09: Modyfikacje » JA: Back in Action »

All Modifications Together v1.15

All Modifications Together v1.15
Data aktualizacji: 03 paź 2012 14:24 Pobrań: 4969 Download!
Jest to zestaw ponad 15 modyfikacji do JA Back in Action, które zostały połączone w jednego dużego moda.

Pełny opis modyfikacji
Komentarze (47)
 • Avatar użytkownikaPawlikDiablik

  Nie działa IMP.exe. Wyskakuje unexpected error gry tylko przesune suwak seect profile

 • Avatar użytkownikaStarchris

  @PawlikDiablik

  Prawdopodobnie nie masz zainstalowanego .Net Framework 3.5. Bez tego nie pójdzie.

 • Avatar użytkownikaCzarde

  podczas sciagania, moj antywirus wykryl zagrozenie ; ) czyli dla dobra komputera lepiej tego nie siagac ; )

 • Avatar użytkownikaStarchris

  @Czarde

  Na pewno ta modyfikacja nie ma wirusa. Była ona ściągana setki razy stąd oraz z oficjalnego forum Back in Action i nikt takiego zastrzeżenia nie miał. Twój antywirus musiał źle rozpoznać modyfikację gry.

 • Avatar użytkownikamarcinl0

  Wspaniałe!!! Ale właściwie czym się różnią wersje blue i fire?

 • Avatar użytkownikaStarchris

  Przede wszystkim statystykami broni. Są naprawdę całkowicie inne. To jak dosłownie New Classic w porównaniu do JA2 1.13. Poza tym są jeszcze inne różnice ale to już najlepiej zobaczyć u źródła.

  BLUE Dawn Mod - statystyki broni realne jak w JA2 1.13.
  FIREarms Rebalanced Experiment - statystyki broni dość rozrywkowe jak w New Classic.

 • Avatar użytkownikatest_0528

  Zainstalowałem JABiĘ na nowo, chcąc dać jej drugą szansę. Tym razem z powyższym modem 1.12. Może to i głupie pytanie, ale jak zacząć? Jestem na ekranie, gdzie są dane podstawowe (wybór 6 najemników, cel: zajęcie lotniska, itp. ). Ale jak mam wylądować na wyspie? Nie widzę żadnego przycisku, nic? W prawym dolnym rogu jest jakiś przycisk, na którym pisze bym otworzył laptopa, najął najemników i sprawdził pocztę. Ale on nic nie robi.
  Czy może coś źle z modem zainstalowałem i stąd ten problem?

 • Avatar użytkownikaStarchris

  @Test_0528

  Lądowanie na lotniksu odbywa się tak samo jakbyś grał w nie zmododwaną wersję JA Back in Action. Czyli najpierw musisz wynająć przynajmniej jednego najemnika, a później wyjść całkowicie z laptopa. Na ekranie gdzie będziesz miał taką mapę pokreślaną różnego rodzaju zapiskami na czerwono, to w prawym dolnym rogu będzie przycisk "Start Mission" lub Zacznij Misję".

 • Avatar użytkownikatest_0528

  Okazało się, że błędnie musiały się jakieś pliki nadpisać. Reinstall całej gry, patcha oraz v1.12 pomógł. Już śmiga. Przycisk w prawym dolnym rogu działa. Wspomniany wcześniej napis "najmij najemników, sprawdź pocztę". Jest tam gdzie powinien być czyli u góry ekranu. Korzystając z okazji to jeszcze zapytam.
  Dlaczego moi najemnicy za pokonanie przeciwnika otrzymują ogromną ilość punktów np. 800 XP? W oryginalnej wersji było to około 10 razy mniej punktów. Czy to bug, czy to sprawka v1.12? Jeśli to celowe, to dlaczego? Czy w związku z powyższym da się wyszkolić najemnika powyżej limitu 10 poziomu? Bo inaczej nie wyobrażam sobie, że każdy najemnik będzie miał 10 poziom po raptem 2 zwyciężonych sektorach.

 • Avatar użytkownikaStarchris

  @Test_0528

  Ilość punktów doświadczenia została zwiększona dwukrotnie - było 50, 100, 150, 200, 300 jest 100, 200, 300, 400, 600. W każdym niemal sektorze można spotkać żołnierza elitę (najlepszy z najlepszych), za pokonanie którego jest 600 punktów. Dlatego właśnie może Ci się wydawać, że tak szybko awansujesz.

  Dodane to zostało dlatego, że jest mnóstwo najemników RPC, których można rekrutować w trakcie gry lub nawet na jej końcu i korzystając z domyślnego systemu punktacji nie ma możliwości aby oni awansowali do 10 poziomu ponieważ braknie bitew i sektorów do zdobycia. To samo się tyczy wynajmowania w późniejszych etapach gry najemników z AIM.

  Na początku może CI się to wydawać niekorzystne ale zobaczysz później, że nowy system punktacji jest jak najbardziej na plus.

 • Avatar użytkownikatest_0528

  Dzięki. Czyli rozumiem, że nadal limit, to 10 poziom.
  Jestem pocieszony, że mgła wojny oraz FOV działa. Nareszcie! Nie wiem na ile to sprawka patcha do gry a na ile modyfikacji. Zauważyłem, że niektórzy z przeciwników zostają zauważeni "aż po horyzont", niektórzy natomiast z odległości ekranu, oczywiście nie ma po drodze żadnych przeszkód terenowych utrudniających patrzenie. W kwestii upewnienia, rozumiem, że to sprawka tzw. kamuflażu, stąd to zróżnicowanie w wykrywaniu przeciwników. Rozumiem, że w drugą stronę to działa też.
  Ciężko mi to stwierdzić po starej grze, gdzie wszyscy przeciwnicy byli widoczni, na ile pomocny był kamuflaż.

 • Avatar użytkownikaStarchris

  @Test_0528

  Tak, dalej jest tylko 10 poziomów. FOV to sprawka tylko i wyłącznie samej gry. Natomiast ta mega widoczność to sprawka modyfikacji, a dokładniej wersji FIRE. Wersja BLUE zawiera domyślną krotką widoczność. Kamuflażem nie zawracaj sobie głowy ponieważ nie ma on tutaj nic do rzeczy i jest totalnie bezużyteczny w całej grze - zostało to sprawdzone przez moderów w różnych testach przez nich poczynionych (nie daje on dosłownie niczego).

 • Avatar użytkownikatest_0528

  Dzięki za odpowiedź.
  Czy jest gdzieś jakaś dokumentacja opisująca (najlepiej na liczbach) jak działają mechanizmy gry odpowiedzialne za walkę?
  Na przykład czym się różni stanie, kucanie, leżenie i jaki ma wpływ na celność strzałów (bo to, że ma, to oczywiście widać).
  Jak procentowo wygląda celność przy opisach np. "likely to hit", "unlikely to hit"?
  Co to znaczy, że modyfikacja broni daje np. "time 50", czy to są procenty? (Np. strzał bez modyfikacji broni zajmuje 1,5 sekundy a z modyfikacją 1 sekundę).
  W jakich jednostkach jest mierzony zasięg broni (metry?) i co in oznacza. Np. czym się będą różniły strzały z karabinu szturmowego (zasięg 40) do celów oddalonych o 10, 20, 40, 80 jednostek?

  Ewentualnie proszę o przekierowanie do najodpowiedniejszego tematu na forum.

 • Avatar użytkownikaStarchris

  @Test_0528

  To nie jest miejsce na takie tematy. Tutaj dodajemy tylko komentarze odnośnie konkretnego pliku. Zadaj te pytania na Forum, a na pewno uzyskasz odpowiedź.

  Na przykład w tym temacie: http://forum.jagged-alliance.pl/mam-kil ... t3000.html

 • Avatar użytkownikamarcinl0

  Na kiedy jest przewidywana nowa wersja Blue Dawn Mod pasująca do najnowszego patcha 1.13 c ?

 • Avatar użytkownikaStarchris

  Nie będzie już aktualizacji bo wszystkie modyfikacje wchodzące w skład tego moda są nieaktualizowane. Wszystko stanęło na wersji 1.13 (bez a).

 • Avatar użytkownikamarcinl0

  A np dodanie nowych broni - aha gdzie jest RPK w tym modzie? - też już zakończone?

 • Avatar użytkownikaStarchris

  Dodanie nowych broni też - twórcy porzucili po prostu swoje modyfikacje i nie zamierzają ich kontynuować. Co do RPK to widocznie został w którymś modzie zamieniony na inny (prawdopodobnie w Blue Dawn Mod).

 • Avatar użytkownikaHavath

  Witam
  1) Po zainstalowaniu, zdobywam lotnisko mija 2-3 dni, dwa maile reklamowe od bobby raya ale przycisk sklepu w laptopie nieaktywny. Instalowałem i zacząłem od nowa i to samo. Zdobyłem też pobliskiego SAM-a, odczekałem dzień i wciąż nic. Czy ktoś się z tym spotkał?
  2) Strona z najemnikami nie posiada żadnej opcji przewijania (w podstawce są trzy strony, a tu jedna tylko). Plik z modem ściągałem też dwa razy i nie pomogło.
  Jeśli ktoś ma jakiś pomysł, to z góry dzięki.
  pozdro

 • Avatar użytkownikaStarchris

  @Havath

  Znany jest mi ten błąd ale na razie nie umiem go naprawić. Wiem, że naprawiają go dwa patche "Bobby Rays fix" oraz "GUI scroll patch" ale nigdzie nie mogę ich znaleźć. Napisałem wszędzie gdzie się dało na temat tych patchy ale jak na razie bez odpowiedzi. Gdy tylko uda się to naprawić to zostanie wydana wersja 1.13.

 • Avatar użytkownikaHavath

  @ Starchris

  Dzięki za szybką odpowiedź.
  Póki co może pododaję brakujące sprzęty innym handlarzom. A z tą jedną stroną też idzie grać, bo jak się zmodyfikuje w main_characters jakiegoś merca to się na tej pierwszej pojawia.
  Pozdrawiam

 • Avatar użytkownikaStarchris

  Havath

  Wcale nie musisz nikogo modyfikować. Wystarczy, że wejdziesz w opis któregoś z najemników, a potem strzałeczkami przechodzisz po kolei po wszystkich innych.

 • Avatar użytkownikaHavath

  @ Starchris

  Dzięki, nie wpadłem na to :)
  Co do Ray fixa, to gość od Combat Evolved napisał, że to poprawił w wersji 1.03c ale sam się nie znam i nie wiem, czy da to radę 'wyjąć' z jego moda?

 • Avatar użytkownikaStarchris

  Udało mi się we własnym zakresie znaleźć błąd z nieaktywnym przyciskiem do sklepu internetowego w laptopie. Sprawdziłem i nie trzeba zaczynać gry od nowa.

 • Avatar użytkownikaHavath

  O, no to super! A napiszesz jak to poprawić ?

 • Avatar użytkownikaHavath

  Edit: Oj, nie zauważyłem, że zapdejtowałeś download. Starchris, wielkie dzięki za szybką reakcję i skuteczną pomoc, no i fajnie że ci się udało :) grtz.

 • Avatar użytkownikaStarchris

  Udało mi się również naprawić błąd z brakiem pasków przewijania na stronie ze zdjęciami wszystkich najemników. Teraz już wszystko powinno działać prawidłowo.

 • Avatar użytkownikaZniewidzialny

  Czy to bug czy specjalnie jest tyle ludu na początkowej mapie, i do tego elite??

 • Avatar użytkownikaStarchris

  Znienawidzony

  Nie, to nie jest bug. Ta ilość ludu została wprowadzona przez tę modyfikację.

 • Avatar użytkownikaZniewidzialny

  A można zredukować ich ilość i ekwipunek??

 • Avatar użytkownikaStarchris

  Znienawidzony

  Jak najbardziej jest to możliwe. Piszę na ten i inne tematy poradniki o modyfikowaniu JA BiA. Myślę, że do tygodnia czasu będą gotowe i zostaną upublicznione.

 • Avatar użytkownikaPiwniczne

  Po wgraniu patcha 1.13 oraz tego moda nie moge wjesc do sklepu on-line -> cos o tym wiadomo ?

 • Avatar użytkownikaStarchris

  Piwniczne

  Staram się wychwycić gdzie tym razem najnowsza wersja 1.13g pozmieniała opcje ze sklepem w laptopie ale na razie bez rezultatu.

 • Avatar użytkownikaDerDevil

  Witam wiadomo coś na temat tego przycisku do sklepu w patchu 1.13?

 • Avatar użytkownikaStarchris

  DerDevil

  Zaktualizowałem tego moda do v1.15 i wydaje mi się, że błąd ze sklepem internetowym został naprawiony. Jeśli jednak nie, to proszę po instalacji usunąć plik "main_locations.txt" z katalogu "bin_win32 / configs". Jeśli to nie pomoże to już nie wiem co może być nie tak.

 • Avatar użytkownikatom55ekk

  co to moze byc ? po przejsciu pierwszej misji jak chce z kims pogadac to jest panel rozmowy ale sa puste i noc nie da sie zrobic

 • Avatar użytkownikatom55ekk

  przeinstalowalem gre i juz sie naprawilo . rozmawiac moge ale przy handlarzu nie mam wszystkich przedmiotow na planszy musze je znosic

 • Avatar użytkownikaStarchris

  Tom55ekk

  Żeby widzieć wszystkie przedmioty w inwentarzu sektora, to trzeba do wszystkich zielonych prostokącików, w których znajdują się przedmioty, zaglądnąć. Samo zobaczenie zielonego prostokącika, nie powoduje przeniesienia ich do inwentarza sektora.

 • Avatar użytkownikabadbar10

  hej czy mod został naprawiony i czy można się już łączyć ze sklepem

 • Avatar użytkownikaStarchris

  Już dawno. Zresztą nikt od ponad roku nie zgłaszał tego błędu.

 • Avatar użytkownikaVojciech

  To tak ma być na hardkora, że Ivan zaczyna z samym nożem, Gumpy ma M1 Garanda, ale już bez naboi (to Arulco, czy Stalingrad? oO) #/4 najemników albo nie ma w ogóle broni, albo ma broń bez naboi... albo jeszcze lepiej... Ma na boje, ale od innej broni... Specjalnie grę przeinstalowałem, bo myślałem, ze coś się źle zainstalowało... ale nie, dalej to samo... O so chodzi?

 • Avatar użytkownikaStarchris

  To najprawdopodobniej niedociągnięcia modyfikacji, niestety będziesz musiał sobie jakoś poradzić z tą sytuacją w grze, bo raczej nikt już tego nie zmieni.

 • Avatar użytkownikaPrezes

  Ten mod to nieporozumienie, może troche dodaje ale drugie tyle zabiera

 • Avatar użytkownikaDondon

  No niestety myślałem, że będzie lepiej. Pod wieloma względami mod wprowadza wiele nowości, więcej przeciwników, umundurowanie na +. Ale choć z jednej strony gra wydaje się trudniejsza wcale tak nie jest. Jak tylko zdobędziemy ciężkiego rpk + holograficzny celownik (-100 do czasu celowania) gra przestaje mieć dla mnie sens. :/
  Pierwszy raz siedziałem w 1 miejscu a wrogowie podbiegali w grupach i padali na 2 strzały.

 • Avatar użytkownikaHavath

  Witam,

  Zainstalowałem na nowo JABiA z AMT v1.15 i mam takie błędy:

  i/ w ekwipunku, w ramce na dole z opisem i parametrami niektórych broni brak rysunku (np. hk 417) i podobnie z kamizelkami (np. Guardian Urban),
  ii/ po zmianie hk 417 na pistolet (Glock 18) ludzik na ekranie wciąż trzyma broń długą.

  Tyle zauważyłem rozpoczynając odbijanie lotniska. Jedyne, co zmieniałem, to parametry najemników i ceny broni. Występuje to w wersji zarówno Blue jak i Fire.

  Kilkukrotnie ściągałem mody i instalowałem grę przez Steama.

 • Avatar użytkownikaHavath

  W czystym BSM to nie występuje, choć tam inaczej wygląda grafika. Natomiast w BSM po rozpakowaniu brakuje katalogu z wyborem trudności, który jest w downloadzie z oryginalnej strony R@S-a.
  Pozdrawiam

 • Avatar użytkownikaMichal

  Witam.
  Ciekawe jak z modyfikacją "Fight an army, no hillbillies with axes" przejść lotnisko, gdy jest tam miliard wrogów. ktoś wie?
Nick: