Jagged Alliance Online » POLISH BROTHERHOOD - polski sojusz w Jagged Alliance Online


POLISH BROTHERHOOD

Polski sojusz w JA Online
W celu niedublowania wiadomości o sojuszach, od razu mówimy, że wszelkie o nich informacje znajdziecie w tym artykule. Natomiast w tej publikacji chcielibyśmy poruszyć (oczywiście w miarę możliwości), tylko temat traktujący o fenomenalnym polskim przymierzu, jakie zaistniało w grze Jagged Alliance Online.SOJUSZ

Sam sojusz powstał jeszcze za czasów wersji BETA, czyli przed wrześniem 2012 roku. Ze wspomnień wielu graczy, wiemy że był to czas fantastycznej rozrywki i rozgrywki w Jagged Alliance Online. Nie było żadnych limitów, absolutnie wszystkie bronie były dostępne, bazę można było ulepszyć do maksimum. Grało się po prostu świetnie. W finalnej wersji troszkę się to zmieniło, ale wszystko powolutku idzie w dobrym kierunku.

Niezależnie czy w warunkach opisywanych wyżej, czy w dzisiejszych, sojusz założyć jest (było) bardzo prosto, lecz niesłychanie trudno jest (było) go rozwijać, rozszerzać o kolejnych członków oraz osiągać sukcesy, dzięki którym pozycja takiego przymierza na światowych rankingach cały czas by wzrastała. Jednak pomimo wszelkich przeciwności losu oraz kolejnych dobrych i złych aktualizacjach gry, jedna koalicja wciąż pięła się w górę. Nawet małe lub większe potknięcia w kluczowych aspektach gry, nie zraziły członków wchodzących w skład tego zespołu i nadal cierpliwie oraz konsekwentnie realizowali swój plan wejścia na samą górę. W końcu w grudniu 2012 roku osiągnęli sam szczyt, wchodząc na pierwsze miejsca we wszystkich rankingach oraz wygrywając wszystko, co tylko było możliwe do wygrania.

Oczywiście ani tego artykułu, ani innych publikacji prawdopodobnie by nie było, gdyby nie fakt, że opisywany tutaj sojusz nie był polskim przymierzem, a wchodzący w jego skład członkowie nie byli polakami, a jest właśnie wręcz odwrotnie. Jest to polska koalicja z polskimi graczami, którzy dumnie i z honorem reprezentują nasz kraj, osiągając same najwyższe laury w grze Jagged Alliance Online. Pewnie wielu z WAS już zapewne wie o kogo chodzi. Jest to sojusz, którego sama nazwa budzi zaufanie i akceptację, a mianowicie:

POLISH BROTHERHOODLIDER

Cóż by znaczył jakikolwiek zespół bez odpowiedniego lidera. Każda nawet najprymitywniejsza grupa potrzebuje przywódcy i to jest fakt niezaprzeczalny. Dana wspólnota czy społeczność może osiągnąć wielkie sukcesy, tylko jeśli jest prowadzona przez odpowiedzialnego, doświadczonego i zasłużonego szefa, a taką właśnie osobą jest dowódca polskiego sojuszu Polish Brotherhood. Grając w JA Online spotkacie go pod nazwą:

FF COMPANY

Jest to osoba o nadzwyczajnym doświadczeniu, w JA Online zaczął już grać, kiedy były rozdawane klucze do pierwszych beta testów tej gry. To było mniej więcej we wakacje 2012 roku, więc szmat czasu temu. Jego wiedza na temat całej rozgrywki jest na tyle duża, że potrafi tak skoordynować wszystkie swoje i sojuszu działania, że ich wynik w większości przypadków staje się zawsze pozytywny lub kończy się najwyższą wygraną.

Trudno tu mówić o tylu wygranych i najwyższych możliwych miejscach, działając tylko w sposób darmowy. Jest to oczywiście nierealne lub niemal niemożliwe do wykonania. Do osiągnięcia takiego sukcesu wymagana jest odpowiednia ilość zakupów tak zwancyh złotych przedmiotów. Więc gdy w przyszłości natraficie na swojego lidera w tym sojuszu, to nie zdziwcie się, że będzie to absolutnie "złoty chłopak", którego pokonanie, będzie sztuką nie do zrealizowania.JAK DOŁĄCZYĆ DO SOJUSZU

Tu natrafiamy na mały problem, ponieważ zaproszenie do sojuszu może wysłać tylko i wyłącznie jego lider. Na oficjalnym forum była ta sprawa poruszona i miejmy nadzieję, że w najbliższej aktualizacji, sytuacja ta zostanie uwzględniona. Aby wysłać zaproszenie, to oczywiste jest, że musi on znać dokładną nazwę danej kompani. Dlatego na chwilę obecną, wszyscy ci, którzy chcą do tego przymierza wstąpić, powinni co jakiś czas informować o tym w grze na światowym czacie WORLD CHAT. Z pewnością zostanie to bardzo szybko wychwycone i zaproszenie będzie wysłane.

Drugim sposobem jest wysłanie zaproszenia do lidera, aby stał się częścią naszej listy przyjaciół. Gdy tylko taką informację odbierze, to od razu wyśle zaproszenie do sojuszu, dla nadawcy takiej wiadomości. Należy tylko pamiętać, że wyszukiwarka jest bardzo dokładna, rozróżnia małe i duże litery oraz wszelkie szczególne i specjalne znaki. Trzeba wpisać dokładnie taką samą nazwę, jaką ma szukana przez nas osoba. W przeciwnym wypadku nigdy nikogo nie znajdziemy. Dokładna nazwa przywódcy to: FF Company

Jest jeszcze jedna metoda na dołączenie do tego sojuszu. Otóż każdy z już obecnych członków może wysłać takie zaproszenie do innej zainteresowanej osoby. Odbywa się to w ten sposób, że którykolwiek z członków tego zespołu, który rozmawia na czacie z taką osobą, naciska prawy przycisk myszy na jej nazwie i spośród wyświetlonych opcji wybiera "INVITE TO ALLIANCE". Wtedy takie zaproszenie nie leci prosto do adresata, lecz najpierw jest przesyłane do lidera sojuszu, a ten gdy tylko pojawi się w grze, ostatecznie rozsyła przysłane mu przez jego kolegów z grupy wszystkie zaproszenia.

Miejcie również na uwadze fakt, że sojusz może składać się z maksymalnie 20 graczy, więc jeśli będziecie chcieli do niego dołączyć, to musicie zapewnić, że będziecie dążyć do uzyskania maksymalnego poziomu reputacji, honoru oraz najemników w swojej kompani oraz że przynajmniej kilka razy w tygodniu pojawicie się w grze i rozegracie kilka bitew na arenie PvP, przejdziecie kilka misji albo pomożecie przy specjalnych wydarzeniach. Wszystko to i wiele innych spraw, liczy się bardzo mocno do ogólnego oraz do szczegółowych rankingów związanych z sojuszami.


SUKCESY SOJUSZU

Specjalne wydarzenia

Wydarzenie Miejsce Nagroda
Secure the Molwanian Airspace! Pierwsze Wszyscy wchodzący w skład tego sojuszu i biorący udział w tym wydarzeniu, zostali nagrodzeni 50 złotymi sztabkami, 30 tyś. dol. oraz 5 craftkitami (każdy z osobna dostał taką nagrodę).
Tribute to Rambo PvP contest Czwarte Dwóch członków sojuszu zdołało zając czwartą i piątą lokatę, która dała im po 100 złotych sztabek.
Ruin Rumble Drugie Trzech członków sojuszu zostało nagrodzonych 50 złotymi sztabkami, 50 tyś. dol. oraz 5 craftkitami.
Prestige Map Special Event Pierwsze Dwóch członków sojuszu dostało po 500 (pięćset) złotych sztabek.
Warzone Scoring Event Drugie Jeden z członków uzyskał super epicki pancerz (za pierwsze miejsce jako kompania), natomiast cała reszta graczy uczestniczących w tym wydarzeniu, otrzymała bonus w postaci 60 złotych sztabek, dodawanych do nagrody za siedmiodniowe logowanie z rzędu. Bonus trwał przez 40 dni.
Enemy Screenshots Druga
dziesiątka
Brak
Ruin Rumble Drugie Dwóch członków sojuszu otrzymało możłiwość wyboru jednego unikatowego, nigdzie nie dostepnego przedmiotu oraz jednego legendarnego, plus małe dodatki takie jak kilkadziesiąt tyś. dol., przedmioty potrzebne do craftowania i paszporty.

Rankingi

Ranking Aktualne Miejsce
(stan na 01.01.2015r.)
Najwyższe Miejsce
Najbardziej Popularny Sojusz Pierwsze Pierwsze
Najbardziej Honorowy Sojusz Pierwsze Pierwsze
Najwięcej Wygranych Bitew Pierwsze Pierwsze
Najwięcej Zdobytych Dog Tagsów Pierwsze Pierwsze
Najwięcej Ukończonych Misji Pierwsze Pierwsze
Najwięcej Domination Points Pierwsze Pierwsze
Najwięcej Warfighter Points Drugie Drugie


SUKCESY CZŁONKÓW

Rankingi

Ranking Aktualne Miejsce
(stan na 01.01.2015r.)
Najwyższe Miejsce
Najwięcej Battle Points Pierwsze (FF Company)
Trzecie (Maciej)
Szóste (Grupa Pralnicza PVE)
Dziewiąte (PL Rozpier PL)
Pierwsze (FF Company)
Najwięcej Wygranych Bitew Pierwsze (FF Company)
Piąte (Grupa Pralnicza PVE)
Szóste (Maciej)
Siódme (PL Rozpier PL)
Pierwsze (FF Company)
Najwięcej Zdobytych Dog Tagsów Pierwsze (FF Company)
Ósme (E2rds Exports)
Dziewiąte (Maciej)
Pierwsze (FF Company)
Najwięcej Ukończonych Misji Drugie (FF Company)
Trzecie (Maciej)
Siódme (E2rds Exports)
Drugie (FF Company)
Najwięcej Domination Points Pierwsze (Maciej)
Drugie (E2rds Exports)
Trzecie (FF Company)
Pierwsze (FF Company)
Pierwsze (Maciej)


STREFY WOJNY

Strefy wojny mają to do siebie, że aktywują się co pięć dni i za każdym razem trzeba o nie walczyć jak największą ilością członków z koalicji, aby je wygrać sojuszem. Oczywiście warto to robić, bo taka wygrana, daje każdemu, kto w niej uczestniczył (wystarczy zdobyć choć jeden punkt), pięć złotych sztabek, które dostaniemy pod koniec tak zwanej 7-dniowej lojalki. Dodatkowo, ten kto wygrał taką strefę wojny jako kompania, dostanie jeszcze dodatkowe pięć złotych sztabek. W tego typu strefach nie ma w sumie nic specjalnego, po prostu każdy z członków dodaje od siebie ile jest wstanie na miarę swoich możliwości i wolnego czasu, lecz czasami zdarza się, że taka walka przeradza się w niemalże bitwę tytanów i piekielnie trudną drogę do wygranej.

Strefa wojny Shiar - 27 luty 2013r.

Największym i najgroźniejszym przeciwnikiem tego sojuszu w grze JA Online jest Black Ops Squad i to z nim zawsze toczone są boje o supremacje w każdej strefie wojny. Tym razem walka o tytułową strefę przerodziła się w przerażającą batalię o wygraną. Niemal wszyscy z obydwu przymierzy dawali z siebie wszystko co tylko mogli, wylewali siódme poty, aby zdobyć jak największą ilość punktów. Walka była tak wyczerpująca, że niektórzy musieli odpuścić i rezygnowali, a niektórzy wręcz w nadludzki sposób walczyli do samego końca. Musimy tu wyróżnić jednego z członków przeciwnego przymierza (Zenzeo Corp), który walcząc do samego końca zdobył naprawdę imponującą ilość punktów. Niestety pomimo takiego poświęcenia, nie udało im się wygrać. Ostateczny wynik okazał się przychylny dla naszego sojuszu i to oni zdobyli kontrolę nad tą strefą wojny.


Strefa wojny Molvania - 29 maja 2013r.

To był prawdziwy wyścig z czasem i zasobami, które coraz bardziej u każdego się kurczyły. Przez cały czas trwania tej strefy wojny, obydwa sojusze szły łeb w łeb. Dopiero sama końcówka zadecydowała o ostatecznej wygranej, lecz tym razem niestety dla naszych przeciwników. Pomimo niesamowitego poświęcenia samego lidera naszego sojuszu, czyli FF Company, który zdobył imponująca liczbę niemalże 8 tysięcy punktów, ta strefa pozostała niezdobyta.


Strefa wojny Shiar - 01 sierpnia 2013r.

Kolejny raz żołnierze dwóch wielkich armii starli się w strefie wojny Shiar. Dystans jaki zostawili za sobą w stosunku do pozostałych graczy i sojuszy mówi sam za siebie. Walka trwała pełne 24 godziny bez wytchnienia, na szczęście tym razem wynik okazał się przychylny dla polskiego sojuszu. W sumie zdobyli oni ponad 25 tysięcy punktów, co jest naprawdę imponującym rezultatem. Drugi sojusz Black Ops Squad, pomimo bardzo heroicznej pogoni, nie udało im się przeważyć szali zwycięstwa na ich stronę i ostatecznie nasz sojusz okazał się zwycięski i zebrał wszystkie laury.
Autor: Starchris, 7 komentarzy · 9220 czytań
Komentarze (7)
 • Avatar użytkownikaJAO

  Czy można znaleść ten sojusz w wersji na steama?

 • Avatar użytkownikaStarchris

  Na Steamie używają najprawdopodobniej innego serwera i tam ich nie znajdziesz. Skontaktuj się najpierw na przeglądarkowej wersji gry i popytaj lidera jak dokładne sprawa wygląda.

 • Avatar użytkownikaJAO

  Gdy szukałem FF Company na steamie i przeglądarce to jego poziom wynosił pierwszy. Nie sądze żeby na tak niskim poziomie był liderem jakiegokolwiek sojuszu. Wydaje mi się że serwer na steamie i przeglądarce jest wspólny.

 • Avatar użytkownikaJAO

  Czy możliwe że był jakiś restart serwera po jakiejś aktualizacji i wszystkie postacie poszły w cholere?

 • Avatar użytkownikaStarchris

  Sprawdziłem i w wyszukiwarce przyjaciół w przeglądarkowej wersji, jest FF Company ten co powinien 50/50.

  Co aktualizacji, to z pewnością postacie się nie skasowały.

  A jaki w ogóle masz poziom w grze?

 • Avatar użytkownikaJAO

  Gdy teraz sprawdzałem to jest napisane że poziom reputacji to startup 1 a honoru i hate competition 1. Więc nie wiem o co chodzi. Nick to FF Company?

 • Avatar użytkownikaStarchris

  Tak FF Company, to w takim razie nie mam zielonego pojęcia, dlaczego Tobie pokazuje coś innego.
Nick: