Nowości techniczne w przyszłej wersji JA2 1.13 - część IV: nowe możliwości dodatków do broni

ModyfikacjeW poprzedniej publikacji na temat nowości technicznych w tej części, było na temat samych broni, teraz przyjrzymy się dokładniej kilku dodatkom do nich, które wręcz zmienią obraz pola bitwy. Jak zapewne większość z Was wie, JA2 1.13 jest znana przede wszystkim z mnóstwa ich ilości, lecz zapewne nie wiele z nich, może pochwalić się możliwością zmiany swoich ustawień w grze, w trakcie jednej tury. O takich właśnie dodatkach w tym artykule będzie mowa, będą one posiadać dodatkową, wbudowaną funkcjonalność.

1. TRYB CELOWNICZY - broń może posiadać wiele przeróżnych dodatków, lecz lunety celownicze i jej podobne, są chyba najbardziej pożądanymi, dlatego teraz będziemy mogli z nich korzystać w bardziej zaawansowany sposób. Wszystko opiszemy na naszym poniższym przykładzie, gdzie naszym testerem będzie Lynx, posiadający standardową M14. On stoi na dachu, a przeciwnik na dole, pod drzewem. W normalnym trybie celowniczym Lynx oddał by typowy strzał, lecz dzięki tej nowince technicznej, będzie mógł wybrać rodzaj przycelowania. Jego broń ma trzy dodatki: lunetę celowniczą 4x (ACOG), celownik holograficzny 2x (Reflector Sight) oraz przysłowiową "muszkę" (Iron Sight). Teraz będziemy mogli przy użyciu klawisza ".", decydować za pomocą którego dodatku strzelić. Patrząc na sytuację w której znajduje się Lynx, najodpowiedniejszym wydaje się wybór ACOGA, lecz gdyby stał o wiele bliżej, to z pewnością użycie "muszki" miało by o wiele większe powodzenie.

2. LATARKA DO BRONI - ten dodatek, to już był tylko kwestią czasu, kiedy zostanie wdrożony do JA2 1.13. Dzięki niemu nasz najemnik będzie mógł oświetlać sobie drogę podczas podróży nocnych i nie tylko. Do pracy będą wymagane jeszcze baterie, które wedle autora pomysłu mają się nie zużywać zbyt szybko. Nie będziemy tutaj się zbytnio opisywać, ponieważ poniższy filmik bardzo dokładnie wszystko opowie, jak sprawa wygląda z dynamicznym oświetleniem zamontowanym na broni.

3. BAGNET NA BROŃ - teraz do każdej niemal broni, będziemy mogli przymocować nóż, służący nam jako bagnet. Wyeliminuje to mnóstwo niepotrzebnych ruchów, jakie musielibyśmy wykonać, aby użyć na naszym oponencie, zwykłej broni białej. Zaoszczędzimy punkty akcji, nie wymaga przeładowywania, a co najważniejsze zawsze zadziała. Żeby bardziej urealnić ten dodatek, to broń z czymś takim będzie miała nieco gorszą celność.

Najnowsza wersja JA2 1.13 - dyskusja na forum Nowości techniczne w JA2 1.13 - część I Nowości techniczne w JA2 1.13 - część II Nowości techniczne w JA2 1.13 - część III: zawód szpieg Nowości techniczne w JA2 1.13 - część III: nowe bronie Nowości techniczne w JA2 1.13 - część III: niewola Nowości techniczne w JA2 1.13 - część IV: nowe możliwości broni
Komentarze (7)
 • Avatar użytkownikamicand1989

  Tryb celowniczy?
  Jak przełączyć między ACOGiem czy Kolimatorem a "muchą"? Pełna szyna RIS zasłania dostęp.

  Aczkolwiek sam system sie przyda.

 • Avatar użytkownikaRodis

  latarka fajny pomysł, tylko chyba samo światło powinno zaczynać się przed najemnikiem a nie ze 2 metry za nim i zasięg mógłby być trochę mniejszy, ale pomysł przedni :)

 • Avatar użytkownikaHalucyn

  Aby jeszcze przeciwnicy mogli używać tych latarek, w co wątpię.

 • Avatar użytkownikaGambit

  Ja Ciekaw jestem kiedy się pojawi wersja w pełni grywalna :P

 • Avatar użytkownikalukasamd

  Najbardziej podoba mi się pomysł latarki. To wygląda kapitalnie! Ciekaw jestem jak to będzie wyglądać w przypadku np. atak na bazę SAM w nocy, wartownik chodzi z latarką... Ciekawe, czy mechanika gry pozwoli na to, aby był on widoczny dla naszych ludzi. Pamiętajmy, że latarka oświetla, ale i wystawia jej właściciela.

 • Avatar użytkownikamicand1989

  @Halucyn
  to można ustawić w plikach konfiguracyjnych.

  Latarka extra, tylko żeby dało się wyłączyć zużycie baterii.

 • Avatar użytkownikaStridingshadow

  @Micand

  Niektóre przyrządy celownicze mogą być stosowane jednocześnie z mechanicznymi (głównie różne kolimatory).

  Istnieją montaże (np. do optyki zwiększającej powiększenie kolimatora), umożliwiające przechylenie optyki w bok na czas nieużywania, bądź szybki demontaż.

  Ostatecznie istnieją montaże/celowniki mechaniczne przesunięte względem docelowej linii celowniczej (tj. umożliwiające wybór celownika dzięki przechyleniu broni).
Nick: