Jagged Alliance 3 » Sprawozdanie z IgroMir 2007 - Jagged Alliance 3

Sprawozdanie z IgroMir 2007

Tłumaczenie: Len
Źródło: Igromania

IgroMir Expo 2007 to największa tego typu impreza w Rosji i to mimo, iż to dopiero druga edycja. W zeszłym roku targi odwiedziło ponad 30 tys. ludzi na których swoje najnowsze dzieła prezentowało 40 firm z całego świata, w tym roku zaś przybyło ich ponad 60.
Jagged Alliance 3 - Na pierwszy rzut oka wygląda pięknie. Świetne cienie, solidnie zarysowane modele i bardzo wyraziste tekstury - na ogół, jest na co patrzeć. Do czasu premiery silnik gry (zapożyczony z Silent Storm) zostanie jeszcze dopracowany, lecz nawet teraz projekt wygląda znakomicie.

Sam sposób rozgrywki również nie rozczarowuje. Lecz tu wszystko jest dość proste - wszak podstawą gameplaya jest nieco zmieniona mechanika wspaniałej drugiej części. Każdy ruch planujemy bardzo skrupulatnie zwracając uwagę na ilość punktów akcji, dokładnie dobierając pozycje, manewrując, próbując oszukać wroga. Warto zaznaczyć, że Silent Storm prócz silnika podarował JA3 jeszcze świetną sztuczną inteligencję - przebiegłą, przezorną i zróżnicowaną.

Na szczególną pochwałę zasługuje odwzorowanie lokacji. A przynajmniej - tych, które zdążyliśmy zobaczyć. Zwrócono szczególna uwagę na szczegóły mapy - niemal z dokładnością co do jednego kamienia. Można je dowolnie niszczyć: sam model zniszczeń jest po prostu świetny i nie jest tylko po to, by dostarczyć graczowi rozrywki ale również daje mu nowe, taktyczne możliwości.

Zaznaczmy, że wersja JA3, którą oglądaliśmy na targach IgroMir została bardzo dokładnie przetestowana - żadnych zawieszek czy błędów tego typu. Takiej właśnie finałowej wersji oczekujemy od F3 Games!

Autor: Len, 3 komentarze · 13225 czytań
Komentarze (3)
  • Avatar użytkownikazadra666

    Hmm... Pożyjemy, zobaczymy XD

  • Avatar użytkownikalukasz

    To ta gra została już wydana?

  • Avatar użytkownikaLen

    Nie, powyższy artykuł to tylko sprawozdanie z targów IgroMir, gdzie Jagged Alliance 3 był prezentowany.
Nick: