ZAPRASZAMY NA RECENZJĘ 9 KOMPANII

Gry Podobne

Na naszym portalu mamy również działy, w których niejednokrotnie piszemy o sprawach być może stricte nie związanych z marką Jagged Alliance, ale mających podobną tematykę. Jedną z takich kategorii są Gry Podobne, w których publikujemy recenzje, wywiady i ciekawostki na temat innych gier taktycznych, cechujących się klimatem zbliżonym do JA2.

Dzisiaj mamy przyjemność zaprezentować Wam recenzję 9 Kompanii. Gry, która powstała w 2008 roku i została oparta na motywach rosyjskiego filmu wojennego o tym samym tytule, mającego swoją premierę trzy lata wcześniej, przedstawiającego niesłychanie brutalny konflikt afgańsko-radziecki z lat 80. Można w niej znaleźć sporo nawiązań do Jagged Alliance 2, takich jak żołnierze o unikatowych statystykach, możliwość ich rozwoju, opracowywanie planów walki, ogrom wyposażenia i jego indywidualne przydzielanie naszym postaciom, wykorzystanie terenu w walce, wierne odwzorowanie odgłosów przedmiotów i otoczenia przy jednoczesnym akompaniamencie nastrojowej muzyki oddającej atmosferę tamtych okrutnych wydarzeń, no a przede wszystkim znakomitą i bardzo wymagającą rozgrywkę oraz niezapomniany klimat.


9 KOMPANIA: ROOTS OF TERROR - RECENZJA


Recenzję wykonał dla nas użytkownik M'cin, który od wielu, wielu lat jest związany z naszym serwisem i społecznością Jagged Alliance. Sam artykuł też powstał wiele lat temu, ale splot przeróżnych i niespodziewanych okoliczności sprawił, że dopiero teraz mamy sposobność, aby przedstawić Wam wszystkim jego pracę. Bardzo serdecznie dziękujemy M'cinowi za jego trud oraz poświęcony czas przy tworzeniu tej publikacji. Życzymy każdemu miłej lektury i miejmy nadzieję mnóstwo pozytywnych chwil podczas rozgrywki w 9 Kompanię.

Gra jest nadal dostępna w cyfrowej dystrybucji na różnych platformach. Można ją oczywiście znaleźć na Steamie, choć aktualna tam cena, zdecydowanie nie jest zbyt atrakcyjna, natomiast na Allegro jest mnóstwo okazyjnych egzemplarzy.

Na koniec prezentujemy Wam poniżej trailer filmu 9 Kompania, na kanwie którego oparto losy bohaterów tej strategii. Dla wszystkich chętnych zobaczenia jego pełnej ekranizacji, odsyłamy do serwisu Youtube, gdzie dostępna jest bezpłatna wersja z polskim lektorem, ale ze względu na kategorię wiekową, dopiero po zalogowaniu.

9 Kompania - informacje 9 Kompania - recenzja 9 Kompania - dyskusja na forum
Komentarze (2)
  • Avatar użytkownikaDredd

    Pamiętam tę grę z jednego powodu, była bardzo trudna, a nawet cholernie wymagająca, która nie wybaczała żadnych błędów, ale czy to komuś wtedy przeszkadzało, myślę że wręcz przeciwnie, człowiek nadal grał z zaciekawieniem nie mogąc odejść od komputera. Dzisiaj taka gra nie miała by racji bytu, bo od razu przysłowiowa gimbaza dała by negatywne recenzje na steamie i gra nie zarobiła by na siebie. Dzisiaj gra musi prowadzić za rączkę od początku do końca, bo od razu będą krzyki, że gra zła, bo trzeba się wysilić i pomyśleć. Takie przynajmniej ja mam spostrzeżenia. Pozdro

  • Avatar użytkownikaManu

    No recenzja z 2011 roku..., no to Was neźle wstrzymało :)
Nick: