Jak stworzyć modyfikację? » Poradnik modera - Jak przedłużyć nazwę miasta w JA2UB?

Jak przedłużyć nazwę miasta w JA2UB?
Artykuł z serii Jak stworzyć modyfikację?

Dla JA2 Unfinished Bussines

Dodając do naszej modyfikacji nową mapę jesteśmy jednocześnie skazani (a raczej sami chcemy) do zmiany nazwy miasta, które w standardowym JA2: Unfinished Business nazywa się Varrez. I tu niestety zaczynają się schody, bo ta nazwa liczy zaledwie 6 znaków. Moderzy, którzy napotykali na ten problem byli albo zmuszeni do wymyślenia nie dłuższej nazwy, albo pozostawiali ją niezmienioną. Na taki problem natknęli się również twórcy polonizacji JA2: Vietnam SOG '69 i oczywiście - rozwiązali go. Poniżej przedstawiamy szczegółowy poradnik dzięki któremu zmienicie nazwę miasta na tak długa, jak wam się żywnie podoba.


Po pierwsze i najważniejsze, potrzebny będzie program Hex Editor w wersji 2.0 (bardzo prosty w obsłudze), który możemy pobrać pod tym linkiem (trial).

Uruchamiamy program i wchodzimy w zakładkę Edit/Go to... w polu offset wpisujemy: 2BF500 Program przenosi nas w inne miejsce pliku. Tam zaczynając od powyższego offsetu, wpisujemy dowolną nazwę, która ma być nazwą miasta. Ale uwaga! Poszczególne litery wpisujemy co drugi znak (pomiędzy literkami powinny być kropki o współczynniku 00 w hexie), tak jak na obrazku poniżej:

Jak przedłużyć nazwę miasta w JA2UB?

Teraz skaczemy do offsetu 247c6c (zakładka Edit/Go to...), w kodzie po lewej (widok na hex) na samej górze odnajdujemy: 00, 70, 9F, 00. Zmieniamy to na: 00, 35, A1, 00

I to tyle. Oczywiście, na koniec sprawdzamy czy wszystko zostało poprawnie dodane i czy gra działa bezproblemowo. Pamiętajcie, aby zawsze zachowywać przynajmniej jedną kopię pliku przed edycją.

Ważne! Pamiętaj, że jeśli chcesz edytować plik EXE musisz odznaczyć opcję Tylko do odczytu we właściwościach pliku!

Autor: Len, Brak komentarzy · 9580 czytań
Komentarze (0)Nick: