Modyfikacja Revenge of the Fallen » Fabuła w JA2 Revenge of the Fallen

Jagged Alliance 2 Revenge of the Fallen

Nasze nowe miejsce
w dotychczasowej historii
Cała nowa historia zawarta w tej modyfikacji toczy się w starym dobrze znanym Arulco, u władz którego stoi dalej słynna Deidranna walcząca z również nam znanymi rebeliantami chcącymi ją obalić. Wojna trwa już bardzo długo lecz rebelianci dzięki pomocy z zewnątrz w końcu zaczęli przechodzić do kontrofensywy. Zaczęli zdobywać miasto po mieście, oswobadzać coraz większą liczbę cywili i coraz bardziej zbliżać się do siedziby samej królowej czyli Meduny.

Deidranna chcąc za wszelką cenę utrzymać władzę kazała swoim naukowcom bez względu na koszty wynaleźć sposób na przełamanie kontrofensywy rebeliantów co w praktyce oznaczało, że mają stworzyć nową broń, która zmiecie z powierzchni ziemi wszystkich rebeliantów. Jak na pewno pamiętamy dwa pierwsze wynalazki czyli broń rakietowa oraz Crepitusy niestety nie zdały egzaminu.

Jak się później okazało naukowcy Deidranny przeszli samych siebie ponieważ udało im się wynaleźć i wdrożyć sposób na wielokrotne klonowanie tej samej osoby. Nikt dokładnie nie wie jak, gdzie i kiedy to się stało. Gdy tylko Deidranna dowiedziała się o ich odkryciu, nakazała natychmiast bez jakichkolwiek uprzednich doświadczeń stworzyć armię żołnierzy, których zadaniem miało by być zniszczenie rebeliantów.

I tak właśnie się stało. Naukowcy Deidranna’y zaczęli produkować taką ilość żołnierzy, że rebelianci z kontrofensywy musieli przejść do defensywy. Teraz to Deidranna zaczęła odzyskiwać miasto po mieście i jednocześnie mścić się na każdym napotkanym cywilu, który pomagał rebeliantom obalić jej rządy. Od tego momentu z rozkazu królowej zaczęły się masowe egzekucje. Wszyscy cywile łącznie z kobietami i dziećmi zaczęli być torturowani, rozstrzeliwani, zagazowywani, wieszani i rzucani na pożarcie bestiom, a później wszyscy zabici cywile byli zamieniani na lojalne i posłuszne klony.

Również wszystkim złym postaciom takim jak Dorren, Kingpin, Hicks i innym postawiła ultimatum, albo z nią albo rozstrzelanie i zamiana na posłuszne klony. Jak się można było spodziewać wszystkie złe postacie przystąpiły do Deidranna’y i same rozpoczęły swoją zemstę na wszystkich, którzy pomagali rebeliantom w pozbyciu się wszystkich złych postaci z całego Arulco.

Natomiast na wszystkich najemników, którzy co jakiś czas próbowali oswobodzić kraj spod tyranii królowej zostały przygotowane zdradliwe pułapki, które albo powodowały natychmiastową śmierć najemników albo uniemożliwiały prowadzenie dalszych operacji i doprowadzały do natychmiastowego odwrotu. Przykładem mogą być wraki zestrzelonych śmigłowców wraz z załogą w sektorze A9 próbujące przerzucić do Arulco grupy komandosów.

Po kilku miesiącach kontrofensywy królowej, udaje jej się zepchnąć rebeliantów do ich ostatniego bastionu wolności czyli kryjówki rebeliantów Omercie. Niestety i tutaj rebelianci napotykają na bardzo poważny problem w postaci szpiega w swoich oddziałach, który niestety informuje królową gdzie dokładnie znajduje się wcześniej wspomniany ostatni bastion wolności rebeliantów.

Z momentem otrzymania tej informacji Deidranna natychmiast nakazuje wypuścić całą hordę bestii do sektora A10 w celu ostatecznego zamknięcia kwestii rebeliantów.

I w tym momencie pojawiamy się my.

Gdy wejdziemy po raz pierwszy do kryjówki rebeliantów i po całej tam procedurze wyjdziemy na powierzchnię to właśnie cała ta horda bestii będzie na nas czekała w celu naszej likwidacji.

Jeśli uda nam się przetrwać ten atak to następny krok jaki powinniśmy podjąć to oczyszczanie po kolei wszystkich sektorów z lojalnych i posłusznych Deidranie żołnierzy klonów, likwidacja wszystkich napotkanych tam potworów oraz uratowanie jak największej liczby cywili.

Autor: Starchris, Brak komentarzy · 9811 czytań
Komentarze (0)Nick: