09: Modyfikacje » Same Modyfikacje »

AIMNAS v01.01.2021 BETA OEM

AIMNAS v01.01.2021 BETA OEM
Data aktualizacji: 01 lut 2021 11:52 Pobrań: 842 Download!
Jest to modyfikacja (Alpha Item Mod, New Attachment System), która do podstawowego zestawu broni i przedmiotów z JA2 1.13, dodaje swoje własne w liczbie około 1300 (tysiąc trzysta). Poza tym sektory i mapa strategiczna bazuje na JA2 Wildfire, lecz już większość z nich została wykonana od podstaw całkowicie na nowo.

Wersja językowa modyfikacji zależy od wersji JA2 1.13, którą wybierzecie jako bazę dla tego projektu.

WERSJE JA2 1.13 DO POBRANIA:
1. Wersja 2085
2. Wersja 4870
3. Wersja 7609
4. Wersja BETA
5. Wersje pomiędzy powyższymi

CHARAKTERYSTYKA MODYFIKACJI

PREFEROWANA WERSJA JA2 1.13

8921

PODSTAWA MODYFIKACJI

MAPY ORAZ BRONIE I PRZEDMIOTY

GŁÓWNY FOLDER

Data-AIM

GŁÓWNY PLIK

vfs_config.JA2113AIMNAS.ini

INSTALACJA

WSZYSTKO KOPIUJEMY DO GŁÓWNEGO KATALOGU GRY

INI EDITOR

WYBRAĆ WŁAŚCIWY PLIK KONFIGURACYJNY VFS

Komentarze (7)
 • Avatar użytkownikaSeparat

  Witam. Czy to jest wersja bez big maps? Osobiście bardzo bym chciał zagrać na modzie aimnas ale nie z nowymi mapami. Są bardzo ładnie wykonane ale niestety strasznie mnie irytuje ze te lokacie są puste...w sensie szafki, skrzynki. Zupełnie traci na wartości cel eksploracji..
  Próbowałem usunąć pliki z maps poza 09 ale wtedy znowu wykrzacza mi np latarnie zamiast drzew w lokacjach. Losowo porozrzucane części samolotu w miastach, lodówki w środku pomieszczeń itp

 • Avatar użytkownikaStarchris

  Same mapy nie wystarczą. Musisz usunąć również z katalogu DATA-AIM folder Tilesets, bo tam ma pod siebie ustawione wszystkie grafiki. Dodatkowo steruje tym wszystkim plik JA2SET.dat, który jest w BinaryData - jego też trzeba usunąć. Generalnie jak się to wszystko usunie, to gra powinna ciągnąć wszystkie klasyczne wersje mapy oraz grafiki i poprawnie je wyświetlać, ale przy takich kombinacjach, to nigdy nie wiadomo jak to wyjdzie.

 • Avatar użytkownikaSeparat

  Dzięki wielkie ! Sprawdze dzis czy to działa:)
  Ps czy masz problem z dynamiczna pogoda w jakimkolwiek modzie? Sprawdziłem aimnas, urban chaos, czysta modyfikacje beta 1.13 9300gr jak i 9 pare wcześniejszych. Wszędzie w opcjach badz pliku configuracyjnym jest włączona dynamiczna pogoda, mam ikonę pogody w mapie strategicznej ale po włączeniu nic zupełnie nic się nie zmienia. Nie ma ani zmienionej widocznej pogody w sektorach, ani na mapie strategicznej nie zmieniają się kolory informujące o zmianie pogody

 • Avatar użytkownikaSeparat

  Hmm. Niestety wydaje się że gra crash zawsze gdy próbuję wejść na Lotnisko w Drassen.. nie wiem czemu

 • Avatar użytkownikaSeparat

  Widze ogolnie ze są 2 pliki ja2set.dat tylko ze jeden jest w bigmaps/binarydata drugi w głównym folderze bigmaps
  W folderze AIM nie ma nic

 • Avatar użytkownikaStarchris

  Faktycznie jest jeszcze w głównym folderze ten plik w postaci xml. Jego też bym usunął, ale to chyba już sprawdzałeś i nie działa. Co do pogody, nigdy nawet jej nie używaliśmy, dlatego tutaj nie jesteśmy w stanie pomóc, co może być nie tak.

  Używaliśmy tego moda https://jagged-alliance.pl/plik587/ i w DATA-Bigmaps zmieniliśmy nazwę na jakąkolwiek inną folderu Maps, BinaryData oraz RadarMaps. Wtedy mapy się wyświetlają poprawnie (klasyczne z JA2), tylko najemnicy lądują poza ekranem, ale w pliku mod_settings.xml w linijce 78 (Omerta) trzeba zmienić kratkę lądowania na inną. Niestety wydaje się że do Drassen nie da się wejść nawet w domyślnej wersji AIMNAS, więc tu pewnie AIMNAS ma jakiegoś buga, a nie jest to wina tych konfiguracji

 • Avatar użytkownikaSeparat

  No nic. I tak dziekuje Ci za wielkie wsparcie. Z chęcią zagrał bym w pełna już skończona wersję Aimnas ale chyba straciłem nadzieję że będzie w pełni sprawna. Podobają mi się bardzo mapy i ich staranność jednak brak przedmiotów sprawia że duża część zabawy przepada. Z tego co też czytalem na forum, nie działa wiele interakcji z npc. Z drugiej strony bardzo podoba mi się też ilość możliwych kombinacji jakie oferuje aimnas w łączeniu przedmiotów chodzby wrzucanie kamizelki do koszulki moro. Jak i większą ilość przeciwników oraz troche bardziej podrasowane Budowanie własnego najemnika. Niewątpliwe ten mod ma sporo plusów.
  Zastanawiałem się jeszcze nad modyfikacja ddb,widzę że ma sporo nowych rodzajów broni, ale nie wiem czy wersja OEM nałożona na jak 1.13 9300 będzie wykorzystywała cały potencjał 9300. Po wstępnym uruchomieniu wydaje sie ze działa. Ale nie mam pewności czy czegoś nienwylaczy z nowych funkcji 9300.
  Co do pogody niestety nikt nawet nie porusza problemów z jej funkcjonowaniem na forum, wiem tylko jak powinna wyglądać. W wersji 9300 wydaje sie ze wszystkie opcje są włączone jednak z jakiegoś powodu nie dziala
Nick: