Gry Podobne » Raven Squad: Operation Hidden Dagger

Raven Squad:
Operation Hidden Dagger

Producent: Atomic Motion
Wydawca: SouthPeak Interactive
Wydawca PL: TopWare Poland
Premiera: 18 sierpnia 2009r.
Premiera PL: 11 listopada 2009r.
Gatunek: Hybryda RTS-FPS
Wymagania
sprzętowe
:
Core 2 Duo 3 GHz
2 GB RAM
karta graficzna 256 MB
2.1 GB na HDD
napęd DVD-ROM


Czy jesteście w stanie wyobrazić sobie połączenie strategii, oraz typowej strzelanki? Próby takie miały już miejsce w świecie gier komputerowych, jednak jak do tej pory nie wyszło z tego nic naprawdę godnego uwagi. Węgierskie studio Atomic Motion postanowiło to zmienić i zaserwować nam naprawdę udaną hybrydę obu tych gatunków, a jest nią Raven Squad. Fabularnie autorzy trafili w dziesiątkę: ówczesny świat, pogrążony w kryzysie finansowym. Tragiczne wydarzenia na rynkach i giełdach doprowadzają do tego, że przepaść pomiędzy krajami rozwiniętymi a rozwijającymi się ulega drastycznemu powiększeniu. Pierwsze z nich ze względu na bogactwo i siłę są w stanie poradzić sobie z zaistniałymi problemami, zaś kraje trzeciego świata pogrążają się w chaosie i niezliczonych wojnach domowych. Stają się one doskonałym miejscem turystycznym dla samobójców, ściganych przez prawo i szaleńców nie mogących odnaleźć się w cywilizowanych państwach.

W 2011 roku na tereny Dżungli Amazońskiej wysłana zostaje grupa najemników, którzy mają za zadanie odzyskać jakiś tajemniczy, bardzo cenny ładunek. Szczęście jednak im nie sprzyja i samolot ulega katastrofie, w wyniku której ginie większość załogi, zaś zaopatrzenie zostaje zniszczone. Ci, którzy przeżyli, dzielą się na dwie grupy, których celem jest przetrwanie i wspólne wydostanie się z tego piekła na Ziemi. Jak sądzicie, komu przyjdzie pokierować ich działaniami? Całości pikanterii dodaje fakt, iż w celu uratowania siebie, będziemy musieli zatroszczyć się również o bezpieczeństwo pewnej pani archeolog, która jest w stanie nam pomóc. Do naszej dyspozycji oddano łącznie ośmiu zawodowych morderców – każdy z zupełnie inną osobowością, uzdolnieniami, wyposażeniem i słabymi stronami. Pamiętacie Shadowa z serii Jagged Alliance? Zresztą, o co ja pytam, musicie go znać. W Raven Squad również znajdziecie najemnika o takim pseudonimie: świetnego snajpera, dla którego kamuflaż, oraz ciche i niezauważalne poruszanie się są prawdziwą receptą na życie. Ogólnie rzecz biorąc, wśród obu grup znajdziemy wyposażonych w broń ciężką żołnierzy-pancerniaków idealnie nadających się do ataku siłowego i szturmowania, oraz lekkie oddziały wsparcia, służące za zwiad, czy też ciche eliminowanie pojedynczych celów.

Cały potencjał gry drzemie natomiast w możliwości przełączania się pomiędzy trybami rozgrywki – możemy kierować najemnikami jak w typowym RTS'ie, lub też wcielić się w postać dowolnego z nich i rzucić się w wir bitewny. W pierwszym wypadku liczy się głównie dobre planowanie, oraz maksymalne wykorzystanie dostępnych środków – przeciwnicy często mają przewagę liczebną, więc nasi podkomendni sterowani przez komputer mogą sobie nie poradzić, jeżeli odpowiednio nie rozegramy bitwy. Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie, aby wydać rozkazy... a następnie samemu chwycić za broń i wspomóc towarzyszy ogniem broni maszynowej, zamiast obserwować nadchodzącą masakrę z bezpiecznego punktu. Cele jakie przed nami postawiono są dosyć rozmaite – co prawda ucieczka z Amazonii jest naszym głównym zadaniem, lecz po drodze będziemy wykonywać wiele innych misji. Przyjdzie nam uratować jeńców, wyrwać się z otoczenia czy też zlikwidować jakąś ważną osobę. Opublikowane screeny mówią nam od razu jedno – pod względem audiowizualnym, nie jest to z pewnością żadna superprodukcja. Z drugiej strony, obszar gry jest na tyle wielki, że chyba możemy wybaczyć grze przeciętną grafikę, którą nadrabia zresztą ciekawą i rozwiniętą fabułą.


Raven Squad - Screen 1 Raven Squad - Screen 2 Raven Squad - Screen 3 Raven Squad - Screen 4

Zobacz więcej
Autor: lukasamd, Brak komentarzy · 15681 czytań
Komentarze (0)Nick: