Hired Guns: The Jagged Edge » W poszukiwaniu polskiego wydawcy Hired Guns

W poszukiwaniu polskiego wydawcy gry Hired Guns: The Jagged Edge


Hired Guns: The Jagged Edge to gra, która przeszła naprawdę trudną drogę jeszcze przed swoją premierą. Wspomnę tu choćby o trzech zmianach tytułu od Jagged Alliance 3D zaczynając, potem zerwanie umowy z dystrybutorem i zmiana nazwy na JAZZ: Hired Guns, wreszcie lato tego roku, kiedy nadano jej obecny tytuł. Mimo, iż gra nie jest kontynuacją serii Jagged Alliance, fani bacznie śledzili wszelkie informacje związane z dzieckiem rosyjskiego studia Game Factory Interactive odliczając dni pozostałe do premiery. Jednak wraz z premierą coraz częściej pytano o polskiego wydawcę.

Nie mogliśmy tego tak zostawić - napisaliśmy list, który następnie wysłaliśmy do niemalże wszystkich firm zajmujących się dystrybucją gier na komputery PC w Polsce. Odpisało nie wielu, lecz to co dostaliśmy wystarczyło. Mieliśmy okazję dowiedzieć się kto jest wydawcą jeszcze przed oficjalną informacją, jednak nie było nam dane poinformować Was. Dowiedzieliśmy się również, że przez długi okres czasu grą interesowała się zupełnie inna firma. Dziś już wiemy, że wydawcą jest TopWare ale mogło być zupełnie inaczej.


TopWare, z siedzibą w Bielsku-Białej, koncentruje się na tworzeniu gier, lokalizacji gier i programów zagranicznych producentów oraz ich dystrybucji na terenie Polski. Firma działa od 1995 roku. Rozpoczęto wtedy prace nad kilkoma grami znane na całym świecie i ciepło przyjęte u nas w kraju. W rekordowych nakładach firma sprzedała się takie tytuły jak: 'Earth 2140', Jagged Alliance 2'.

Witaj
Dziękujemy za takie przychylne zainteresowanie :-)
Z tego co się zdołałam dowiedzieć nasza firma kontaktowała już sie w tej sprawie z rosyjskim wydawcą gry i rozmowy licencyjne są w toku, tzn. na dzień dzisiejszy nie ma jeszcze żadnych konkretów ale dobra wiadomości jest taka, że temat jest już obrabiany.

Mam nadzieję, że niebawem będziemy mogli dopisać ten tytuł do naszych planów wydawniczych. Proszę jednak jeszcze nie nadmieniać o tym na ogólnym forum bo lepiej podać coś pewnego niż potem dementować plotki :-)

Pozdrawiam

City Interactive jest międzynarodowym wydawcą oraz największym polskim producentem gier komputerowych. Główna siedziba firmy znajduje się w Warszawie. City Interactive posiada także studia w Katowicach i Rzeszowie. City Interactive aktywnie współpracuje także z wiodącymi firmami wydawniczymi i developerskimi w branży gier komputerowych. Partnerami City Interactive są m.in. Focus Entertainment, Mindscape, Akella, DTP i CDV. Obecnie City Interactive zatrudnia ponad 100 osób. Spółka dwukrotnie została nagrodzona certyfikatem Solidna Firma. Znana jest z takich gier jak Terrorist Takedown czy ostatnio Mortyr 3.


Heya,
Przekazałem mejla koledze, który zajmuje się u nas w firmie zakupem licencji. Zobaczymy co odpowie.

Pozdrawiam
____________________________________________

Witam,
Postaram się ustalić czy w tej kwestii mamy jakieś plany.

Pozdrawiam serdecznie


Dystrybutor akcesoriów i gier na konsole oraz komputery osobiste. Firma posiada w ofercie szeroki wybór gadżetów do najpopularniejszych konsol, w tym pady, kierownice, pistolety, maty taneczne i do gry w piłkę oraz specjalne kontrolery do gry w golfa i walki. IQ Publishing jest oficjalnym dystrybutorem serii Dancing Stage firmy Konami, a także wydawcą serii gier przygodowych – The Adventure Collection.Witam,

Przykro mi, ale na dzień dzisiejszy mamy naprawdę napięty grafik i nie szukamy dodatkowych tytułów do wydania... Ale nie mówię, że Hired Guns nie trafi do naszej oferty, niestety nie stanie się to na pewno w tym roku.

Best regards
Techland to czołowy producent, wydawca i dystrybutor produktów z branży rozrywki elektronicznej i profesjonalnego oprogramowania użytkowego w Polsce. Firma powstała w 1991 roku i początkowo skupiała się na dystrybucji oprogramowania. Od 1997 Techland zajmuje się również tworzeniem własnych produktów. Obecnie Techland to prawie 100-osobowy zespół. Najgłośniejszymi produktami firmy w Polsce i na świecie są gry komputerowe oparte na silniku graficznym Chrome Egine takie jak: Chrome, Xpand Rally, Call of Juarez.


Witam,

Swego czasu interesowaliśmy tym tytułem. Gra w różnych stadiach produkcji była u nas w ewaluacji, ale nie przekonała nas do jej zakupu i publikacji w Polsce. Na domiar złego, nie można oficjalnie twierdzić, że to jest kontynuacja popularnego Jagged Alliance, bo do tytułu prawa posiada inna firma – Strategy First. Według danych gra miała nikłe szanse na to, żeby się w Polsce dobrze sprzedać. Trochę szkoda, bo sam dużo grałem w Jagged Alliance, że o turówkach z serii UFO: Enemy Unknown czy Terror from the Deep nie wspomnę.

Mogę Ci podać maila do osoby, która zajmuje się zakupami produktów, które są u nas wydawane, ale na ten tytuł klamka już zapadła.

Pozdrawiam

____________________________________________


Cześć,

Nazywam się [dane utajnione] i jak wspomniał [dane utajnione] zajmuję się w Techlandzie zakupem licencji. Na wstępie chciałbym przeprosić za późną odpowiedź, ale po Twoim mailu jeszcze raz przeanalizowałem sytuację rynkową tytułu.

Gra Hired Guns trafiła do nas na testy już ponad rok temu kiedy była jeszcze we wczesnej fazie produkcji. Przez cały ten czas bacznie śledziliśmy jej rozwój biorąc pod uwagę wydanie jej zlokalizowanej wersji. Nie jest tajemnicą, że wraz z rezygnacją Strategy First z kontynuowania współpracy z developerem i zaprzestaniem sygnowania gry nazwą Jagged Alliance straciła ona ogromny potencjał marketingowy. Co gorsza sama gra nie spełnia wysokich standardów stawianych przez naszych testerów produkcjom wydawanym przez Techland.

Jesteśmy w stałym kontakcie z firmą GFI i współpracujemy z nimi od bardzo dawna. Dlatego też mimo moich szczerych chęci i zaangażowania producenta i wydawcy zdecydowaliśmy, że ryzyko jest zbyt wysokie.

Niestety decyzja odnośnie Hired Guns zapadła już dawno (jeszcze kiedy oficjalną nazwą było JAZZ: Hired Guns). Obawiam się, że w tej sprawie nie mogę nic zrobić.

Jeżeli masz jeszcze jakieś pytania bardzo chętnie na nie odpowiem.

Serdecznie pozdrawiamPodsumowując, nie odpisało ich zbyt wielu, szczególnie jeśli wziąc pod uwagę, że list wysłaliśmy do 9 firm. Jednak, jak wspomniałem wyżej - to, co otrzymaliśmy w zupełności wystarczyło. Po pierwsze, dowiedzieliśmy się, że wydawcą jest TopWare, który sprawdził się wydając Jagged Alliance 2 i JA2: Wildfire. Po drugie, gdyby nie to, prawdopodobnie nigdy nie dowiedzielibyśmy się, że ponad rok temu gra znajdowała się w siedzibie Techlandu, gdzie ją testowano z zamiarem wydania na polskim rynku. Osobiście żałuję, że Techland zrezygnował z gry, szczególnie, że dość niedawno firma bardzo popisała się wydając grę LOKI, ta współpraca z fanami - pokazali, że naprawdę zależy im na tym, co robią.

Jakby tego mało - TopWare napisał ten jeden list po czym... ucichnął, przestali reagować na jakikolwiek odzew z naszej strony co każe mi myśleć, że nie zamierzają nic więcej niż tylko spolszczyć i wrzucić Hired Guns: The Jagged Edge na półki. Dla pocieszenia, dodam że faworyt jakim wśród fanów serii był CD Projekt w ogóle nie odpisał, choć czekaliśmy długo i pod niejeden adres pisaliśmy.


Oto lista firm, które zupełnie nie przejęły się nami:
CD Projekt
Cenega Poland
LEM
Nicolas Games
Soft Planet
Autor: Len, 6 komentarzy · 13525 czytań
Komentarze (6)
 • Avatar użytkownikaCrack

  Po tym artykule widac kto tak naprawde interesuje się graczami

 • Avatar użytkownikaWigen

  Bardzo trafna interwencja w sprawie polskiego wydania. Też bym napisał taki list. Nie dziwię się jednak CD Projektowi. Ma tyle tytułów do spolszczenia że na pewno nie podjąłby się tego projektu jak HG. Dlatego też pisanie listu do CD Projekt i Cenegi było ogólnie bez sensu. Jeżeli by przyjąć że odpisali to dostałbyś odpowiedź odmowną na 100%.

 • Avatar użytkownikaLen

  Nawet jeśli z góry wiadomo jaka będzie odpowiedź - zawsze należy odpisać. Wtedy dajesz do zrozumienia, że nie masz tego wszystkiego w... tyłku.

 • Avatar użytkownikaWigen

  Nom. Racja

 • Avatar użytkownikastachan

  Kawał dobrej roboty zrobiliscie..cóż zobaczymy..też niecierpliwie czekam na ten tytuł))

 • Avatar użytkownikastachan

  Przed chwila wlączylem muła i jest tam pełna wersja HG do zassania ponad 3 gb..tylko patrzec jak na torrentach sie pojawi.
Nick: