Jagged Alliance 3 » Sprawozdanie z KRI Expo 2007

Sprawozdanie z KRI Expo 2007

Tłumaczenie: Len
Źródło: Igromania

Poniżej znajdujący się artykuł jest tłumaczeniem oryginalnego sprawozdania, które zostało opublikowane w serwisie Igromania z pominięciem pozostałych kilku gier nie związanych z serią Jagged Alliance o których również była mowa.Uwaga, uwaga! Redakcja Igromanii jak zawsze jest tam, gdzie trzeba. I tym razem, po odwiedzeniu targów KRI 2007, przygotowaliśmy dla was krótkie sprawozdanie, w którym opowiemy o najlepszych, naszym zdaniem, grach tej imprezy (i nie tylko!).


Nie tylko gra roku...
Firma, na którą warto było zwrócić uwagę na KRI Expo 2007 to Akella. Tym razem "Wilki" zaszokowały nas dwoma wspaniałymi projektami (ciekawie wyglądały także inne, lecz te najlepiej), a są to: Disciples 3 oraz Jagged Alliance 3

Na początek - kilka słów o grze zagadce, którą niewątpliwie jest Jagged Alliance 3. Nie jest żadną tajemnicą, że całkiem niedawno kanadyjska firma Strategy First, posiadająca prawa do serii Jagged Alliance, przekazała zadanie stworzenia tej gry w ręce Akelli i mało znanego studia F3 Games. A to po raz kolejny wzburzyło fanów serii, którzy nie sądzili, że te firmy zdołają stworzyć godną kontynuację Jagged Alliance. Zapoznając się z roboczą wersją gry, śmiemy zaprzeczyć - Jagged Alliance 3 jest w pełni zgodne ze wszystkimi regułami serii.
Tajemnicze cesarstwo - państwo trzeciego świata zostaje rozbite na 4 siły, począwszy od oficjalnego rządu i kończąc na rebeliantach. Region ten jest mocno zacofany, nie przywyknięto w nim do korzystania z regularnych armii. Dlatego strony konfliktu szukają pomocy u najemników. U nas.

Właściwie, Jagged Alliance 3 pobudza bardzo mocne uczucie deja vu. Prawie taki sam interfejs, znajome twarze najemników (chociaż twórcy dodali kilka nowych), mapa główna z podziałem na strefy - prawie wszystkie jak wcześniej. Za sprawą silnika gry Silent Storm, pojawiło się sporo nowych możliwości - potężna fizyka i pełna trójwymiarowość. Zaś same zdjęcia z gry wzbudzają bardzo umiarkowane odczucia - silnik, mimo wszystkich zmian, poważnie się zestarzał, a do końca tego roku, kiedy planuje się premierę JA3, zestarzeje się jeszcze bardziej. Zresztą, jak pamiętamy, również poprzednie gry nie cieszyły nas oszałamiającą grafiką.


Sprawozdanie z KRI Expo 2007 - Oryginalna wersja
Jagged Alliance 3 na targach! - Dyskusja na forum
Autor: Len, 1 komentarz · 14599 czytań
Komentarze (1)
  • Avatar użytkownikabit

    To w 2010 roku to w ogole nie bedzie pewnie przelomu co do grafiki:d
Nick: