SAMODZIELNE AKTUALIZOWANIE JA2 1.13 - CZĘŚĆ II: PLIK EXE

Modyfikacje

Zgodnie z obietnicą publikujemy dzisiaj drugą część artykułu, pokazującą jak skompilować kod źródłowy, z którego potem powstaje plik exe, uruchamiający Waszą modyfikację JA2 1.13. Dzięki temu procesowi, będziecie mieli możliwość w każdej chwili posiadać najbardziej aktualną wersję 1.13.


EDIT: 11.11.2022. Źródła danych skąd ściągamy pliki zostały zmienione. Aktualizacja jest W TYM NEWSIE.

1. POTRZEBNE PROGRAMY

Do utworzenia pliku exe, potrzebna będzie instalacja któregoś z programów do kompilacji kodów źródłowych. Jednym z najbardziej popularnym jest Visual Studio 2019 Community.

Wersja Community jest całkowicie darmowa i jednocześnie zupełnie wystarczająca do realizacji naszego celu.

LINK1 lub LINK2


2. NIEZBĘDNE LINKI

To będzie miejsce na serwerze, gdzie gromadzony jest kod źródłowy, z którego po kompilacji powstaje pliku exe.

JA2 1.13 - plik exe


3. PROCES POZYSKIWANIA

W celu ściągnięcia wszystkich poszczególnych plików, z których składa się nasz kod źródłowy z powyższego linku, prosimy zapoznać się z instrukcją zaprezentowaną w poprzednim newsie.


4. PROCES KOMPILACJI

Uruchamiamy program Visual Studio i po prawej stronie klikamy na "Otwórz projekt lub rozwiązanie", a następnie w nowo otwartym oknie wyszukujemy miejsce, do którego ściągnęliśmy nasz kod źródowy z punktu drugiego, a tam w katalogu "Build", otwieramy plik "ja2_VS2019.vcxproj".

Teraz w pierwszym kroku zmieniamy parametry na "Release / Win32", natomiast w drugim kroku klikamy na zakładkę "Kompilowanie", a w niej na "Kompiluj rozwiązanie" i gotowe.

Po wykonaniu kompilacji, nasz plik exe pojawi się w katalogu "Build / Bin / VS2013". Najlepiej zostawić sobie taki folder na stałe razem ze ściągniętymi plikami, gdyż gdy tylko pojawi się nowa wersja, to wystarczy powtórzyć proces pozyskiwania, a następnie proces kompilacji, który tym razem, ściągnie, zaktualizuje oraz skompiluje tylko nowe i zmienione pliki, co powinno trwać dosłownie parę sekund. W następnym newsie zobrazujemy tworzenie polskiej wersji projektu JA2 1.13.

Aktualizowanie JA2 1.13 - dyskusja na forum
Komentarze (0)Nick: