JAGGED ALLIANCE 3 - DZIENNIK DEWELOPERA #2 - IAN CURRIE DOŁĄCZA DO ZESPOŁU TWÓRCÓW GRY

Jagged Alliance 3 - THQ Nordic

Wydaje się być jasne, że wydawca jakim jest THQ Nordic doskonale zdaje sobie sprawę z tego, że podczas tworzenia następcy legendarnej serii, jakim jest Jagged Allliance, najczęstszym życzeniem fanów jest to żeby po prostu, po raz kolejny tego nie zepsuć. Wiadomo, że jest to w praktyce balansowanie po cienkim i kruchym lodzie, bo z jednej strony należy upewnić się co do tego, że dla osób które w dalszym ciągu czują więź i przywiązanie do Jagged Alliance 1 i Jagged Alliance 2 nowa odsłona gry musi być taka sama jak jej poprzednicy, a z drugiej strony należy wprowadzać ulepszenia i uwzględniać przy tym nowoczesne założenia projektowe.

A kogo najlepiej poprosić o radę w jaki sposób stworzyć grę, aby była jak najbliżej wierna oryginałowi, jak nie autora i projektanta dwóch pierwszych odsłon serii. Ian Currie, bo o nim mowa wziął udział w najnowszym dzienniku dewelopera twórców ze studia Haemimont Games, którzy wzięli na siebie próbę stworzenia pełnoprawnej trzeciej części kultowej serii Jagged Alliance. Sam Currie już na samym początku stwierdza, że był sceptycznie nastawiony do propozycji udziału w pracach nad Jagged Alliance 3, biorąc pod uwagę fakt w jaki zły sposób, przez lata były traktowane poprzednie części serii przez różnych wydawców i deweloperów. Najwyraźniej jednak THQ Nordic zdołało przekonać autora dwóch pierwszych odsłon serii do tego, że ekipie z Haemimont Games bardzo zależy na tym aby stworzyć prawdziwego następcę Jagged Alliance 2 i to bez wątpienia wystarczyło, by Currie w pełni zaangażował się w projekt.

Nie ulega zatem wątpliwości, że współpraca z projektantem odpowiedzialnym za oryginalną koncepcję Jagged Alliance jest z pewnością krokiem we właściwym kierunku, a sam Currie w pracę nad grą jest zaangażowany już od "pierwszego dnia". Ian dodał również, że praca nad grą pozwala mu na realizację tych koncepcji których z różnych powodów nie udało się zrealizować w drugiej części. Zaznacza też, że bardzo fajnie i miło współpracuje mu się z dyrektorem kreatywnym Haemimont Games Boianem Ivanovem, ponieważ nie tylko jest doświadczonym projektantem gier, ale też prawdziwym fanem dwóch pierwszych części. Według dewelopera Currie dołączył do produkcji gry jako scenarzysta i ma pomagać przy fabule, zadaniach i opisach postaci. Sam fakt że, Ian stał się częścią zespołu sprawia, że prace nad grą idą w dobrym kierunku. Ponadto pracownicy studia co i rusz wymyślają dla niego różne pomysły, a on najlepiej wie czy pasują one do ogólnej koncepcji, czy też należy je porzucić. Jest to szczególnie ważne w kontekście presji ze strony fanów, ponieważ bardzo wielu z nich z wielką uwagą śledzi rozwój wydarzeń.

Gry z serii Jagged Alliance znane są z wyjątkowego strategicznego zarządzania kampanią, ogromnego otwartego świata, różnorodnych zadań pobocznych, dogłębnej walki taktycznej i unikalnych postaci. Miejmy nadzieję, że nadchodzące Jagged Alliance 3 pozostanie wierne tym elementom, a z opublikowanego przez THQ Nordic zwiastuna wynika, że zarówno Ian Currie jak i cały zespół Haemimont Games zdecydowanie wiedzą o czym mówią. Chociaż gra nie jest jeszcze w pełni ukończona to nowa zapowiedź powinna ucieszyć wieloletnich fanów i sprawić że, Jagged Alliance 3 będzie jeszcze bardziej kuszącą perspektywą dla tych osób, które dopiero zaczynają swoją przygodę z serią.

Jagged Alliance 3 ma ukazać się w tym roku, a THQ Nordic obiecuje informować o pojawiających się wkrótce nowościach. W międzyczasie można też dodać grę na swoją listę życzeń Steam aby być na bieżąco ze wszystkimi pojawiającymi się tam wydarzeniami. A my jak zwykle bardzo serdecznie wszystkich zapraszamy do zamieszczania komentarzy pod tym newsem jak i na naszym forum dyskusyjnym.

Jagged Alliance 3 od THQ Nordic - dyskusja na forum Jagged Alliance 3 - galeria screenów Jagged Alliance 3 - oficjalna strona Jagged Alliance 3 - oficjalne forum Strona gry na platformie Steam Oficjalna strona THQ Nordic Oficjalna strona Haemimont Games
Komentarze (2)
  • Avatar użytkownikamarcinl0

    "Nie ulega zatem wątpliwości, że współpraca z projektantem odpowiedzialnym za oryginalną koncepcję Jagged Alliance jest z pewnością krokiem we właściwym kierunku, a sam Currie w pracę nad grą jest zaangażowany już od "pierwszego dnia". Ian dodał również, że praca nad grą pozwala mu na realizację tych koncepcji których z różnych powodów nie udało się zrealizować w drugiej części" - powiem mocniej: w tym że nareszcie jest Ian Currir I W TYM JEST CAŁA NADZIEJA bo już dosyć absolutnie niegrywalnych gniotów wyszło (wiadomo o jakie tytuły chodzi). Szkoda tylko że Ian nie jest po prostu szefem projektu a tylko scenarzystą oby to nie było za mało do stworzenia dobrej kontynuacji JA JA2 JAUB - w którą naprawdę będzie się chciało zagrać.

  • Avatar użytkownikaWigen

    Miło jest widzieć, że ekipa z Haemimont Games naprawdę rozumie o co chodzi w JA, zamiast próbować szybko zarobić kasę na marce (jak to miało miejsce przy wielu innych próbach). Niemniej staram się nie popadać w jakąś przesadę, ale bardzo dobrze się stało że Ian Currie dołączył do zespołu.
Nick: