NOWOŚCI TECHNICZNE W JA2 1.13 - CZĘŚĆ XV: NOWE ANIMACJE

Modyfikacje

Jak pewnie większość z Was pamięta, nowe wersje BETY JA2 1.13, były wypuszczane średnio raz na miesiąc. Niestety ostatnio przez ponad aż osiem miesięcy był kompletny zastój, aż zaczęliśmy podejrzewać, że i ten mod został porzucony, co było by strasznie smutną wiadomością. Na szczęście okazało się, że niedawno moderzy dali nam w końcu kolejną odsłonę tego projektu. Jest ona już w naszym dziale Download i można śmiało ją wypróbować. Dodatkowo znalazła się tam również polska wersja językowa. W międzyczasie autorzy dodali parę nowych funkcji, o których dzisiaj napiszemy. Jesteśmy przekonani, że przypadną Wam do gustu.

JA2 1.13(8643) BETA PL

JA2 1.13(8643) BETA ENG

1. BALISTYCZNE TARCZE - być może nie najcięższe, ale na pewno bardzo trudne, a czasami wręcz irytujące przez wielokrotne ich powtarzanie, są sytuacje w których musimy oczyszczać zakamarki wnętrz budynków z żołnierzy Deidranny. Mapy JA2 mają to do siebie, że można tak pochować przeciwników w kątach pokoi za różnymi meblami, czy innymi przeszkodami, że choćby nie wiem jak się do nich wchodziło, to i tak oni zawsze będą mieli przerwanie i my najpierw obrywamy. Można oczywiście to zrobić za pomocą materiałów wybuchowych lub broni ciężkiej, ale z reguły w środku jest jakiś cywil, który może niestety należeć do jakiejś grupy (np. Kingpina) i jeśli on przypadkiem dostanie, to wtedy gdy spotkamy na innych mapach cywila z tej właśnie grupy, to od razu zacznie nas atakować, co wiąże się z kolei z możliwością nieukończenia jakiejś misji. W celu przeciwdziałania takim sytuacjom, wdrożono tarcze balistyczne. Podstawowe zasady są następujące:

 • są trzy rodzaje tarcz, tytanowa, metalowa i drewniana, im lepsza, tym cięższy rodzaj kul potrafi zatrzymać,
 • do tarcz możemy używać tylko noży, pistoletów lub pistoletów maszynowych,
 • tarcze chronią tylko od przodu, z boku lub od tyłu jesteśmy normalnie podatni na każdy strzał,
 • dają nam również protekcję przed nożami, miotaczami ognia, wyrzutniami rakiet, czy "plujkami" crepitusów,
 • z tego typu osłonami, mamy dość mocno zmniejszoną ilość punktów akcji,
 • najlepszy najemnik do jej używania, to ten z umiejętnością bodybuilding / kulturystyka,
 • na chwilę obecną przeciwnicy nie potrafią używać tej funkcji, ale w niedalekiej przyszłości już tak.

2. ANIMACJE PODCZAS BEZPOŚREDNICH STARĆ - dodano dwie nowe bardzo fajne animacje, a mianowicie dźgnięcie bagnetem oraz chodzenie z przycelowaną bronią w pozycji pochylonej.

Najnowsza wersja JA2 1.13 - dyskusja na forum Nowości techniczne w JA2 1.13 - część I Nowości techniczne w JA2 1.13 - część II Nowości techniczne w JA2 1.13 - część III: zawód szpieg Nowości techniczne w JA2 1.13 - część III: nowe bronie Nowości techniczne w JA2 1.13 - część III: niewola Nowości techniczne w JA2 1.13 - część IV: nowe możliwości broni Nowości techniczne w JA2 1.13 - część IV: nowe możliwości dodatków do broni Nowości techniczne w JA2 1.13 - część V: najemnicy Nowości techniczne w JA2 1.13 - część V: przeciwnicy Nowości techniczne w JA2 1.13 - część VI: wyposażenie Nowości techniczne w JA2 1.13 - część VII: laptop Nowości techniczne w JA2 1.13 - część VIII: pojazdy i składy Nowości techniczne w JA2 1.13 - część IX: specjalne umiejętności Nowości techniczne w JA2 1.13 - część X: personifikacja armii Nowości techniczne w JA2 1.13 - część XI: tryb zombie Nowości techniczne w JA2 1.13 - część XII: infrastruktura Nowości techniczne w JA2 1.13 - część XIII: milicja Nowości techniczne w JA2 1.13 - część XIV: kolejne nowe funkcje
Komentarze (6)
 • Avatar użytkownikaMakavlli8

  Oj tak :) tarcze będą wypas !! idealne do walki w pomieszczeniach w stylu SWAT :)

 • Avatar użytkownikaWigen

  Czy tą betę "instalujemy" tak samo jak stabilną wersję 1.13 z 2014 roku?

 • Avatar użytkownikaStarchris

  Tak samo.

 • Avatar użytkownikaM'cin

  W sumie to jeżeli bohater z ta tarcza nie będzie tym samym, co otwiera drzwi, to i tak oberwiemy przewianiem, bo wchodząc, będzie z boku?

 • Avatar użytkownikao1e1n1

  Ech... Dwójka była magiczną grą. Nie umiem poświęcić setek godzin tym nowomodnym super-produkcjom, po prostu nie umiem. Jak następcy Sir-Techu są w stanie nie wykorzystać tego potencjału? Jakim cudem pozostają ślepi na prostotę pierwowzorów?... Idioci.

 • Avatar użytkownikaspiryt

  Fajnie by było gdybyście znowu zrobili na podstawie tej wersji 1.13 AR+DDB+ITS no ale nie można mieć wszystkiego :(
Nick: