Jagged Alliance Online » Jagged Alliance Online

Jagged Alliance Online Cover

Jagged Alliance Online
Producent: www.bit-composer.com
Wydawca: Gamigo
Wydawca PL: Brak
Premiera: 15 września 2012r.
Premiera PL: Brak
Strona oficjalna: www.jaggedalliance.gamigo.com
Minimalne wymagania sprzętowe:
Pentium 4 3.0GHz, 1GB RAM, 8600GT


Jagged Alliance Online to przeglądarkowa wersja epickiej turowej gry Jagged Alliance 2, której chyba nikomu już nie trzeba bliżej przedstawiać. Za jej stworzenie odpowiedzialne jest niemieckie studio Gamigo, przy współpracy z bitComposer Games. Projekt zaczął funkcjonować w połowie 2010 roku, a finalną premierę na całym świecie miał 15 września 2012 roku. Gra działa na silniku, który zapewnia pełne trójwymiarowe, żywe obrazy i animacje.

W Jagged Alliance Online ponownie wcielamy się w role najemników do wynajęcia. W pierwszym etapie produkcji gry miało być tylko kilku najlepszych, lecz plany te zostały obalone i wdrożono wszystkich (AIM, MERC oraz RPC), a dodatkowo dodając kilka całkowicie nowych. Nie zapomniano również o pewnej zasadniczej sprawie, która od zawsze była nierozerwalnie związana z serią gier Jagged Alliance 2, mianowicie chodzi o IMP'a. Jego też tutaj znajdziemy i będziemy mogli stworzyć sobie najemnika reprezentującego naszą własną osobę.

Sama rozgrywka opiera się oczywiście o tryb sieciowy, w którym będziemy mieli możliwość zagrania z innymi graczami z niemal całego świata. Po uzyskaniu odpowiedniego poziomu reputacji (10), arena PvP (Player versus Player) stanie przed Wami otworem. Następny krok będzie już zależał tylko od Was, jakim lub jakimi najemnikami będziecie tę strefę zdobywać oraz na jakim sprzęcie, którego będzie do wyboru do koloru.

Poza trybem sieciowym powstał również tryb single player, w którym naszym zadaniem będzie wykonać szereg misji powiązanych wspólną fabułą, opartą o sytuację niespodziewanego ataku na główną siedzibę AIM, która przez ten incydent poniosła ogromne straty. Naszym głównym celem będzie wyjaśnić tę sprawę i ukarać "w odpowiedni dla najemnika sposób" wszystkich odpowiedzialnych za tę sytuację.

ZAGRAJ Z NAMI W JAGGED ALLIANCE ONLINE

Jedyne co musicie zrobić, to zarejestrować się na poniższej stronie, poprzez niebieską zakładkę "REGISTER", a następnie włączyć już samą grę poprzez czerwoną zakładkę "LOGIN".

Gracz dostanie do swojej dyspozycji bazę, którą będzie mógł rozbudowywać. Każdy jej następny poziom (maksymalny poziom bazy, to szósty) daje konkretne bonifikaty, jak np. większa ilość miejsca w magazynie, większa skuteczność w leczeniu i naprawianiu, dostęp do modyfikacji broni itp. Cały obraz świata, to nasza mapa strategiczna, na której będziemy podejmować decyzję, z kim zagrać na arenie lub w którą misję zagrać itp. Walki są toczone na mapie taktycznej, niemal w taki sam sposób jak to było wykonane w JA2, czyli na zasadzie tur i wszystkiego innego, co definiowało pierwowzór, np. przycelowania, przerwania, przeszukiwanie pokonanych wrogów, skradanie, kucanie, strzały w różne części ciała itp.

Grać w tę grę można całkowicie za darmo i odnosić duże sukcesy. W takim przypadku będzie potrzebne wielokrotne przechodzenie tych samych misji, w celu znalezienia odpowiednich przedmiotów do rozbudowy bazy oraz znalezienia super broni. Natomiast jakby ktoś chciał być absolutnie niepokonany i posiadać mega bronie i najwyższe miejsca w rankingach, to niestety nie obejdzie się bez wydania prawdziwych złotówek na konkretne, tak zwane złote przedmioty.

Galeria - zobacz więcej


Autor: Starchris, 25 komentarzy · 45906 czytań
Komentarze (25)
 • Avatar użytkownikaIVAN

  super

 • Avatar użytkownikaszczeepan

  MMORPG. Szkoda komentować.

 • Avatar użytkownikash4dow

  "a grę będziemy mogli uruchomić poprzez przeglądarkę internetową" - podziękował...

 • Avatar użytkownikaJA2

  Doceńcie jedyne JA online, a nie marudzicie o tym i o tamtym, nie chcecie to nie grajcie i się przymknijcie.

 • Avatar użytkownikatester

  akurat przeglądarkowość problemem nie jest (unity rulez), natomiast sama gra.... no cóż, fajna jest, ale JA2 jednak lepsze :D

 • Avatar użytkownikaacqsen

  Jak dla mnie LIPA. W tej grze nie ma: odwracania się, unoszenia broni, przeszukiwania wrogów, strzałów w części ciała, strzałów mierzonych, kucania, czołgania. Nie zauważyłem również żeby wrogowie się poruszali, albo przerywali turę. Są za to zrypane żywcem w JA2 odgłosy postaci.

 • Avatar użytkownikaStarchris

  Wszystko to co napisałeś Acqsen właśnie, że jest. Nie ma tylko czołgania i strzelania w nogi, cała reszta jest, nie wprowadzaj innych w błąd.

 • Avatar użytkownikaacqsen

  Poprawka: mierzenie jest, wrogowie czasem zostawiają fanty, mozna sie skradac i biegać, kucac.

 • Avatar użytkownikaSeptimus

  Wiadomo czy i kiedy będzie spolszczenie gry?

 • Avatar użytkownikalukasamd

  @Septimus:
  Póki co nie ma takich informacji.

 • Avatar użytkownikaKroX

  się zobaczy

 • Avatar użytkownikaDD

  żeby wykonywać misje trzeba najpierw zapłacić? tylko przez pierwsze dwa dni ma się za darmo?

 • Avatar użytkownikaStarchris

  Pierwsze słyszę, misję zawsze były za darmo, jedynie te w Warzone są płatne, ale one są płatne tymi pieniędzmi w grze, które się zdobywa za wykonywanie zwykłych misji. W żadnej mierze nie płaci się za nie prawdziwych pieniędzy.

 • Avatar użytkownikamzk

  tylko 7 misji jest free(3,2,5,10,7,15,12) na pozostałe trzeba kupić campaign Pack za 16.99 euro.

 • Avatar użytkownikaStarchris

  No a co z misją 17, 19, 22 i 25. Przecież one też są darmowe. Dopiero misje od 25 wzwyż są płatne. Tak przynajmniej jest u mnie.

 • Avatar użytkownikamzk

  u mnie są płatne mam Jagged zainstalowanego przez konto Steam

 • Avatar użytkownikaStarchris

  Sprawdziłem dokładnie i niestety masz racje, tylko do 15 jest za free. Żeby awansować dalej bez wykupienia misji, to trzeba dojść do 25 poziomu reputacji, wtedy uaktywni się strefa wojny, na niej wbić się do 32 poziomu, uaktywni się kolejna strefa i tak dalej do 50 poziomu. U mnie kampania kosztuje 480 złotych sztabek, z tym że te sztabki jednocześnie wejdą Ci na konto i będziesz je mógł wykorzystać. Co i tak na to samo wychodzi, że niestety trzeba je kupić.

 • Avatar użytkownikamzk

  dzięki za szybką odpowiedz.
  fajna strona.
  Pzdr.

 • Avatar użytkownikaKerai

  Unity to największe gówno jakie powstało... podziękuję za takie coś.

 • Avatar użytkownikaJao

  Czy są podane informacje na których levelach pojawiają się nowi najemnicy do zrekrutowania, a jak już to gdzie?

 • Avatar użytkownikaStarchris

  W organizacji AIM (samochód z anteną) są pokazani wszyscy dostępni najemnicy. Im większy poziom reputacji będziesz miał, tym do nowych postaci będziesz miał dostęp.

 • Avatar użytkownikaBartkow

  a szczerze według mnie njlepsze jest JA BiA bo niema tam głupich tur i jest fajna aktywna pauza. według waas JA bez tur to nie JA a wedlu mnie JA z turami to nie JA

 • Avatar użytkownikaVega

  Jagged bez trybu tur to nie Jagged.

 • Avatar użytkownikadamian56

  Dobrze że na koniec lipca zamykają serwery i gra przestanie istnieć. Była słaba i niczym nie przypominała JA2. Sposób obliczania prawdopodobieństwa trafienia idiotycznie uproszczony, rozgrywka nie ciekawa. Żałosne AI wrogów. Jedyny rozrywkę jaką mi ta gra zapewniła to ganianie wrogich snajperów- polega to na tym że w AI snajpera wpisane jest zachowanie dystansu na siłę. Więc jak podbiegam najemnikiem na hama blisko przeciwnika, to ten zamiast mnie po bożemu zastrzelić, ucieka. I tak można całą mapę w kółko się ganiać, albo wpychać wroga w pułapkę. Ogólnie to Mam trzy słowa dobrze opisujące tą grę: dno, syf, słabe.

 • Avatar użytkownikadotz

  Staram się odtworzyć kanoniczny stan rzeczy w regionie Arulco po zakończniu zdarzeń pokazanych w JA2 oraz Ja2.5. Czy dwie pierwsze misje JA Online ("Remember 1999" and "Arulco's Last Dogs") dają jakieś informacje na ten temat (nie zdołałem w to zagrać).

  BTW ustalając setting serii zebrałem do kupy historię najemników i Arulco (https://jaggedalliance.fandom.com/wiki/Timeline).
Nick: