Polska Grupa Moderska » Polonizacja JA2 1.13


Polonizacja

JA2 1.13
Wielu z Was już wielokrotnie się pytało o to, kiedy w końcu ujrzy światło dzienne ta upragniona oficjalna i stabilna wersja najbardziej popularnej, największej i najwszechstronniejszej modyfikacji, jaką niewątpliwie jest JA2 1.13. Otóż niedawno został opublikowany system, pokazujący w jaki sposób zbliżająca się nowa edycja 1.13 zostanie upubliczniona. Zastąpi ona wysłużone i dobrze znane wszystkim wydanie oznaczone numerkiem 4870. Przy okazji został wydany komunikat dotyczący projektu lokalizacji moda 1.13.

Zgodnie z informacjami z oficjalnego źródła, najnowsza stabilna i oficjalna wersja ukaże się w połowie 2014r. Do tego momentu cały czas będą wdrażane kolejne nowości techniczne, o których co kilka tygodni piszemy na tym portalu. Oczywiście będzie ich sporo więcej, ponieważ, nie tylko że non stop powstają nowe, to przez około pół roku, z pewnością autorzy i fani wymyślą kolejne bardzo interesujące, a wręcz można by powiedzieć, że w wielu przypadkach zaskakujące.

Po dacie wypuszczenia najnowszej odsłony, zostanie ona podzielona na dwie kategorie: pierwsza (Stable Branch), do której będą wdrażane tylko same poprawki niwelujące błędy, problemy, niejasności i niekompatybilności przeróżnych spraw, czyli popularne bugfixy; natomiast druga (Development Branch) będzie jej rozwojową odmianą, czyli popularną betą. Można to porównać do aktualnej sytuacji, w której od 28 grudnia 2011r. mamy naszą oficjalną wersję 4870, a po tej dacie były dokładane do niej tylko poprawki, zakończone zbiorczą łatką z dnia 7 sierpnia 2012r. Jak zapewne wszyscy wiedzą, obok cały czas powstawało i nadal się tworzy aktualne wydanie beta.
Popularność tej modyfikacja chyba przerosła samą siebie, gdyż możemy ją mieć w coraz większej ilości tłumaczeń na inne języki. Na początku był tylko jeden angielski, teraz jest już ich osiem, a w nich oczywiście i nasz ojczysty. Problem pojawił się już przy edycji 4870, ponieważ co prawda jest w polskiej wersji, lecz na pewno nie stu procentowej. Wiele rzeczy i kwestii jest nadal w oryginalnym przekładzie. Dlatego Polska Grupa Moderska PGM, założyła projekt pełnej polonizacji zbliżającej się odsłony. Nawiązali bezpośredni kontakt i współpracę z twórcami 1.13 i wzięli na siebie ciężar i odpowiedzialność wykonania pełnej polskiej wersji językowej.

Każdy kto chciałby pomóc w tłumaczeniu, jest bardzo mile widziany. Wszyscy chętni mogą zgłaszać się już teraz do lidera grupy Micanda1989 (można tez próbować kontaktu poprzez Facebook) lub napisać w odpowiednim temacie na naszym forum, że oferujecie wsparcie w omawianym tutaj przedmiocie. Z naszej strony mogą liczyć na pełne poparcie i asystę techniczną, a wszystkim, którzy okażą pomoc ze swej strony, z góry bardzo serdecznie dziękujmy i życzymy pełnego powodzenia.


Autor: Starchris, Brak komentarzy · 5800 czytań
Komentarze (0)Nick: