Gry Podobne » Hammer & Sickle

Hammer & Sickle:
Czerwony Sztorm

Producent: 1C
Wydawca: JoWooD
Wydawca PL: CD Projekt
Premiera: 29 kwietnia 2005r.
Premiera PL: 16 lutego 2006r.
Gatunek: Strategiczno turowa
Wymagania
sprzętowe
:
Pentium 4 2.2 GHz
512 MB RAM
karta graficzna 128 MB
3 GB na HDD


Hammer & Sickle to niejako następca niezwykle udanej gry taktycznej, jaką jest Silent Storm. Po sukcesie pierwowzoru, chłopcy ze studia odpowiedzialnego za produkcję gry, Nival Interactive, postanowili po raz kolejny zaszokować strategów. Tym razem nie będziemy wojować na frontach II Wojny Światowej: mamy rok 1949, z powodu ciągłych waśni pomiędzy NATO a Związkiem Radzieckim świat stoi na krawędzi atomowego konfliktu. W zachodnich Niemczech, na terenach okupowanych przez siły amerykańskie i brytyjskie pojawiają się Polacy, którzy podczas niedawnego konfliktu walczyli jako partyzanci w szeregach ruchu oporu. Z nieznanych przyczyn chcą jak najszybciej skontaktować się z Sowietami w celu przekazania pewnych niezwykle tajemniczych iu cennych informacji. Gracz wciela się w rolę asa radzieckiego wywiadu i zostaje zrzucony do zachodnich Niemiec aby wszystko wyjaśnić.

Sierp i Młot opiera się na tym samym silniku co Silent Storm i jest grą bardzo do niego podobną: nadal jest to taktyczna gra akcji rozrywana w systemie turowym, łącząca elementy strategii oraz cRPG. Cała koncepcja została jednak znacznie rozbudowana. Grę zaczynamy jedynie główną postacią, resztę przyszłego oddziału będą tworzyć natomiast najemnicy. Sami wojacy to jednak nie wszystko, równie ważny jest sprzęt oraz uzbrojenie, którego jest po prostu multum. Autorzy dali nam na dyspozycji prawie 90 autentycznych broni pochodzących z tamtego okresu. Do tego dochodzi ekwipunek specjalistyczny, dokumenty, a nawet ubrania i umundurowanie!. Oczywiście zarówno cały ten złom jak i ludzie, którym przyjdzie go taszczyć nie jest darmowy – początkowe zasoby nie na wiele się zdadzą, więc będziemy zmuszeni wykonywać płatne zlecenia, niekoniecznie związanie z naszym głównym zadaniem. Pieniądze stanowią w grze jedną z najwyższych wartości, na nich opiera się bowiem cały segment ekonomiczny, na pomoc ze strony Martuszki Rossiji nie mamy co liczyć, ponieważ nasze zadanie jest ściśle tajne. Same zlecenia są bardzo zróżnicowane: kradzież mundurów, wysadzenie mostu czy nawet likwidacja pojedynczego VIPa. Co ciekawe, nasze działania mają skutki zarówno lokalne jak i globalne: jeżeli zabijemy kilku strażników, patrole wojskowe w okolicy z pewnością się nasilą. Jeżeli nasza ofiarą będzie natomiast jakaś gruba ryba, możemy doprowadzić do starć politycznych na szczeblu międzynarodowym, a nawet spowodować wybuch III Wojny Światowej.

Od strony technicznej również jest bardzo dobrze. Grafika znana z Silent Storm'a została dosyć znacznie poprawiona, muzyka nadal doskonale dopasowuje się do rozgrywki. Do granic możliwości wyśrubowano realizm dzięki udoskonaleniu, i tak praktycznie doskonałej w pierwowzorze, fizyki, a także rezygnacji z elementów fantastycznych: w Hammer & Sickle na próżno nam szukać mechów bojowych znanych z Silent Storma. Całość dopełnia płynny cykl dobowy w olbrzymim stopniu wpływający na stosowaną przez nas taktykę.
Hammer & Sickle - Screen 1 Hammer & Sickle - Screen 2 Hammer & Sickle - Screen 3 Hammer & Sickle - Screen 4

Zobacz więcej
Autor: lukasamd, 6 komentarzy · 18535 czytań
Komentarze (6)
 • Avatar użytkownikaGus

  Mam poważny problem z uruchomieniem tej gry na win 7. Kupiłem ostatnio oryginał na allegro nowy w folii itp , żeby osłodzić sobie zawód po JABIA. Po instalacjii i uruchomieniu wyskakuje to zabezpieczenie "STAR force" czy jakoś tak i komunikat, że gra wymaga systemów 95/98/XP./ lub serwer 2003. Próbowałem uruchamiać w zgodności z tymi systemami i nic nie dziala. Przy Silent Storm problem rozwiązało ograniczenie ramu do 2gb. Z tym, że tam wyskakiwał komunikat " nieprawidłowa karta graficzna" Tu niestety nic z tego. Gdyby ktoś jakimś cudem znał rozwiązanie problemu zyska moją dozgonną wdzięczność. Być może nie powinienem tutaj o tym pisać........., ale już nie wiem gdzie mam się zwrócić z tym problemem. :(

 • Avatar użytkownikaRodis

  z silentem miałem ten sam problem, ale nie będe wydłubywał ramu :))

 • Avatar użytkownikaGus

  Gram. Problem rozwiązałem w sposób dośc drastyczny... format i instalacja "win xp" . Później doinstalowałem sobie Win7. No cóż... przynajmniej odświeżę kilka starych tytułów które zalegają na pólkach.

 • Avatar użytkownikaPALACZ151

  Mam problem ze Stacja Uzdatniania Wody. Jest ze mną Fidel Sanders i Mosze , dojechałem tu pociągiem przed czasem ( przekupilem maszynistę ), mam podrobione 4 dokumenty , ale nikt nie atakuje stacji a opuścić jej nie mogę mimo że czekam . Jeżeli zaś przyjadę za póżno to dwóch planszach rozpoczynam 3 wojnę i koniec gry :( Gdzie mogłem popełnić błąd lub jak to przejść ?

 • Avatar użytkownikaKamilos24

  @Palacz

  Przechodzisz do następnego terenu w Wenzburgu oznaczonego niebieskim tłem.

 • Avatar użytkownikaBaronio

  Dla tych, co maja w systemie 4GB RAM lub wiecej rozwiazanie (przy okazji dla Silent Storm) jest tutaj http://www.johannes-bauer.com/software/silentstorm/?menuid=6:
Nick: