Postacie z Jagged Alliance Back in Action » Czołgi w Jagged Alliance Back in Action

Jagged Alliance Back in Action - Czołgi

Jagged Alliance: Back in Action

CZOŁGI
Czołgi w Jagged Alliance Back in Action stały się niestety rarytasem. Prawdopodobnie nie spotkacie ich więcej niż pięć na całą grę. W klasycznym Jagged Alliance 2, czołgami była obstawiona cała Meduna wraz z obrzeżami i było ich grubo ponad 20. Tak więc sami widzicie, że różnica jest dosyć spora. Na szczęście czołgi w Back in Action nie tylko różnią się ilością sztuk zaprezentowanych w grze, lecz również i funkcjonalnością. Co prawda nie mają już zamontowanego słynnego karabinu maszynowego FN Minimi, ale za to salwa z działa potrafi powalić cały zespół najemników za pierwszym razem. Gdyby tego było mało, to ich zasięg jest niesamowicie daleki, potrafią strzelać na ponad pół sektora, a Ci którzy już grali w JA: Back in Action wiedzą doskonale, że sektory w tej grze są naprawdę ogromne. Więc gdy nagle co około 3 sekundy będzie się w waszym pobliżu pojawiała duża eksplozja, a wy nie będziecie wiedzieć co, jak, skąd i dlaczego, to wtedy jak najszybciej tylko możecie, schowajcie się za jakaś osłoną i sprawdźcie na mini mapie, czy przypadkiem z drugiego końca sektora nie ostrzeliwał was czołg.

Na minimapie czołg będzie oznaczony jako miniaturka malutkiego czerwonego czołgu i wniosek tutaj jest prosty, nie ma możliwości podejścia do czołga na otwartym terenie. Jest to po prostu nie możliwe ze względu na wyżej wspomniany ogromny zasięg działa. Dlatego próbując go zniszczyć, starajcie się podejść do niego poprzez ciągle chowanie się za jakąś osłoną. Można też oczywiście użyć dużej ilości granatu dymnego.

Gdy już jesteśmy przy próbie unicestwienia czołgu, to trzeba jasno i wyraźnie powiedzieć, że w tej kwestii twórcy gry zrobili duży błąd. Jaki, a no taki, że każdy czołg w tej grze można zniszczyć za pomocą jednego, zwykłego, małego granata. Wystarczy rzucić w jego stronę tak, aby spadł tuż przy nim lub pod niego i w następnej chwili czołg wybucha i zaczyna się palić. Pomimo wielu poprawek wydanych do tej pory, ta kwestia pozostaje niezmienna.

Na koniec jeszcze kilka dodatkowych informacji o nich. Wzorem z klasycznego Jagged Alliance 2 czołgi nie poruszają się, tylko potrafią obracać wieżyczką o 360 stopni. Dodatkowo zgodnie z informacjami podawanymi przez użytkowników forum, czołgi występują w sposób losowy. Każda nowo rozpoczęta gra, wstawia czołgi do innego sektora. Jedno natomiast jest pewne, że spotkacie je dopiero pod koniec gry, w sektorach w okolicy Meduny, ewentualnie Balime.

Autor: Starchris, 3 komentarze · 14688 czytań
Komentarze (3)
  • Avatar użytkownikajas

    ellektrowi

  • Avatar użytkownikamaks

    ekstra

  • Avatar użytkownikaBabolix

    A ja mam taki problem ze ile bym w niego nie strzelal z karabinu rakietowego czy granaty to sie tylko dymi i strzela dalej co z tym zrobic?:/
Nick: