09: Modyfikacje » Jagged Alliance 2 »

JA2 Stracciatella v0.21.0

JA2 Stracciatella v0.21.0
Data aktualizacji: 25 lis 2023 21:29 Pobrań: 2195 Download!
Równolegle obok projektu JA2 1.13, już od wielu lat rozwijana jest wersja, której celem jest jak najlepsze usprawnienie klasycznej odmiany Jagged Alliance 2. Inicjatywa została nazwana kodem Stracciatella i w dużym skrócie jest to stare dobre JA2 na klasycznym silniku, które zostało w bardzo dużym stopniu unowocześnione oraz naprawione z wszelkich błędów i problemów, które w oryginale uwcześni twórcy, już nie zdążyli wykonać po wersji GOLD 1.12. Zapewne wciąż jest multum osób, które chętnie sięgają po oryginalnego klasyka, dlatego im bardzo mocno polecamy Stracciatellę, która powinna im sprawić jeszcze więcej radości i satysfakcji podczas rozgrywki w Waszą ulubioną turówkę.

Wersję językową wybieramy po włączeniu głównego launchera. Pełne spolszczenie znajdziemy tutaj.

Preferowana podstawa: JA2 1.05r PL lub JA2 Gold 1.12 ENG

URUCHOMIENIE
1. Po ściągnięciu modyfikacji od razu ją uruchamiamy plikiem "ja2-launcher.exe",
2. W górnej zakładce "DATA", w podzakładce "JA2 Game Directory", wskazujemy główny folder gry JA2,
3. Następnie w poszczególnych pozostałych zakładach dostosowujemy grę do naszych upodobań w aspekcie rozdzielczości, wersji językowej oraz innych dodatków,
4. Zapisujemy zmiany ikonką dyskietki w lewym dolnym rogu,
5. Grę uruchamiamy w pierwszej górnej zakładce "PLAY", opcją "Play Ja2 Stracciatella".
6. ZDJĘCIE GŁÓWNEGO LAUNCHERA

Dodatkowo nowe mapy dla tego projektu znajdziemy tutaj.

JA2 Stracciatella - szczegółowe informacjeJA2 Stracciatella - oficjalna strona projektuJA2 Stracciatella - forum na JACenterJA2 Stracciatella - forum na Bear's PitJA2 Stracciatella - Źródło downloadu
Komentarze (5)
 • Avatar użytkownikaMarvin

  Witam,

  Zainstalowałem, było wszystko okej, pograłem jakiś czas. Mam problem, mianowicie przy wchodzeniu do sektora gdzie znajduje się Gabby gra wywala "runtime error" i wychodzi do Windowsa. Co robić? Przeinstalować? Nie mogę znaleźć plików save żeby uchronić je przed skasowanie przy przeinstalowaniu. Proszę o pomoc.

 • Avatar użytkownikaStarchris

  Witaj. Na Windows 10 nam się tworzyły savy w dokumentach systemowych, w folderze JA2.

 • Avatar użytkownikaMarvin

  I faktycznie tam są. Ale przeinstalowanie nic nie dało, błąd jest nadal dokładnie w tym samym miejscu (wejście do sektora gdzie znajduje się Gabby). Jakiś Pomysł co robić?

 • Avatar użytkownikaStarchris

  Jeśli wywala przy wchodzeniu do tego konkretnego sektora, to może być błąd samej mapy lub jakiejś zmiany w kodzie gry, która dotyczy Gabbiego. Można by spróbować wrzucić inną mapę z Gabbim i zweryfikować sytuację. Poniżej masz mapy z Gabbim z JA2 Wildfire. Wrzuć katalog Data do swojej gry.

  https://www.mediafire.com/file/xf60cla4 ... ps.7z/file

 • Avatar użytkownikaSnake

  @Marvin i jak pomogło? Pytam z czystej ciekawości.
Nick: