Jagged Alliance Online » Sojusze (Alliances) w Jagged Alliance Online


Sojusze (Alliances)

w Jagged Alliance Online

OGÓLNIE O SOJUSZACH

Sojusz (ALLIANCE) to grupa graczy, którzy wspólnie grają w misjach specjalnie dla takich koalicji stworzonych, tak zwanych Warzones. Nagrody za takie wydarzenia są o wiele większe i cenniejsze niż te, które można zyskać grając jako pojedynczy użytkownik. Aby stworzyć przymierze i móc go rozszerzać o kolejnych graczy, trzeba zyskać 13 poziom reputacji. Natomiast udział w strefach wojny dozwolony jest tylko dla graczy, którzy osiągnęli 25 poziom reputacji.

Rankingi dla sojuszy znajdują się w strefach wojny, w zakładce TOP ALLIANCES. Po każdej ukończonej takiej strefie, wyniki są tam trzymane przez pięć następnych dni, a gdy znowu się taka strefa zacznie, to wyniki są kasowane i na nowo trzeba walczyć o pozycję. Oczywiście to są zwykłe strefy, których rankingi nie są tak ważne i uczestniczący w nim gracze, nie przywiązują dużej wagi do ich wygrania jako sojusz. Najcenniejszym trofeum dla danego przymierza jest wygranie specjalnego wydarzenia, które daje bardzo cenne nagrody. Możecie o nim przeczytać na końcu artykułu o strefach wojny.JAK ZAŁOŻYĆ SOJUSZ

Pierwszym wymaganym krokiem będzie uzyskanie 13 poziomu reputacji. Następnie należy kliknąć na zakładkę ALLIANCE WINDOW i postępować zgodnie z instrukcją podaną na kolejnych pojawiających się okienkach informacyjnych. Do założenia sojuszu niezbędny będzie wydatek w kwocie 10 tyś. dol. Tam gdzie będziecie musieli wprowadzić tak zwany "Alliance Tag", należy wpisać trzy znakowy skrót dla Waszego sojuszu. Będzie on używany i pokazywany w kwadratowym nawiasie, przed nazwą samego przymierza, jak i również przed nazwą kompani, która będzie wchodziła w jego skład (proszę zobaczyć na powyższe zdjęcie z poprzedniej części).

Gdy ta sztuka nam się powiedzie, zostaniemy liderem naszego sojuszu. Do danej koalicji może przystąpić maksymalnie 20 członków, włączając w to lidera i tylko on czyli jej założyciel, będzie miał prawo zapraszania innych do siebie. Dodatkowo przywódca danej grupy, będzie miał przed swoją nazwą dwie pomarańczowe strzałki skierowane ku górze. Jest to oficjalny znak definiujący lidera danego przymierza.

Aby dodać kogoś do naszego zespołu, należy użyć zakładki ADD. Wyszukiwarka jest bardzo dokładna, rozróżnia małe i duże litery oraz wszelkie szczególne i specjalne znaki. Trzeba wpisać dokładnie taką samą nazwę, jaką ma szukana przez nas osoba. W przeciwnym wypadku nigdy nikogo nie znajdziemy. Oczywiście w każdej chwili możemy usunąć kogoś ze swojej grupy, jak i również odłączyć się samemu od niej.

Problemem jest i to dużym, jak znaleźć kogoś i zaprosić go do naszego sojuszu, przecież trzeba znać dokładną jego nazwę, a nigdzie tej informacji nie znajdziemy. Rozwiązaniem by było to, żeby każdy mógł wysłać swoje zaproszenie do danego przymierza, w końcu i tak lider decyduje, czy je zaakceptować czy nie. Sytuacja ta została poruszona na oficjalnym forum i miejmy nadzieje, że w następnym patchu zostanie ona uwzględniona.

Na chwilę obecną najlepszym sposobem na zapraszanie innych do siebie lub dołączenie do innych, jest podawanie co jakiś czas takiej informacji na czacie światowym w grze (WORLD CHAT). Wiele osób w tym i również Polaków korzysta z tego czatu i rozmawia tam po angielsku. Dla osób, które chcą wstąpić do sojuszu już istniejącego, dobrym sposobem będzie dodanie do swoich przyjaciół lidera takiego zespołu, po wcześniejszym znalezieniu jego nazwy właśnie na światowym czacie. Potem wystarczy co jakiś czas próbować się z nim skontaktować na czacie znajomych i poprosić o zaproszenie.

Jest jeszcze jedna metoda na zapraszanie do sojuszu. Otóż gdy już rozmawiamy na czacie z osoba zainteresowaną wejściem do naszego przymierza, to wystarczy kliknąć prawym przyciskiem myszy na nazwie tej osoby, a wtedy pojawią się nam trzy opcje do wyboru. W naszym przypadku wybieramy "INVITE TO ALLIANCE". Jest to po prostu szybsza metoda na dołączenie danej osoby naszej do koalicji, w przeciwieństwie do wyszukiwania jej w wyszukiwarce.

Miejcie również na uwadze fakt, że sojusz może składać się z maksymalnie 20 graczy, więc jeśli będziecie chcieli kogoś przyjąć do siebie, to uzyskajcie wpierw od nowego członka zapewnienie, że będzie dążył do uzyskania maksymalnego poziomu reputacji, honoru oraz najemników w swojej kompani oraz że przynajmniej kilka razy w tygodniu pojawi się w grze i rozegra kilka bitew na arenie PvP, przejdzie kilka misji albo pomoże przy specjalnych wydarzeniach. Wszystko to i wiele innych spraw, liczy się bardzo mocno do ogólnego oraz do szczegółowych rankingów związanych z sojuszami.

TWORZENIE LISTY PRZYJACIÓŁ

To jest dodatkowa funkcja, dzięki której będziemy mogli rozmawiać dyskretnie z wybraną przez nas osobą podczas gry i to nawet gdy jesteśmy w tym samym sojuszu i nasze rozmowy będą wplątywane w całą resztę. Kolor takich rozmów (tekstów) zmienia się wtedy na zielony i jest on widoczny tylko dla tych, którzy rozmawiają ze sobą jako przyjaciele.

Zapraszanie przyjaciół odbywa się bardzo prosto. Wystarczy kliknąć na zakładkę FRIENDS WINDOW, a następnie postępować zgodnie z tym co podają nam kolejne okienka informacyjne.

Aby dodać kogoś do naszej listy przyjaciół, należy użyć zakładki ADD. Wyszukiwarka jest bardzo dokładna, rozróżnia małe i duże litery oraz wszelkie szczególne i specjalne znaki. Trzeba wpisać dokładnie taką samą nazwę, jaką ma szukana przez nas osoba. W przeciwnym wypadku nigdy nikogo nie znajdziemy. Oczywiście w każdej chwili możemy usunąć kogoś ze swojej grupy przyjaciół, jak i również odłączyć się samemu od niej.

Jest jeszcze jedna metoda na zapraszanie do listy przyjaciół. Otóż gdy już rozmawiamy na czacie z osoba zainteresowaną wejściem do naszej listy, to wystarczy kliknąć prawym przyciskiem myszy na nazwie tej osoby, a wtedy pojawią się nam trzy opcje do wyboru. W naszym przypadku wybieramy "FRIEND REQUEST". Jest to po prostu szybsza metoda na dołączenie danej osoby naszej do listy przyjaciół, w przeciwieństwie do wyszukiwania jej w wyszukiwarce.
Autor: Starchris, 2 komentarze · 9373 czytań
Komentarze (2)
  • Avatar użytkownikabłąd się wkradł

    dostrzegam tu małą nieścisłość... raz piszesz, że maksymalnie można zaprosić do sojuszu nieograniczoną ilość graczy, a kawałek dalej, że maks 20. to jak to w końcu jest?

  • Avatar użytkownikaStarchris

    Dziękuję za zauważenie błędu. Poprawione.
Nick: