PREMIERA JAGGED ALLIANCE 3 CORAZ BLIŻEJ?

Jagged Alliance 3 - THQ Nordic

Minęło pół roku od czasu gdy po raz pierwszy informowaliśmy o nadchodzącym Jagged Alliance 3 i od tamtej pory nastała wokół produkcji gry złowroga cisza, która zaniepokoiła wielu. Choć sami twórcy z Haemimont Games zapewniają, że bardzo ciężko pracują nad grą to wśród fanów serii pojawiały się głosy o zawieszeniu prac na wyżej nieokreślony czas lub co gorsza nawet anulowaniu całej produkcji. Póki co producent ani również wydawca do tej pory nie wydali w tej sprawie żadnego komunikatu. W tej sytuacji należy sądzić, że prace nad Jagged Alliance 3 postępują, ale obecnie nie wiadomo na jakim są etapie.

Zaglądając od czasu do czasu na stronę Steam trzeciej części Jagged Alliance możemy zauważyć, że w dalszym ciągu widnieje na niej adnotacja "Coming Soon". Jednak ta bardzo enigmatyczna fraza, nie do końca wyjaśnia kiedy możemy spodziewać się wyczekiwanej produkcji.

Sytuacja zmienia się diametralnie gdy wejdziemy na kartę wydawcy THQ Nordic. Znajdują na niej bowiem wszystkie przez niego wydane gry jak i te które, znajdują się w produkcji. Zgodnie z oficjalną listą gier wydawanych przez THQ Nordic na Steam, Jagged Alliance 3 miałby być udostępniony graczom już 30 czerwca 2022 roku, więc za niecałe trzy miesiące. Nie wiadomo jednak dokładnie jak długo data widnieje na stronie i kiedy została ustawiona przez wydawcę.

Czy jest to rzeczywiście data premiery? A może jest to celowo wpisany placeholder? Tego nie wiadomo, ale w każdym razie pojawienie się tej informacji nie było na pewno zamierzone, gdyż odbyło się to po cichu i bez jakichś głośnych zapowiedzi. Wszystko wskazuje jednak na to, że data pochodzi wprost od wydawcy, jednak jeśli nie zostanie to oficjalnie potwierdzone wszystko może ulec zmianie.

Na sam koniec jeszcze przypomnijmy czym tak naprawdę będzie Jagged Alliance 3. Tym razem przejmiemy kontrolę nad siłami najemników w fikcyjnym państwie o nazwie Grand Chien. W kraju dręczonym podziałami dokonał się przewrót, w wyniku którego w niewyjaśnionych okolicznościach znika prezydent, a kontrolę nad pozamiejskimi terenami przejęła paramilitarna jednostka znana pod nazwą "Legion".

Aby odnaleźć prezydenta rodzina na ten cel przeznacza cały swój majątek i kontaktuje się w tej sprawie z potężną korporacją Adonis, która zrzesza wokół siebie grupę wykwalifikowanych najemników. Grupa ta będzie miała za zadanie odnalezienie zaginionego prezydenta i przywrócenia porządku w pogrążonym chaosie Grand Chien.

Jagged Alliance 3 od THQ Nordic - dyskusja na forum Jagged Alliance 3 - galeria screenów Jagged Alliance 3 - oficjalna strona Jagged Alliance 3 - oficjalne forum Strona gry na platformie Steam Oficjalna strona THQ Nordic Oficjalna strona Haemimont Games
Komentarze (1)
  • Avatar użytkownikaZaniepokojony

    To nie jest żadna data premiery, tylko data wstawiona przez automat Steama, który na podstawie swoich własnych algorytmów wstawia tam swoje daty i to tylko po to by wzbudzać większe zainteresowanie i czerpać zyski z ewentualnych preorderów. Nie ma to nic wspólnego z deweloperami gry. Tutaj widzę że nic się nie zmieniło, wypuścili trailera ponad pół roku temu i mają nas w głębokiej du*ie dziesięć razy, żeby nawet słowa nie rzeknąć jak idzie produkcja. Jak dla mnie gra została anulowana i to już dawno temu.
Nick: