Jak stworzyć modyfikację? » Poradnik modera - Edycja intra i outra gry

Edycja intra i outra gry
Artykuł z serii Jak stworzyć modyfikację?

Dla JA2 i wszystkich oficjalnych rozszerzeń

Zważywszy na fakt iż trudno samemu zrobić filmik taki, który możemy oglądać zaraz po rozpoczęciu gry Jagged Alliance 2, problem ten jest bardzo rzadko spotykany lecz jednak istnieje. W poniższym poradniku skupimy się na dodaniu do gry nowego intra, nie będziemy opisywać jak taki filmik zrobić bo to już inna działka, po prostu zakładamy że takowy filmik już posiadacie i nie wiecie jak go dodać do gry.


Intro to po prostu wprowadzenie, w przypadku gry chodzi o filmik jaki ukazuje się zawsze po rozpoczęciu gry przedstawiający nam np. fabułę. Outro to także filmik lecz w przeciwieństwie do intra ukazuje się dopiero po przejściu gry do końca.

Intro jak i Outro zapisane są w pliku Intro.slf (Data/Intro.slf). Jeśli chcemy je edytować, musimy najpierw je wypakować z pliku SLF, do tego celu używamy programu SLF-Explore.

Aby dodać edytowane lub zupełnie nowe intro/outro nie dodajemy go do pliku SLF! To bardzo częsty błąd w wyniku którego plik SLF zmienia swój rozmiar i gra przestaje go odczytywać. Wystarczy, że w katalogu Data utworzymy nowy folder z nazwą Intro i dodamy tam nasze filmiki. Należy jednak pamiętać aby zachować oryginalną nazwę pliku, poniżej znajdują się ich odpowiedniki:

Jagged Alliance 2

  • Intro - OMERTA.SMK
  • Outro - HELI_FLYBY.SMK

Jagged Alliance 2.5 Unfinished Business

  • Intro - INTRO.BIK
  • Outro - MISSILEENDING.BIK

A co zrobić jeśli filmik mamy ale nie w rozszerzeniu SMK (JA2) lub BIK (JA2UB)? Dobre pytanie, łatwym i prostym odtwarzaczem i konwerterem tych plików jest program RAD Video Tools, którego polecam.

Jak widzicie podmienienie Intra i Outra gry jest bardzo proste. Mam nadzieję, że ten poradnik kogoś oświecił i po JA2 Urban Chaos i JA2 Back to Business będziemy mieli kolejną modyfikację z zupełnie nowymi filmikami.

Autor: Len, Brak komentarzy · 12648 czytań
Komentarze (0)Nick: