JA3: DZIENNIK DEWELOPERA #8 - TWORZENIE QUESTÓW

Jagged Alliance 3 - THQ Nordic

W kolejnej odsłonie tego dziennika, twórcy szczegółowo opisali nam, jak wyglądać będzie wykonywanie pobocznych zadań. W klasycznym JA2 misje były bardzo ważnym punktem całej rozgrywki i pewnie mało kto ich nie wykonywał. Autorzy podkreślili, że to one były właśnie dla nich wzorem podczas projektowania i zadania w JA3 będą stać na jeszcze wyższym poziomie, bardziej urozmaicone, a co najważniejsze nagrody za nie mają być również bardzo satysfakcjonujące.

1. PEŁNA SWOBODA DZIAŁANIA - misje będzie można wykonywać na wiele sposobów. Najlepszym przykładem jest Doreen z miasta Drassen wykorzystująca dzieci w swojej fabryce do produkcji ubrań. Mogliśmy my ją zostawić w spokoju, przekonać lub nawet zlikwidować. Tak też będzie w questami w JA3, z tym że dla nich ma być wdrożona jeszcze większa paleta rozwiązań do wyboru. Należy tu też dodać, że idąc w ślad za JA2, każdą napotkaną osobę, czy to będzie zwykły cywil, NPC, RPC itd., będzie można zlikwidować.

2. OGROMNA ILOŚĆ TEKSTÓW DIALOGOWYCH - spotkania z poszczególnymi postaciami będą odznaczać się mnogością rozmów i alternatywnych odzywek, przywitań, pożegnań itp. Będą jeszcze bardziej uatrakcyjnione i naturalne np. wchodząc do baru będzie słychać rozmowy klientów, muzykę itd. Dodano także nowość do pogawędek, w postaci odblokowania konkretnej konwersacji w zależności od posiadanej odpowiedniej mądrości, atutu lub innej umiejętności. Coś na wzór dialogów w popularnej grze Mass Effect, gdzie w stosunku od ilości uroku lub zastraszania, to pojawiały się dodatkowe linie dialogowe do wyboru.

3. DOSKONALE ODDANE ŚRODOWISKO - wiele misji będzie wykonywanych w różnych zakątkach państwa Grand Chien, gdzie zabudowa jak i klimat mogą się bardzo różnic, dlatego zadbano o to, aby otoczenie bardzo mocno odzwierciedlało nie tylko mieszkańców, ale również i same misje. Np. Port Cacao Docks, w którym mieszkańcy przystosowali się do realiów powojennego kraju i walczą o odbudowę swojego życia na pozostałościach przemysłu rybnego. Znajdziemy tam niezapomniane postacie, mające własne plany i problemy, gdzie my jako najemnicy, będziemi mieli możliwość pomóc im w ich realizacji lub rozwiązaniu.

JA3 - dyskusja na forum Jagged Alliance 3 - galeria screenów Jagged Alliance 3 - oficjalna strona Jagged Alliance 3 - oficjalne forum Strona gry na platformie Steam Oficjalna strona THQ Nordic Oficjalna strona Haemimont Games
Komentarze (0)Nick: