SAMODZIELNE AKTUALIZOWANIE JA2 1.13 - CZĘŚĆ I: PLIKI GRY

Modyfikacje

Dzisiaj zaprezentujemy Wam, jak dosłownie w kilku prostych krokach, posiadać najbardziej aktualną wersję projektu JA2 1.13. Modyfikacja ta podlega tak częstym zmianom z powodu wprowadzania kolejnych poprawek i nowości technicznych, że nie jesteśmy w stanie na bieżąco posiadać jej najnowszej obowiązującej odmiany w naszym dziale Download. W pierwszej części tego artykułu, pokażemy Wam jak pozyskać same pliki gry, natomiast w drugiej częściej przedstawimy proces kompilacji kodu źródłowego do pliku exe, a w ostatniej trzeciej tworzenie polskiej wersji.


EDIT: 11.11.2022. Źródła danych skąd ściągamy pliki zostały zmienione. Aktualizacja jest W TYM NEWSIE.

1. POTRZEBNE PROGRAMY

Do ściągnięcia i aktualizacji plików gry potrzebna będzie instalacja któregoś z programów do repozytorium SVN. Jednym z najbardziej popularnym jest TortoiseSVN.

LINK1 lub LINK2


2. NIEZBĘDNE LINKI

To będą miejsca na serwerach, gdzie gromadzone są wszystkie pliki gry.

JA2 1.13 - pliki gry

JA2 1.13 - Wildfire


3. PROCES POZYSKIWANIA

Najpierw tworzymy gdziekolwiek, jakikolwiek folder, a następnie klikamy na niego prawym przyciskiem myszy i wybieramy opcję "SVN Checkout..." Teraz w nowo otwartym oknie, w pierwszej zakładce u góry o nazwie "URL of repository", kopiujemy i wklejamy wybrany przez nas link i klikamy na "Ok" i gotowe. Po chwili w naszym folderze znajdą się wszystkie pliki ja2 1.13 z najnowszej odsłony.

Najlepiej zostawić sobie taki folder na stałe razem ze ściągniętymi plikami, gdyż gdy tylko pojawi się nowa wersja, to wystarczy powtórzyć proces pozyskiwania, który tym razem, ściągnie i zaktualizuje tylko nowe i zmienione pliki, co powinno trwać dosłownie parę sekund. W następnym newsie zobrazujemy kompilację pliku exe, która naszym zdaniem ma chyba jeszcze prostszy przebieg.

Aktualizowanie JA2 1.13 - dyskusja na forum
Autor: Redakcja JACenter, 3 komentarze · 3188 czytań
Komentarze (3)
  • Avatar użytkownikaM'cin

    Nie planowali ruchu na gita?

  • Avatar użytkownikaStarchris

    Jeśłi chodzi o 1.13, to nie słyszeliśmy, żeby były kiedykolwiek nawet wzmianki o tym. Odkąd pamiętamy, a sięga to już czasów wersji 2085 z 2010 roku, to zawsze to było gromadzone i wykonywane w ten właśnie sposób. Niektóre inne modyfikacje jak np. AIMNAS, wykorzystują gita.

  • Avatar użytkownikaTutek

    Podstawowe 1.13 działa. Po aktualizacji przestaje działać. Wersja wildfire ze steama. Jakieś sugestie?
Nick: