Aktualizacja modyfikacji - cześć I: Jagged Alliance 2

Jagged Alliance CenterJuż niebawem zaczną się właściwe prace nad najnowszą odsłoną gry, czyli Jagged Alliance: Flashback, dlatego zgodnie z obietnicą z niedawno opublikowanego newsa, która dotyczyła uaktualnienia i poprawienia wszystkich znajdujących się w naszym dziale Download modyfikacji, prezentujemy Wam dzisiaj pierwszą część tego projektu. Jako pierwsze, na warsztat edycji zostały wzięte modyfikacje bazujące na klasycznym Jagged Alliance 2, natomiast w następnej kolejności zostaną opublikowane te, bazujące na JA2 UB.

Najważniejszą zmianą była oczywiście aktualizacja do najnowszych wersji i gdzie to tylko było możliwe, zostało to wykonane. Równocześnie dodano wszystkie istniejące patche, łatki, quickfixy oraz spolszczenia, aby dany mod był całkowicie kompletny w jednym pliku. Dodatkowo do niemal każdej nazwy moda, została dopisana wersja, dla pełnej informacji, która dokładnie znajduje się w dziale Download. Niestety nie wszyscy autorzy numerują swoje projekty, dlatego przy nielicznych modach, jest po prostu sama nazwa, natomiast w opisie data ostatniej aktualizacji.

Skoro już jesteśmy przy opisach, to one również zostały zmienione. Każdy bazuje na takim samym schemacie. Najpierw jest krótka charakterystyka (ewentualnie dodatkowy potrzebny opis), potem wersja językowa z odniesieniami do innych, jeżeli takowe występują, następnie która część JA2 jest potrzebna do uruchomienia modyfikacji, a na końcu instrukcja instalacji.

Jeśli chodzi o instalację, to została ona ujednolicona w stosunku do każdego moda. Teraz wszystkie modyfikacje instaluje się tak samo, na zasadzie szybkiego: "ściągnij – wypakuj – kopiuj – wklej – graj". Zostały skasowane wszelkiego rodzaju instalatory, które powodowały tylko niepotrzebne problemy przy wgrywaniu i uruchamianiu modyfikacji oraz tworzyły zupełnie zbędne wpisy w rejestrze systemu i zakładki w menu start.


UAKTUALNIONE MODYFIKACJE

Od A do J Od J do N Od N do Z

Arno's Weapon Mod

JA2'005 RU

NightOps ENG

Biohazard

JA2 800x600

Night Ops RU

Bloody Grounds

JA2 Metavira

Reconquista

Chinese Weapons

JA2 Reloaded PL

The Battle of Arulco

Civil War

JA2 Reloaded ENG

Urban Chaos PL

Deidranna Lives

Militia Factions Mod

Urban Chaos ENG

Demise of Man

New Classic JA2 v1.34

Vengeance ENG

Guns 'n' Bullets

New Classic JA2 v1.46

Vengeance GER

JA2'005 PL

Night Ops PL


Zapraszamy serdecznie wszystkich do przejrzenia jeszcze raz wszystkich modyfikacji bazujących na klasycznym JA2. Być może wielu z Was odkryje nową modyfikację, która stanie się Waszą ulubioną i nie raz chętnie, będziecie do niej wracać. Życzymy miłej i długiej rozrywki. Niech Deidranna znowu zapłonie!!!


Komentarze (7)
 • Avatar użytkownikaHenryk

  No to nie omieszkam czegoś nowego wypróbować.

 • Avatar użytkownikaLukasAMD [NZ]

  Świetna robota Starchris... kolejny pomysł, na który nic wcześniej tu nie wpadł, a który na pewno ułatwi graczom zabawę! Brawo, naprawdę! :)

 • Avatar użytkownikad4m3k86

  Zaraz wystarczy wypakować pobrane pliki do pliku z JA2 i grać ?

 • Avatar użytkownikaxyz

  d4m3k86: Na to wygląda. A jeżeli jakiś mod po wypakowaniu znajduje się w swoim własnym katalogu, to wejść do niego i całą zawartość przenieść do głównego katalogu z grą i ewentualnie nadpisać, jeżeli jakieś pliki się powtarzają.

 • Avatar użytkownikaStarchris

  Dokładnie jest tak, jak xyz pisze. Każdy mod ma swój katalog i to z niego wszystkie pliki wklejamy do JA2 i ewentualnie nadpisujemy już istniejące i gramy.

 • Avatar użytkownikatet

  no w koncu jeden z glowa. po co instalator np do spolszczenia? tylko zbedny syf w menu start i rejestrze. no ale przeciez trzeba dac instalator bo 1 na 1000 osob nie umie obsluzyc rara.

 • Avatar użytkownikaStarchris

  Właśnie, zapomniałem również dodać, że w menu start tworzyły się przez instalatory, wpisy w menu start, kompletnie niepotrzebne. Dzięki za przypomnienie.
Nick: