Modyfikacje » Operacja Igła

Operacja Igła Logo

Jagged Alliance 2
Operacja Igła

Autor modyfikacji:: Jazz
Wersje językowe:: Polska
Podstawa: Jagged Alliance 2 1.13
Premiera: Projekt anulowano
Rozmiar: Nie dotyczy


W bliżej nieznanym mocarstwie podczas wypadku samochodowego ginie generał jadący do pracy. Dzień później z bazy wojskowej znika walizka z kodami startowymi do 53 rakiet balistycznych. W wyniku śledztwa wychodzi na jaw, że generał nie żył już przed wypadkiem zaś dzień po tragicznym zdarzeniu widziano w bazie podobną do niego osobę z czarną walizką. Następnego dnia w jednym z hoteli policja odnajduje tę osobę – była po operacjach plastycznych i wyglądała jak generał, tyle, że teraz już nie żyła a walizki nie było. Z odnalezionych nagrań wynika, że walizka powędrowała na wyspę, na której znajduje się kraj Tarmezia. Kraj jest rządzony przez dyktatora. Mocarstwo, aby nie dopuścić do paniki potajemnie zatrudnia najemników, aby odzyskali oni teczkę z śmiercionośnymi kodami.

Smutną prawdę jest to, że w moda o nazwie Operacja Igła raczej nigdy nie zagramy – Jazz poinformował polską społeczność Jagged Alliance, że projekt pomimo sporego zainteresowania i niezłego stanu prac został odwołany. Sytuacja ta nie była zbyt dziwna, ponieważ już od dłuższego czasu przed tym newsem żadne informacje o projekcie się nie pojawiały. Z tego co wiemy mod miał być oparty na JA2 1.13 więc charakteryzowałby się rozwiązaniami, które w nim znalazły miejsce. Z tego co wynikało z zapowiedzi oprócz nowej fabuły miało na nas czekać wiele nowych broni, parę nowych NPCów, zadań, dźwięków, kilka nowych miast, najemników no i co najważniejsze wielka ilość nowych sektorów. Te ostatnie są takie ważne, ponieważ Jazz nie wywalił po prostu moda do kosza a wszelkie prace udostępnił publice. Nie dziwną więc sprawą będzie, jeżeli sektory które miały być w Operacji Igła zobaczymy w innym polskim modzie do Jagged Alliance.
Szkoda, że mod nie ujrzy światła dziennego, ponieważ naprawdę mógł być dobry (i polski). Interesujący jest ze względu na udostępnione materiały.


Operacja Igła - 01 Operacja Igła - 02 Operacja Igła - 03 Operacja Igła - 04

Zobacz więcej
Autor: lukasamd, 2 komentarze · 15090 czytań
Komentarze (2)
  • Avatar użytkownikaXBARTEKX

    Fajny mod się szykował ale nie ukończony ;/.

  • Avatar użytkownikazadra666

    Kurde... Po zapowiedziach czekałem do zakończenia prac... szkoda, że się nie doczekałem.
Nick: