PATCH 1.5 DO JA3 WPROWADZA KOLEJNE, BARDZO ROZBUDOWANE NARZĘDZIA DO MODOWANIA

Jagged Alliance 3 - THQ Nordic

Ekipa z Haemimont Games wydała właśnie najnowszą łatkę do Jagged Alliance 3. Nazwano ją "skarbnicą" narzędzi do tworzenia modyfikacji. Od teraz entuzjaści programowania będą mogli korzystać z większości narzędzi, z których korzystało Haemimont Games podczas tworzenia swojej gry.

Jednym z wyróżniających się dodatków jest wprowadzenie do gry opcjonalnych zasad i zmiennych zestawów reguł. Zasady te pozwalają zintensyfikować graczom próby swoich najemników dodając tym samym nowy poziom głębi do rozgrywki.

Na przykład reguła „Liczebność ciał” stawia naszych najemników przeciw większym oddziałom wroga, testując jednocześnie ich umiejętności i taktykę. Natomiast „Niedobór amunicji” sprawia, że zdobycie amunicji stanie z czasem się rzadsze, zmuszając tym samym graczy do ostrożniejszego zarządzania swoimi zasobami.

Poza tym gracze mogą również wykorzystać taką zasadę jak „Legendarne oferty A.I.M.”, aby zmniejszyć początkowe pensje elitarnych i legendarnych najemników. Może to okazać się nieocenione w strategicznych przedsięwzięciach, umożliwiając graczom bardziej efektywniejszą alokację swoich zasobów. Zaletą tej aktualizacji jest to, że gracze mają pełną swobodę łączenia tych reguł według własnego uznania. Mniej więcej oznacza to tyle, że możemy kształtować swoje wyzwania i dostosowywać rozgrywkę do własnego stylu gry.

Ale to jeszcze nie wszystko, ponieważ aktualizacja 1,5 o kryptonimie „Larry” zapewnia także społecznością moderskim rozbudowane akcesoria do modyfikowania i rozbudowywania gry. Korzystając z tych narzędzi, gracze będą mogli tworzyć własne zadania i kampanie fabularne, edytować mapy i wprowadzać wiele innych zmian. W każdym razie nie już ulega wątpliwości że, odtworzenie Jagged Alliance 2 na silniku Jagged Alliance 3 dzięki tym narzędziom jest na wyciągnięcie ręki.

Pełne informacje o łatce możecie przeczytać poniżej. Wspaniale jest wiedzieć, że Jagged Alliance 3 wciąż otrzymuje tak silne wsparcie po wydaniu, choć nie jest to specjalnie zaskakujące, biorąc pod uwagę fakt, że jest to najbardziej udana gra, która została wydana przez Haemimont Games.

PATCH 1.5 - KRYPTONIM LARRY

Gra jest już dostępna na aktualne jak i poprzednie generacje konsol PlayStation 4 i PlayStation 5, a także Xbox One oraz Xbox Series X/S. Oprócz tego wiadomo, że obecny w grze tryb wieloosobowy jest międzygeneracyjny. Oznacza to że, posiadacze starszych i nowszych generacji konsol stworzonych przez te same firmy będą mogli cieszyć się wspólną rozgrywką, a sugerowana cena detaliczna to 59,99€ (ok. 268,00zł). Na platformie Steam jest także dostępna demonstracyjna wersja gry. Demo pozwala zwiedzić i wyzwolić z rąk Legionu początkowy sektor, czyli wyspę Ernie.

JA3 - dyskusja na forum Jagged Alliance 3 - galeria screenów Jagged Alliance 3 - oficjalna strona Jagged Alliance 3 - oficjalne forum Strona gry na platformie Steam Strona gry na platformie GOG.com Oficjalna strona THQ Nordic Oficjalna strona Haemimont Games
Komentarze (1)
  • Avatar użytkownikaluk3Z

    Widziałem gameplay z wersji 1.5 i widzę duży postęp jednak mam jedno ale - przeciwnicy wyglądający jak dresiarze nie dodają powagi tej grze. Może to się kiedyś zmieni (armia zawodowa jako przeciwnik byłaby ciekawszym rozwiązaniem). Gra na 1 rzut oka wygląda jak gra dla noobów, no ale wierzę, że kiedyś będzie więcej klimatu z JA2.
Nick: