Jagged Alliance Online » Strefy Wojny w Jagged Alliance Online


Strefy wojny (Warzones)

w Jagged Alliance Online
OGÓLNIE O STREFACH

Są to specjalne miejsca zwane WARZONES, które aktywują się co 5 dni i trwają dokładnie 24 godziny, a dokładniej rzecz biorąc, od godziny 01.00 w nocy do następnej 01.00 w nocy. Później znowu przerwa 5 dni i kolejna 24 godzinna aktywność, od pierwszej w nocy do następnej pierwszej w nocy. Wszystkich stref jest 4 i jest to wszystko tak zorganizowane, aby mniej więcej co dwa dni, zawsze jakaś strefa była aktywna i żeby można było do niej dołączyć.

W takim razie co jest w nich takiego specjalnego. Ich specjalnością są nagrody, których nigdzie indziej nie dostaniemy lub różne płatne przedmioty, które możemy wygrać oraz spora ilość gotówki, a także dużo złotych sztabek. Główne nagrody są przyznawane tylko trzem najlepszym graczom, pozostali biorący udział w danej strefie, dostaną nagrodę w postaci gotówki (jej ilość jest uzależniona od zdobytego miejsca, ale nie będzie jej więcej niż kilka tysięcy).

Dodatkowo, wszyscy trzej najlepsi gracze otrzymają tak zwane punkty dominacji DOMINATION POINTS, które liczą się do światowego rankingu stref wojny.NAGRODY

Samych stref, jak już wiecie, jest cztery i każda ma inne nagrody do wygrania. Poniżej są zdjęcia z wszystkich czterech stref, z zakładki WARZONE REWARDS. Hełmów, pancerzy i broni, które tutaj można wygrać, absolutnie nie znajdziecie nigdzie indziej. Dodatkowo są one tak dobre i mocne, że na poziomie który reprezentują, są najlepsze ze wszystkich innych przedmiotów. Amunicję AP można też kupić w każdej chwili w sklepie, ale również i wygrać mniej więcej co dwa dni w każdej strefie wojny. Gotówki jest nie za dużo do wygrania, ale to nie o nią tu chodzi, tylko o wyżej wymienione nagrody.JAK (WY)GRAĆ

Strefy dzielą się zawsze na trzy misje i cała sprawa polega na tym, aby w ciągu 24 godzinnej aktywności danej strefy, powtórzyć je najwięcej razy. Misje wykonuje się w kolejności, najpierw pierwsza, potem druga, a na końcu trzecia. Nie można sobie wybrać którejś z misji i ją tylko cały czas powtarzać. Jeśli mamy aktywną drugą misję, to żeby przejść do pierwszej misji, to musimy wykonać drugą i trzecią.

Za każdą wykonaną misję dostaniemy punkty wojenne WAR POINTS, które będą się liczyć w ogólnym rankingu dla danej strefy. Punkty te są naliczane tylko dla 24 godzinnej aktywności danej strefy. Wszystkie wyniki zostają tam przez następne 5 dni, a gdy znowu rozpocznie się ta strefa, to cały ranking jest kasowany i wszystko zaczyna się od nowa.

Każda misja charakteryzuje się trzema wymaganiami, które są czasami bardzo trudne do wykonania, lecz nie niemożliwe. W tym właśnie jest cały problem, bo im więcej spełnimy wymagań, tym więcej dostaniemy punktów wojennych. System naliczania tych punktów nie jest zbyt skomplikowany i wygląda on następująco:

SYSTEM NALICZANIA PUNKTÓW W STREAFACH WOJNY (WARZONES)

Domyślna, początkowa liczba punktów 10
Punkty za najemników z poziomem odpowiadającym strefie wojny maksymalnie +10
Wykonanie pierwszego wymagania x2
Wykonanie drugiego wymagania x4
Wykonanie trzeciego wymagania x8

Każda strefa wojny ma charakterystyczny dla siebie poziom. Jeśli będziemy uczestniczyli w niej najemnikami z tego samego poziomu co ona, to dostaniemy maksymalnie +10 punktów, a więc już na starcie możemy mieć 20 punktów. Jeśli wykonamy misję, ale nie uda nam się spełnić żadnego wymagania, to dostaniemy do rankingu te 20 punktów. Gdyby udało nam się zrobić jedno wymaganie, to nasze punkty możemy pomnożyć x2, czyli wyjdzie nam 40, za dwa wymagania mnożymy punkty x4, czyli wyjdzie nam 80, a za trzy spełnione wymagania, mnożymy liczbę punktów x8, czyli wyjdzie nam ich 160 i to jest maksymalna liczba punktów jaką możemy zarobić za jedną misję. Po perfekcyjnym przejściu wszystkich trzech misji razem z wykonaniem wszystkich trzech wymagań, możemy dostać maksymalnie 480 punktów wojennych.

Teraz najważniejsze pytanie, skoro te wymagania są czasami tak nierealne do wykonania, to jaki jest sposób, aby je wszystkie spełnić. Oczywiście na wszystko jest metoda. Najbardziej trudne są do wykonania warunki z odpowiednia ilością strzałów w głowę oraz krytycznych uderzeń.

Na tak zwane HEADSHOTY sposób jest jeden i to bardzo prosty, bierzemy do misji broń o najmniejszych obrażeniach, ale o największej celności i strzelamy w głowy przeciwników. Taka broń nie zrobi wiele obrażeń, ale o to właśnie chodzi, aby nabić tych headshotów. Gdy tylko to zrobimy, to przestajemy się bawić, wyciągamy prawdziwe giwery i kończymy z wszystkimi od razu.

Co do tak zwanych CRITICAL HITS, to aby wykonać to wymaganie, musimy mieć odpowiedni ubiór, który da nam maksymalny CRITICAL HIT BONUS. Mając odpowiedni hełm i pancerz można mieć nawet 60% szans na strzał, na takie uderzenie. Tutaj też wybieramy broń o małych obrażeniach i nabijamy tych trafień tyle, ile trzeba. Zasada działania krytycznego uderzenia została wyjaśniona w tej publikacji.

Wymaganie z przejściem danej misji za pomocą tylko jednej broni, nie powinno Wam sprawić problemu (jeśli oczywiście macie akurat takich najemników), ale chcieliśmy zwrócić uwagę na jedną rzecz. Mianowicie, strzał w beczkę lub skrzynkę, która eksploduje i zrani przeciwnika, jest uważane za użycie innej broni, więc uważajcie gdzie i do czego strzelacie.SPECJALNE WYDARZENIA

Oprócz samych stref wojny, pojawiają się również mniej więcej raz na tydzień tak zwane SPECIAL EVENTS. Są one powiązane bardziej z sojuszem, aniżeli pojedynczymi graczami, to sojusz tutaj jest najważniejszy, a nie gracz. Nagrodę główną w postaci dużej ilości złotych sztabek wygrywa ten sojusz, którego gracze uzyskają wspólnie najwięcej punktów. Po zakończeniu takiej strefy wojny, wszyscy gracze z tego wygranego sojuszu, biorący udział w takim przedsięwzięciu, dostają tą dużą ilość złotych sztabek (każdy z osobna).

Ta cześć tej publikacji będzie zmienna i na końcu zawsze będzie informacja na temat aktualnych, aktywnych specjalnych wydarzeń. Gdy tylko taki się pojawi, to od razu pełna informacja na jego temat pojawi się tutaj oraz jako news na stronie głównej. Dla osób grających w JA Online zalecane jest, aby zachowali sobie tę stronę w zakładkach swojej przeglądarki i przeglądali ją raz na kilka dni. Na pewno nikt by nie chciał przegapić możliwości wygrania 50 lub 100 złotych sztabek.
AKTUALNIE BRAK SPECJALNYCH WYDARZEŃ

Ostatnie takie wydarzenie miało miejsce między 25 a 26 lipca 2013r. i zostało wygrane przez sojusz BLACK OPS SQUAD. Wszyscy wchodzący w jego skład gracze i biorący udział w tej strefie wojny, zostali nagrodzeni możliwością wyboru jakiegokolwiek przedmiotu, nawet najbardziej unikalnego i przetransferowania go na swoje konto lub dla innego gracza.
Autor: Starchris, Brak komentarzy · 10246 czytań
Komentarze (0)Nick: