09: Modyfikacje » JA2 1.13 - Główne Pliki »

JA2 1.13 BETA ENGLISH (Gr_57bf3d9) (Dr_b64fdd5)

JA2 1.13 BETA ENGLISH (Gr_57bf3d9) (Dr_b64fdd5)
Data aktualizacji: 07 sty 2024 15:20 Pobrań: 5535 Download!
Jest to jak do tej pory największa, najpopularniejsza, najbardziej rozbudowana i najwszechstronniejsza modyfikacja do JA2. Zmian, poprawek, ulepszeń, czy nowości technicznych jest tak dużo, że żeby je wszystkie poznać i zrozumieć, to nie ma innego wyjścia, jak tylko poprzez zagranie i przetestowanie ich wszystkich na własnej skórze, do czego oczywiście bardzo gorąco zachęcamy.

Jest to nieoficjalna, rozwojowa wersja (oficjalną i stabilną wersję znajdziecie TUTAJ).

Dodatkowe źródło downloadu znajduje się na GITHUBIE, na samym dole strony.

Definicje skrótów w nazwie są następujące:

 • Gr  (Game revision) - numer wersji samego pliku EXE,
 • Dr  (Data revision) - numer wersji pozostałych plików gry.

 • Modyfikacja jest w polskiej wersji językowej, natomiast inne dostępne wersje są następujące:
  1. Polska
  2. Niemiecka
  3. Rosyjska
  4. Francuska
  5. Włoska
  6. Holenderska
  7. Chińska

  Pozostałe główne wersje modyfikacji JA2 1.13 są następujące:
  1. Wersja 2085
  2. Wersja 4870
  3. Wersja 7609

  Preferowana podstawa: JA2 1.05r PL lub JA2 Gold 1.12 ENG
  Do instalacji nie są potrzebne żadne dodatkowe pliki. Modyfikację wypakowujemy i wszystkie pliki i foldery w jej głównym katalogu, kopiujemy bezpośrednio do miejsca zainstalowania JA2. Grę uruchamiamy za pomocą pliku "JA2.exe".

  Żeby zagrać w JA2 UB 1.13, należy najpierw w programie INI Editor, w lewym górnym rogu, zmienić plik konfiguracyjny VFS na "vfs_config.UB113.ini" i zapisać zmiany. Grę uruchamiamy przy pomocy pliku JA2 UB.exe.

  JA2 1.13 - szczegółowe informacjeNowości techniczne w JA2 1.13 - część INowości techniczne w JA2 1.13 - część IINowości techniczne w JA2 1.13 - część IIIa: zawód szpiegNowości techniczne w JA2 1.13 - część IIIb: nowe bronieNowości techniczne w JA2 1.13 - część IIIc: niewolaNowości techniczne w JA2 1.13 - część IVa: nowe możliwości broniNowości techniczne w JA2 1.13 - część IVb: nowe możliwości dodatków do broniNowości techniczne w JA2 1.13 - część Va: najemnicyNowości techniczne w JA2 1.13 - część Vb: przeciwnicyNowości techniczne w JA2 1.13 - część VI: wyposażenieNowości techniczne w JA2 1.13 - część VII: laptopNowości techniczne w JA2 1.13 - część VIII: pojazdy i składyNowości techniczne w JA2 1.13 - część IX: specjalne umiejętnościNowości techniczne w JA2 1.13 - część X: personifikacja armiiNowości techniczne w JA2 1.13 - część XI: tryb zombieNowości techniczne w JA2 1.13 - część XII: infrastrukturaNowości techniczne w JA2 1.13 - część XIII: milicjaNowości techniczne w JA2 1.13 - część XIV: najważniejsze kolejne nowe funkcjeNowości techniczne w JA2 1.13 - część XV: nowe animacjeNowości techniczne w JA2 1.13 - część XVI: aktywne wyposażenie najemnikaNowości techniczne w JA2 1.13 - część XVII: interfejs użytkownika
  Komentarze (19)
  • Avatar użytkownikaRoni312

   Dzien dobry! Pzreprasam ze neumje dobrze po Polsku rozmawiat, bo jestem z Slowacii.
   Installoval som ten plik 8643 na mój Win8 (Ja2 Gold mam original ze sklepa) i mam Fatal error przi uruchaniu pliku "JA2_8643_UB.exe". Przi uruchaniu pliku "ja2.exe" mam runtime error - number of tilesets in code does not match data file. Czi moglo by panstwo pomóct? Dzienkuje bardzo.
   Daniel

  • Avatar użytkownikaStarchris

   Grę uruchamiasz za pomocą pliku JA2_8643_ENG.exe.

   You have to run the game by JA2_8643_ENG.exe.

  • Avatar użytkownikaMatiz

   Mój IMP po oberwaniu wstaje, a z lewej strony ekranu zaczyna zapętlać się informacja o braku punktów ruchu... Spotkał się ktoś z czymś takim? Jak to naprawić?

  • Avatar użytkownikaMatt1986

   zrzuciłem sobie do wersji gold wszystko i to w różnych wariantach zarówno w wersji 7609 oraz 8645 i muli tak, że w ogóle nie idzie grać. Nie bardzo wiem co mogę z tym zrobić ponieważ gra funkcjonuje i to już w menu jakbym miał 50 mb ramu. Miał ktoś w ten sposób ?

  • Avatar użytkownikaStarchris

   Możliwe, że pomoże poniższa nakładka.

   https://jagged-alliance.pl/plik573/

  • Avatar użytkownikaIVann

   Dzięki za dodanie linku :) ;jeśli chodzi o wrażenia z gry multiplayer to czasami gra się wiesza
   , w trybie coperative - gdy wróg trafia na pułapkę i wybucha, podczas deathmatchu gdy następuje "przerwanie tury" (pojawia się niekończący zegar po obu stronach walk) , bobby ray - jak przewija się listę do samego dołu następuje zamknięcie gry ; moja podstawa JA2 1.05 PL versja beta 8767 PL

  • Avatar użytkownikarevernet

   Sorry I only can speak English >< I just found a bug in this version that if you use an attachment on your weapon, it occasionally doesn't work. Like if you use gun sling, sometimes it works giving a bonus on the catalog spec but sometimes if you detach it, it still shows the bonus even you dont use that part in your weapon..

  • Avatar użytkownikaPiotr86

   Co się stało z opcjami na początku gry. Mam chyba wszystko ucięte w połowie.

  • Avatar użytkownikaStarchris

   Wszystko jest w porządku. Autorzy modyfikacji zmniejszyli ilość dostępnych opcji na początku gry. Prawdopodobnie uznano, że w aktualnym stanie, wyglądały bardzo chaotycznie przez nadmierną ich ilość.

  • Avatar użytkownikaInveris

   Hello. Could you tell us, what compiler and which version are you using to compile the exe file in this modification. Thanks :)

  • Avatar użytkownikaStarchris

   Hi. Actual version of this mod was compiled with Visual Express 2013. We are trying using as old as we can, because then it is more likely to run to older platforms.

  • Avatar użytkownikaluk3Z

   Linki z wątkiem na bearpit:
   http://thepit.ja-galaxy-forum.com/index ... 2&start=0&
   http://thepit.ja-galaxy-forum.com/index ... 8&start=0&

  • Avatar użytkownikaSkyhawkSG1

   Niestety, przy włączeniu Logical Bodytypes i załadowaniu istniejącego save'u twarz mojego IMPa zmieniła się na Barry'ego Ungera. Poza tym to generalnie mod działa.

  • Avatar użytkownikajustarundoom

   Best. Polish. Site. Ever.

  • Avatar użytkownikaRambo

   Thanks for this. You guys are the only ones doing SCIs with latest version. Much appreciated. Time for Sterling Archer to take you to the danger zone!

  • Avatar użytkownikaSkyhawkSG1

   Gdzie w plikach AIMNAS jest możliwość zmiany pojemności pojazdów?

  • Avatar użytkownikaSkyhawkSG1

   Widzę coś dziwnego - Zacząłem z nową wersją nową kampanię i nająłem Raven która startuje ze swoim SWAT armor. O ile nową grafikę karabinu wyborowego widać (choć nieprawidłową ale nie wiem jaki jest poziom detalu) to jej sylwetka w pancerzu SWAT jest nadal "waniliowa". Nie pokazuje się zupełnie. Plecaki natomiast pokazują się zawsze bezproblemowo.

  • Avatar użytkownikaSeparat

   Witam. Mam mały problem z tą wersja. Jestem w 16 dniu, zdobyłem 2 miasta, obecnie oblegam Cambridge. Sek w tym ze mam tylko jednego najemnicy z aim i nie mogę zatrudnić nikogo innego z aim. Ponoc mam złą reputację. Gdzie ja mogę sprawdzić? 2 najemników z imp zginęło na początku gry gdyż gram rolę play.

  • Avatar użytkownikaRedesekrator

   Siemanko, chciałem zagrać w UB z 1.13 i jakież było moje zdziwienie, gdy gra zamiast dać mi zwerbować najemnika zgodnie z tym co było dotychczas, tj. płatność z góry na całą grę, każe mi płacić według zasad JA2.
   Jest w ogóle szansa w przypadku UB na stały przychód aby móc się wypłacić jeżeli misja się przedłuży?
  Nick: