Jagged Alliance » FAQ - Jagged Alliance 1

Najczęściej zadawane pytania
dotyczące Jagged Alliance 1


Poniżej znajdziecie spis najczęściej zadawanych pytań / tricków do pierwszej części Jagged Alliance. Lista ta została stworzona przez niejakiego michalusa, który do 2000 roku prowadził stronę właśnie o tej grze. Mimo upływu lat, porady te wcale nie straciły na ważności i nadal mogą okazać się przydatne podczas gry.

Jak mam wymieniać przedmioty pomiędzy najemnikami?

Klikając prawym klawiszem na dolnej belce z wyposażeniem, albo naciskając przycisk z górnego menu dostajesz się do wyposażenia jednego najemnika. Z boku widać portrety innych. Podświetleni stoją na tyle blisko, aby mogli odebrać przedmiot od wybranego. Bierzesz przedmiot do ręki, klikasz na wizerunek odbiorcy i wkładasz mu przedmiot do jego plecaka. Zajmuje to oczywiście punkty ruchu.

Jest późne popołudnie i nie chcę już atakować innego sektoru aby nie zostać na terenie wroga po zapadnięciu zmroku, co mam zrobić?

Wciskając klawisz 'C' kompresujesz czas. Jeżeli chcesz zakończyć dzień wciśnij 'C' i poczekaj aż zapadnie zmrok.

Jak mam połączyć przedmioty?

Istnieje wiele możliwości połączeń przedmiotów, należy je wykonywać najlepszym mechanikiem w zespole ponieważ niedoświadczony najemnik może je uszkodzić. Przechodząc do wyposażenia najemnika (INV z górnego menu) w prawej ręce kładziemy jedną rzecz, a w szarym slocie pod prawą ręką drugą rzecz. Jeżeli do siebie pasują i masz odpowiedni poziom MECHANICAL zostaną połączone. Kilka możliwych połączeń: Colt, Beretta + tłumik, Colt, Beretta, Magnum, M14, M16 + kawałek stali, ładunek wybuchowy + zapalnik, hełm, kamizelka + komponent 15, większość broni + lunetka.

Co oznaczają zmiany celownika?

Kursor zmienia swój wygląd w zależności od różnych czynników. Gdy cel jest w odpowiedniej odległości celownik jest czerwony, gdy jest po za zasięgiem kursor miga na czerwono i biało, gdy najemnik nie może trafić z powodu przeszkód (np. drzewa) kursor staje się biały.

Klucze...

W czasie gry występują dwa rodzaje kluczy: pionowy i poziomy. pionowy pasuje tylko do drzwi z normalnym zamkiem, a poziomy do drzwi z kłódką. Podczas przeszukiwania sektorów należy zwrócić uwagę na stojące obok drzwi dzbanki, koszyki itp. ponieważ autorzy gry bardzo często chowają tam klucze. Klucze nie pasują do drzwi w innych sektorach, jeden klucz ma przypisane drzwi w danym sektorze, które może otworzyć, inne można wyrzucić.

Przepis na własny "cocktail"

Koktajl Mołotowa można bardzo łatwo przygotować, potrzeba połączyć: glass jar (taka mała szklaneczka), oil (występuje zawsze w małym pojemniczku), rag (szmatkę każdego rodzaju), gas (benzyna). Wszystko razem daje nam bardzo pyszny napój.

Wirus

Po zajęciu sektora 55 twoje drzewa zaatakuje groźny wirus. Przed przejęciem tego sektora najlepiej się przygotować zdobywając składniki antidotum. Brenda poprosi Cię o kwiaty Pomilli z sektora 8. Wyprzedzając fabułę zdobywamy ten sektor wcześniej zbieramy kwiatki, następnie wchodzimy do sektoru z wirusem. Po zakończeniu dnia Brenda informuje nas, że w sektorze jest wirus i musimy przynieść jej kwiaty.

Następnego dnia pakujemy je do plecaka i zdobywamy dalej wyspę. Wieczorem Brenda zabierze kwiaty i zacznie przygotowywać odtrutkę. Po około 3 dniach drzewka są zdrowe. Największym problemem jest porwanie Brendy przez Lucasa. Musimy jak najszybciej odbić sektor 24 tam znajduje się Brenda, jeżeli nie będziemy się zbytnio spieszyli Brenda zginie i oprócz przygnębionego Jacka będziemy mieli także szalejącego wirusa. Nie leczony wirus opanowuje w bardzo szybkim tempie całą wyspę. Podobno także nawet w wypadku śmierci Brendy można znaleźć odtrutkę, jest jak piszę na jednej z znalezionych kartek strzeżona w umówionym miejscu - ja jej jednak nie znalazłem.

Autor: michalus, 4 komentarze · 14852 czytań
Komentarze (4)
 • Avatar użytkownikaPiesman

  A tam odtrutka. Bierzesz bombę i puszczasz zarażone drzewko z dymem. Kłopot załatwiony:P

 • Avatar użytkownikabkadd

  mozesz tez bombe zrobic z karnistra i wsadzic do niego granat
  a zamiast uzywać kluczy przydaje sie jeden gosc w skladzie z wytrychami

 • Avatar użytkownikaPiotrek23

  Witam. Mam pytanie. Jak wykorzystać zdobyte pieniądze podczas akcji? Tam jest około 14 tyś. Raz najemnik mi uciekł z nim, a drugi raz jak dałem zaufanemu to mi znikły. Mam kłopoty finansowe, a to by mi bardzo pomogło.

 • Avatar użytkownikanr

  "Klucze nie pasują do drzwi w innych sektorach, jeden klucz ma przypisane drzwi w danym sektorze, które może otworzyć, inne można wyrzucić."
  BZDURA , klucze znalezione w jednym sektorze często pasują do drzwi w innych sektorach ;)
Nick: