JA3: DZIENNIK DEWELOPERA #6 - WALKA

Jagged Alliance 3 - THQ Nordic

Zapraszamy wszystkich do zapoznania się podstawowymi zasadami, na jakich będzie opierać się walka w Jagged Alliance 3. W pierwszej części tego dziennika, twórcy opisali aspekty związane z samym strzelaniem, z kolei w drugiej części mają przygotować informacje na temat walki w dzień i w nocy, w różnych warunkach pogodowych, w trybie skradanie oraz o trybie przerwań podczas ataków.

1. PUNKTY AKCJI - będą one działać na takiej samej zasadzie, jak w klasycznym JA2, czyli każda czynność będzie zabierać określoną ilość punktów akcji, chodzenie, zmiana pozycji ciała, przycelowanie, rzucanie, leczenie rannego itd. Natomiast ich ilość już będzie inna. Słabej klasy najemnik będzie dysponował pomiędzy 10 a 12 punktów i teraz im większego doświadczenia będzie nabierał, tym większą ich sumę będzie mogł posiadać. Dodatkowo inne czynniki, takie jak np. aktualne morale, też będzie wpływać na ich stan.

2. POZYCJE CIAŁA - stanie, pochylenie oraz leżenie, formy znane z JA2 również i w JA3 znajdą zastosowanie. Będą one jednak dodatkowo urozmaicone możliwością automatyzacji zachowań. Będziemy mogli ustawić sobie wybraną stałą pozycję do poruszania się dla danego najemnika lub żeby zakończenie ruchu zawsze było w konkretnej pozycji np. leżącej.

3. TRYBY STRZELANIA - będzie można przycelowywać, żeby uzyskać większą szansę na trafienie, strzelać pojedynczym, jak i ciągłym ogniem. Strzelanie z dwóch broni jednocześnie też będzie dostępne, jak i również wystrzelenie obydwu pocisków ze strzelby dwulufowej.

4. CZĘŚCI CIAŁA - będziemy mieli sposobność oddania strzału w głowę, tułów, rękę, biodro oraz nogę. Walka na noże dodatkowo będzie miała opcje ciosu w szyję.

5. TRAJEKTORIA POCISKU - twórcy pochwalili się w tym dzienniku, że opracowali rozwiązanie dające duży realizm, jeśli chodzi o efekt końcowy wystrzelonego pocisku. W zależności od tego jakiej broni i jakiego naboju użyjemy oraz jaką przeszkodę napotka on na swojej drodze (kamizelka na ciele, okno, drzewo, ściana, kilka przeciwników), to będzie on mógł przechodzić właśnie przez kilka osób jednocześnie lub nawet przez ścianę lub drzewo.

6. SZANSA NA TRAFIENIE - nie będzie widocznej szansy na trafienie, twórcy nie zaimplementują tego rozwiązania. Podczas strzelania będziemy mieli widoczne w procentach różne czynniki, które będą wpływać na celność np. ilość przycelowań, pozycja ciała, dodatki do broni, ale ogólnej procentowej szansy na trafienie nie będzie. Twórcy zdają sobie sprawę, że ta decyzja może mieć wielu przeciwników, ale motywują ją faktem, że rozgrywka, w której gracz nabiera doświadczenia, pozwoli mu rozwinąć wyczucie pewnych sytuacji, skupieniu się na swoim otoczeniu, czynnikach i wyjątkowej sytuacji bojowej, będzie miała o wiele większy potencjał jeśli chodzi o satysfakcję i przyjemność z gry, anizeli skupienie się i oparcie strategi na ogólnej procentowej liczbie w interfejsie.

JA3 - dyskusja na forum Źródłowy dziennik dewelopera
Autor: Redakcja JACenter, 2 komentarze · 1000 czytań
Komentarze (2)
  • Avatar użytkownikaStoProGratis

    Opcja bez procentów też może być fajna. Nie sztuką jest nabijać AP żeby zawsze mieć 100% szans na trafienie.

  • Avatar użytkownikamarcinl0

    Po prostu powinien być wybór procenty lub bez - czy to nie do wykonania. Załamujące.
Nick: