić bez końca. Na forum jest mnóstwo o tym lub po prostu załóż nowy temat i wszystko na pewno ktoś Ci wytłumaczy.

 • Avatar użytkownikaJoshua

  Wiem, że staję się powoli męczący, ale mam jeszcze jedno pytanie: mam najemnika z umiejętnością SPY, jednak nie wiem jak jej używać. Szukałem na forum jednak bezskutecznie...

 • Avatar użytkownikaStarchris (NZ)

  Akurat jestem w pracy i nie mogę podać bezpośredniego linka,bo mamy tutaj takie zabezpieczenia, że szok. W każdym bądź razie zobacz sobie na stronę główną, na prawą kolumnę zakładek, tam jest JA2 1.13, a pod nim podzakładki. Kliknij na artykuły informacyjne, a rozwinie Ci się lista i tam wybierz artykuł o zawodzie szpiega w 1.13.

 • Avatar użytkownikacpt.Shen

  Wiadomo moze kiedy będzie ta na 100% stabilna pełna wersja? Tak aby pytam z ciekawości.

 • Avatar użytkownikaStarchris

  Jeśli nie będzie na święta, to pewnie wypuszczą dopiero na wakacje w przyszłym roku.

 • Avatar użytkownikaice

  Czy jest możliwość połączenia tego moda z mapą Arulco Revisited?

 • Avatar użytkownikaStarchris

  Ten mod już jest.

  https://jagged-alliance.pl/plik532/

 • Avatar użytkownikafuzzzz

  mam pytanie jest jakas opcja zeby zwolnic rozgrywke to te szybsze chodzenie i kule mnie dobijaja :/

 • Avatar użytkownikaStarchris

  Ronnie znalazł odpowiedź dla Ciebie.

  http://forum.jagged-alliance.pl/ja2v113 ... tml#p56683

 • Avatar użytkownikatokar

  Witam, pobrałem najnowszą wersję 6967, wszystko działa, ale nie mam tych trzech dodatkowych typów ciał, wy też nie macie i po prostu musimy na to poczekać, czy ja coś źle robię ?

 • Avatar użytkownikaStarchris

  Te ciała będą w przyszłości, w aktualnych wersjach ich nie ma jeszcze. Trzeba niestety poczekać.

 • Avatar użytkownikayanq

  Nie wiecie czy twórcy tej modyfikacji, mają zamiar poprawiać AI przeciwników ? Teraz jak gram, to przeciwnicy zlatują się z całego sektora i są wybijani jeden po drugim, gdyby mogli to by chyba wbiegli na moich najemników.
  A może taki patch/mod poprawiający AI istnieje ?
  Z góry dzięki za odpowiedzi!

 • Avatar użytkownikaStarchris

  Zobacz tutaj

  https://jagged-alliance.pl/news762/nowos ... zeciwnicy/

 • Avatar użytkownikaH.U.N.K

  Nie jestem pewien, czy to jest błąd, czy zmieniona opcja, ale w tworzeniu IMP umiejętność kamuflażu całkowitego nie działa (nie widać kamuflażu na jednostce, tak samo, jak Shadow nie posiada stałego kamuflażu)

 • Avatar użytkownikaGaran

  Jedno, proste pytanie - ów zacny modzik jest kompatybilny z Wildfire 1.13 i innymi modami upgraide'ującymi SI i świat gry (JA2 Mods on Wildfire v1.23 + Wildfire 1.13(4870) AIMNAS v21 PL + Silent Sniper)?

 • Avatar użytkownikakalwar

  Pobieranie dochodzi do 99% i siada, też tak macie?

 • Avatar użytkownikaReznov

  Czy Relase 7667 zawiera już nowe modele, lub jakieś na prawdę poważne zmiany?, czy to tylko kolejna mała aktualizacja? =).

 • Avatar użytkownikabeszuj

  Modzik wygląda zacnie. Niestety na WF + 7740 mam bug z Fatimą (nie chce dalej iść), ktoś ma na to rozwiązanie ?

 • Avatar użytkownikaPietrov

  Witam, jestem nowy na forum. Pytanie dotyczy wersji aimnas beta eng instalowane na JA2 Wildfire z nakładką 1.13 beta eng.

  Czy jest szansa na spolszczenie?
  Czy patch rapid svn podnosi wersję 1.13 na jeszcze nowszą od bety, czy jedynie aktualizuje wersję stabilną do bety?
  Czy sama najnowsza aktualizacja moda 1.13 zawiera w sobie to co miały poprzednie aimnas tzn, czy jak zainstaluję najnowszy mod 1.13 to ulepszyć go mogę tylko najnowszym aimnasem?
  Jakie nakładki warto jeszcze nanieść? Chodzi o rozszerzenie arsenału broni i przedmiotów bez ingerencji w wygląd gry. Czy aimnas jest najbardziej rozwinięty?
  Jakie polecacie kombinacje, aby było ogólnie: trudno, wszystkiego dużo, itp.

 • Avatar użytkownikanowy

  witam pytanie czy jeszcze ktos pracuje nad tym?

 • Avatar użytkownikaStarchris

  Tak, cały czas wychodzi nowa wersja, wersja sierpniowa właśnie została wrzucona.

 • Avatar użytkownikaHiryu

  Wszystko ładnie ale w rozpakowanym pakiecie nie mam pliku JA2_7953_UB.exe a zatem jak mam uruchomić ub?

 • Avatar użytkownikaarmagedon

  wyjdzie jakas aktualizacja jeszcze?

 • Avatar użytkownikazip0

  Jest nowiuśka wersyja! Ciekawe, co tym razem dorzucili.
  Jeżeli czytają to autorzy modów to dziękuję Wam bardzo, jesteście super!

 • Avatar użytkownikaAdekHadek90

  Witam;)

  Mam problem z powyższą modyfikacją.
  Otóż po zainstalowaniu JA2 PL w wersji 1.05, wrzuceniu moda, wrzuceniu plików potrzebnych do działania na win 10 i dodaniu klucza do rejestru - gra niestety nie działa. Ma ktoś jakies pomysły?

 • Avatar użytkownikaBadgerman_

  Niestety - nawet jak działa to działa strasznie wolno. Ja poradziłem sobie za pomocą maszyny wirtualnej - chodzi stabilnie i bezproblemowo.
  Niestety w 1.13 mam problem z zegarkiem - Jak Fatima prowadzi mnie do siedziby rebeliantów to gra zawsze w tym momencie kręci wskazówką... A ogólnie czemu Fatima taka nieogolona ?

 • Avatar użytkownikaMcA

  A mnie się wcale nie udało rozpakować wersji BETA. Plik się ściągnął ale jak rozpakowywuję to wyskakują błędy i wszyskie pliki mają wartości 0kb. Próbowałem nie raz i nie dwa i nic. Ktoś wie jaka jest przyczyna?

 • Avatar użytkownikaMcA

  Dobra, udało się zainstalować jednak tą BETkę. Teraz kolejne sprawy:
  1) Gdzie trzeba tą linijkę dopisać MILITIA_USE_SECTOR_EQUIPMENT = TRUE żeby można było wyposażać milicję w sprzęt z sektora?
  2) Jak budować umocnienia: można umieścić worki i drut w każdym sektorze czy tylko jak w poprzednich wersjach tylko w tych z tilesetami?
  3) Zająłem Drassen (całe) i kopalnia się nie aktywowała a mam 79 lojalności tj. nie daje dochodu. W sektorze z kopalnią mam na mapie strategicznej napisane że No sektor z kopalnią jak by nie był zajęty, a jest. To jakiś Bug??

 • Avatar użytkownikaPiotrek

  Co do pierwszego, to też tego używam. Musisz otworzyć program INI Editor i w zakładce Militia Equipment Settings, wpierwszej podzakładce dajesz na true. Co do trzeciego, to czy na pewno gadałeś z szefem kopalni, bo bez tego dochód nie ruszy. Co do reszty to niestety nie wiem.

 • Avatar użytkownikaMcA

  Wszystko spoko, mnie INI editor w ogóle nie działa, wszystko musiałem ręcznie zmieniać w odpowiednich plikach INI, a z kopalnią wszystko działa. Tylko po przejęciu sektora i po rozmowie z szefem kopalni trza było poczekać jakieś 10 min gry. Właściwie to po edycji kilku rzeczy JA2 z modem to całkowicie nowa gra. Ten mod jest świetny. Na razie wkurza mnie tylko że jak wytrenuje samoobronę to jak przesuwam "umieszczm" ich w innych sektorach to zostawiają sprzęt i trzeba im ten sprzęt przenosić do nowego sektora w którym stacjonują.

 • Avatar użytkownikaBerny

  Nie wiem czy koś to przeczyta, ale w sumie nie wiem co zrobić, próbuje na tej wersji usilnie odpalić JA2 UB 1.13, niestety kończy się na tym że czarny ekran zasłania 3/4 ekranu i muszę wyłączać aplikacje Menadżerem Zadań. Wersje gry wrzucałem na samo JA2 w wersji Angielskiej.

 • Avatar użytkownikaStarchris

  Prawdopodobnie nie ustawiłeś w programie INI Editor właściwego pliku, z którego gra ma ciągnąć całą konfigurację gry JA2 UB. Otwórz INI Editor i w lewym górnym rogu, w zakładce: "Select JA2 v1.13 MOD", wybierz właściwy plik, potem zapisz i musi zadziałać, bo ja przed chwilą sprawdzałem i poszło bez problemu.

 • Avatar użytkownikaTeacherr

  Temat byl walkowany setki razy, ale nie moge znalezc odpowiedzi odnosnie najnowszych wersji. Czy jest mozliwe odpalenie najnowszej wersji 8246 przy uzyciu jakiegokolwiek spolszczenia z poprzednich wersji? Nie zalezy mi na pelnym spolszczeniu, bo wiadomo ze jest to niemozliwe przy ciaglej pracy nad nowymi wersjami. Chodzi mi po prostu o czesciowe polskie opisy. Wczesniej gralem na wersji 7609, orientuje sie ktos czy da sie jakos uzyc plikow z tamtej wersji w nowej aby uzyskac choc czesc "polskosci"? Jezeli ktos sie orientuje jakie sa to pliki, i co nalezy zrobic to prosilbym o instrukcje, bo bawie sie od kilku godzin z tymi wersjami i samemu nic nie udalo mi sie zrobic.

 • Avatar użytkownikaStarchris

  No niestety wszystko siedzi w pliku exe i to on pokazuje grze do których plików z tekstami w konkretnym języku ma się odwołać. Plik EXE jest po angielsku, więc kieruje wszystko do plików z angielskimi tekstami.

 • Avatar użytkownikaTeacherr

  Cala noc walczylem z ta nowa wersja, i udalo sie. Po walce z VS2010 udalo mi sie skompilowac exe z tej wersji, wraz z polskimi napisami z poprzednich buildow. Moze komus sie przyda, wrzucam tutaj jakby ktos mial skorzystac. Wystarczy zmienic nazwe pliku dopisujac ".exe", ogolnie hostingi nie lubia uploadow z czystym 'exe' wiec zmienilem to celowo.
  Tutaj jest link - http://www.speedyshare.com/bdYzE/Ja2
  a dla tych podejrzliwych skan virustotal - https://www.virustotal.com/pl/url/2ce3b ... 465842341/

 • Avatar użytkownikaStarchris

  Bardzo dziękujemy, z pewnością dodamy go do działu Download. Mógłbyś jeszcze dać linka do SVN z kodem źródłowym do tej bety. Pozdrawiamy.

 • Avatar użytkownikaTeacherr

  Pliki zrodlowe, potrzebne do kompilacji
  https://ja2svn.mooo.com/source/ja2/trun ... .13/Build/
  Polskie pliki (spolszczenie, prawdopodobnie z versji stable 7609)
  https://ja2svn.mooo.com/source/ja2/trun ... h_Version/ (wystarczy wypakowac, i nadpisac pliki w folderze z plikami gry oraz 1.13.

  Oraz zmieniony plik vfs_config.JA2113.ini ktory powoduje ze gra czyta te polskie pliki.
  http://pastebin.com/DpmeDWwH

  To chyba wszystko co jest potrzebne aby uzyskac polska wersje 8246, jak bede mial chwile to wrzuce cala paczke z gotowa polska wersja, wtedy bedzie idealnie pasowac do dodania do dzialu download, skoro pojawila sie taka mozliwosc.

 • Avatar użytkownikaTeacherr

  Gotowe. Czysta polska wersja 1.13_8246, wystarczy wypakowac do folderu z zainstalowana wersja JA2 i mozna grac. Dodatkowo skompilowalem plik UB do wersji polskiej, wystarczy wybrac odpowiednie ustawienia oraz plik exe w edytorze ini i mozna grac w kampanie UB na ustawieniach 1.13 w wersji PL.
  Nic nie trzeba kopiowac, wszystkie pliki oraz ustawienia plikow .ini sa ustawione na odpalenie gry w jezyku polskim.
  Dodalem rowniez do plikow wersje Merc Profile Editor 1.1 z poprzednich buildow 1.13, rowniez jest w wersji polskiej, program znajduje siew glownym folderze (wersja 2.0 tego samego programu znajduje sie standardowo w folderze "tools", jak to w przypadkow wszystkich wersji 1.13, jednak z tego co zauwazylem nie dziala ona poprawnie (nie czyta niektorych plikow .xml)

  Oczywiscie nie jestem autorem zadnych z plikow czy programow, zebralem jedynie wszystko do kupy, jedyne czego jestem autorem to kompilacji plikow exe.

  Zanim wrzucicie pliki na wasze serwery, beda tu u mnie na stale.

  https://drive.google.com/file/d/0By1iWk ... sp=sharing

 • Avatar użytkownikaTeacherr

  Podany wyzej link do hostingu moze nie dzialac, tutaj jego skrocona dzialajaca wersja.

  https://goo.gl/gzgc9q

 • Avatar użytkownikaHanti

  Coś co mnie zaskoczyło:
  Plik "JA2 1.13(8246) BETA PL" został dodany 30 czerwca br., a jest początek sierpnia.
  Jeśli liczba pobrań - 4021 jest prawdziwa, to chyba jest tego strasznie dużo?
  Każdy pobierał po 10 razy?
  ;-)

 • Avatar użytkownikaStarchris

  Nie ma tam daty DODANIA, tylko data AKTUALIZACJI, czyli ostatnie uaktualnienie do najnowszej wersji odbyło się 30 czerwca 2016r. Daty dodania nie ma widocznej.

 • Avatar użytkownikaKuleczka

  Cześć, mam problem, co bym nie pobrał z działu download archiwum jest albo puste (ale waży >300 MB)albo wyrzuca same błędy... czyżby jakieś nowe zabezpieczenia? Będę wdzięczy za jakiekolwiek informacje...

 • Avatar użytkownikaStarchris

  Sprawdziliśmy wyrywkowo kilka plików łącznie z tym i wszystko poprawnie się ściąga, wypakowuje i działa.

 • Avatar użytkownikaKuleczka

  No cóż zatem problem po mojej stronie. Dziękuję za szybką odpowiedź. Mam nadzieję że uda mi się coś poradzić.

 • Avatar użytkownikaWigen

  Mam Windowsa 10 no nie i gdy wypakowuję skompresowaną zawartość do głównego folderu z grą też mi wyskakują błędy i albo trzeba zatrzymać akcję, pominąć lub skopiować do schowka. Ktoś coś w tym temacie pomoże?

 • Avatar użytkownikaStarchris

  Sprawdzaliśmy obydwie wersje, polską i angielska, nie zdarzyły nam się żadne problemy lub błędy podczas wypakowania.

 • Avatar użytkownikaMadeius

  Witam, mam pytanko
  Po zainstalowaniu tego moda i odpaleniu gry w chwili kiedy pojawia mi się logo producentów gry wyskakuje mi napis ==RUNTIME ERROR PRESS <ESC> TO EXIt==
  ==Number of tilestes in code does not match data file==

  Wiece jak to naprawić?

 • Avatar użytkownikaStarchris

  Ewidentnie gra nie widzi swoich plików. Zainstaluj jeszcze raz JA2 nawet w innej lokalizacji i przekopiuj na taką instalkę wszystkie pliki z JA2 1.13. Jest jeszcze możliwość, że włączasz nie ten plik EXE, który powinieneś, ale to raczej mało prawdopodobne.

 • Avatar użytkownikaMaderius

  Ok, zadziałało.
  Dzięki :D

 • Avatar użytkownikaktos

  zolte "Download!" nie zyje

 • Avatar użytkownikaPawwwle

  Nie działa download.

 • Avatar użytkownikaPP

  pobieranie padło

 • Avatar użytkownikaSn4Ke

  Ma ktoś namiar na jakiś inny download? Chomika, cokolwiek? :/

 • Avatar użytkownikaSnaKe

  Dlaczego polska wersja "8246" nie wspiera mi IAS - Improved Ambient Sounds???

 • Avatar użytkownikaStarchris

  Przycisk Download już działa. Przepraszamy za tak długi proces naprawy uszkodzonego pliku. Pozdrawiamy.

 • Avatar użytkownikaDanielS

  @SnaKe ambient Sound są wspierane tylko przez exe z nowym AI w wykonaniu Sevenfm. Bazują na wersji 7609 i póki co nie zanosi się na połączenie obu tych gałęzi

 • Avatar użytkownikaSn4Ke

  Dzięki @DanielS za info. Trochę szkoda bo IAS jak dla mnie dodał trochę klimatu do nieco głuchego tła. O ile w sumie nie mam problemu z angielskim to po prostu jakoś nauczony jestem od starych lat do polskiej wersji ja2 :)

 • Avatar użytkownikaEsek

  Nałozyłem ruszyło, gram. jest cudownie, ale w momencie kiedy chciałem wziąć po tygodniu gry i zajęciu około połowy mapy 33 najemnika, to mimo iż w tabelce jest mnóstwo miejsca, jeszcze więcej najemników mieć nie mozna. w edytorze ini jest max 32 . :( a w opisie powyżej jest podane że mozna mieć ohohooo cyt z "pojazdy i składy" :
  5. POWIĘKSZONE SKŁADY - to już koniec z jakimikolwiek limitami odnośnie ilości wynajętych najemników, jeśli ktoś będzie chciał zwerbować wszystkich i zaatakować nimi np. Medunę, to teraz będzie miał taką możliwość. Opcja ta dotyczy również każdej innej "nacji": przeciwników na mapie spotkamy maksymalnie 512, to samo dotyczy samoobrony, cywilów oraz potworów, natomiast pojazdów będzie na jednej mapie mogło być aż 20.
  Ale gdzie to zmienic na min chociaż 60 I czy można w już rozpoczętej grze?

 • Avatar użytkownikaDante

  Witam. JA2 jest bezkonkurencyjne, v 1.13 tez bylo ok. Bylo bo pobralem ostatnia wersje - beta - i zwyczajnie brak mi slow: co zrobiliscie z FOV? Najemnicy maja pole widzenia slepych kur, 20 stopni? Kompletnie nie widza prawej czy lewej strony - tylko te 15 stopni na wprost. To jajca jakies :) Poza tym - dlaczego wrogowie wrzucaja mi "swieczki" z 30 kratek, po ciemku - idealnie pod nogi? Moi kolesie nawet z sila 95 i "demolitions" wraz z "bombardierem" takiego zasiegu - o celnosci rzutu nie wspominajac - zwyczajnie nie maja. No i nie wiedza - jakos - gdzie dokladnie znajduja sie wrogowie, czego o "wrogach" powiedziec juz nie mozna - ci znaja polozenie mercow z zamknietymi oczami chyba....moje piec groszy: to przegiecie, zaden "realizm". Ale ja tu tylko gosc, w kazdym razie super ze ktos nad JA2 wciaz jeszce pracuje. Pozdro :)
Nick: