JAGGED ALLIANCE 3 POWRACA W NOWYM ZWIASTUNIE Z ROZGRYWKI!

Jagged Alliance 3 - THQ Nordic

Dziś o godz 21:00 polskiego czasu zgodnie z naszą wcześniejszą zapowiedzą odbył się letni event szwedzkiego wydawcy gier THQ Nordic Digital Showcase 2022. I jak dobrze pamiętacie podczas swoich 10 urodzin THQ Nordic ogłosił powrót do marki Jagged Alliance. Choć gra miała ukazać się "wkrótce" to nawet nie mogliśmy zagrać w Jagged Alliance 3 albo wypróbować jej możliwości w wersji demonstracyjnej. Musimy w tym miejscu jednak szczerze przyznać, że od tamtej pory bardzo martwiliśmy się o to jaka przyszłość czeka najnowszą odsłonę serii ponieważ od września 2021 roku nie dostawaliśmy żadnych nowych informacji.

Jednak teraz po tym co zaprezentował THQ Nordic w tym temacie wiele się zmieniło, bowiem został pokazany nowy, bardzo rozbudowany zwiastun, który możecie obejrzeć poniżej. Prezentowany film demonstruje główne cechy rozgrywki i mechanikę Jagged Alliance 3. Autorzy pokazali nie tylko taktyczne bitwy z przemyślanym rozkładem punktów akcji, ale także sekwencje ruchów najemników w oparciu o ukształtowanie terenu, dopracowanie broni i nie tylko. Uwiecznione na filmie walki toczyły się w różnych lokalizacjach i w zmiennych warunkach pogodowych. Ucieszyć również może w pełni zniszczalne środowisko.

Jeżeli chodzi o samą rozgrywkę, to w tym przypadku powraca już stara szkoła Jagged Alliance. Znowu widzimy klasyczne bitwy turowe, ale także menu ekwipunku, mapę strategiczną, na której toczymy walki o sektory, zapewniając sobie tym samym dochód dzięki któremu możemy szkolić nowe oddziały milicji i kupować nowe wyposażenie naszych żołnierzy.

Chociaż nie zostało to poruszone w najnowszym zwiastunie, Jagged Alliance 3 będzie również obsługiwać tryb wieloosobowy. Dokładniejsze szczegóły dotyczące tej opcji nie są do końca znane, ale zaktualizowany opis gry potwierdza, że gracze będą mogli uczestniczyć w kampanii razem ze znajomymi w trybie kooperacji. W jaki sposób dzielone są siły i postępy, to pytania, na które trzeba będzie w niedalekiej przyszłości odpowiedzieć, ale przynajmniej gracze Jagged Alliance 3 będą mogli przejść w tryb online i wspólnie toczyć potyczki ze znajomymi.

Na koniec mamy niestety złą wiadomość. Nadal nie wiemy nic o premierze Jagged Alliance 3, nawet choćby przybliżonej. Nie wspominając nawet o konkretnej jej dacie. Haemimont Games pracuje jedynie nad wersją na PC. Brakuje informacji o wydaniu gry na inne platformy.

Ponadto bardzo serdecznie wszystkich zapraszamy do zamieszczania komentarzy pod tym newsem jak i na naszym forum dyskusyjnym.

Jagged Alliance 3 od THQ Nordic - dyskusja na forum Jagged Alliance 3 - galeria screenów Jagged Alliance 3 - oficjalna strona Jagged Alliance 3 - oficjalne forum Strona gry na platformie Steam Oficjalna strona THQ Nordic Oficjalna strona Haemimont Games
Komentarze (6)
  • Avatar użytkownikaVodka

    Już chyba straciłem nadzieję, że uda się zrobić nowe JA które będzie lepsze niż część druga. Chcę wierzyć ale jestem mocno sceptyczny.

  • Avatar użytkownikaZaniepokojony

    Dalej jestem zaniepokojony, ale tym razem o końcową jakość produktu. Pożyjemy, zobaczymy.

  • Avatar użytkownikapp

    Wygląda niezle , to może być to , tylko kiedy?

  • Avatar użytkownikaaaa

    szkoda że nie ma wersji OpenJa2 podobnej do OpenTTD

  • Avatar użytkownikaspajker

    Fajnie by było gdyby ja3 zrobili w takiej szacie graficznej jak ja2 tyle ze dopasowana do nowych rozdzielczości. Nowa ciekawą fabuła, nowa dużą mapa, kilku nowych najemników z ciekawą osobowością i jakieś mniejsze większe ulepszenia i było by pięknie.

  • Avatar użytkownikaLogan

    Nie no, nie oszukujmy się - o JA lepszym od dwójki to nie ma co marzyć - chyba, że robiłaby go ekipa od 1.13.
    Wygląda ładnie, choć sprawia wrażenie pójścia w stronę uproszczenia rozgrywki i mechaniki. Dla mnie jakby to było takie ulepszone JA Online to już nieźle.




Nick: