Jak stworzyć modyfikację? » Poradnik modera - Zmiana twarzy postaci

Zmiana twarzy postaci
Artykuł z serii Jak stworzyć modyfikację?

Dla JA2 i wszystkich oficjalnych rozszerzeń

Bardzo częsty problem i spodziewam się, że wielu tu zaglądnie w poszukiwaniu odpowiedzi. Ogólnie rzecz biorąc jest to bardzo proste, o ile oczywiście wie się, gdzie są zapisane twarze najemników.


Twarze najemników zapisane są w pliku Faces.slf (Data/Faces.slf), aby je wypakować z pliku SLF używamy popularnego programu SLF-Explorer. W pliku Faces.slf, który przed chwilą wypakowaliśmy do nowego folderu znajdują się trzy katalogi:

  • 33face - Twarze w bardzo małym rozmiarz
  • 65face - Twarze w trochę większym rozmiarze
  • Główne twarze w największym rozmiarze będące wyświetlane w laptopie.

Pliki z twarzami mają rozszerzenie STI, aby je otworzyć używamy programu STI-Edit.
Zanim przystąpimy do wklejania zdjęcia musimy najpierw wybrać postać, której chcemy zmienić twarz, weźmy dla przykładu plik 00.STI w którym zapisana jest twarz Barry'ego, najemnika agencji A.I.M.

Uruchamiamy program STI-Edit i wczytujemy wybrany plik z twarzą.
Następnie otwieramy zdjęcie, które chcemy wstawić, kopiujemy zawartość pliku (samo zdjęcie, nie plik) i wklejamy do naszego pliku z twarzą (w tym przypadku 00.STI) w programie STI-Edit za pomocą klawiszy Ctrl+V bądź za pomocą funkcji "Otwórz plik BMP" (12 ikonki od lewej na górze programu) wybieramy z dysku nasze zdjęcie i zapisujemy plik zachowując odpowiednią nazwę pliku.

Należy pamiętać o zachowaniu rozmiaru zdjęcia dla danego pliku, nasze nowe zdjęcie wklejamy do wszystkich plików z tą samą nazwą (w tym przypadku 00.STI).

Autor: Len, Brak komentarzy · 14544 czytań
Komentarze (0)Nick: