Artykuły serwisu » Gry Podobne

Gry Podobne

Seria artykułów dotyczących gier, które w jakiś sposób są podobne do Jagged Alliance. Znajdziecie tu wiele ciekawych produkcji typowo taktycznych.

 • 7.62 - Wywiad z Dmitry Ivashkin

  Wszystko zaczęło się w 1999 roku, gdzie mała firma developerska "SoftWarWare" wypuściła kosmiczną grę strategiczną "Remember Tomorrow". Przez względy finansowe firma upadła ale jej główny człowiek, Vladimir "Vi" Ufnarovsky zaczął nowy projekt, taktyczną grę o nazwie "E5".
 • 7.62 Reload

  Pod koniec października 2007 roku firma 1C Company oznajmiła, iż w produkcji znajduje się oficjalne rozszerzenie taktycznej strategii 7.62 wzorowanej na serii Jagged Alliance. Za stworzenie projektu, który otrzymał nazwę 7.62: Reload odpowiedzialna jest firma Apeiron.
 • 7.62: High Calibre

  Firma Apeiron stworzyła w 2005 roku grę Brigade E5: New Jagged Union. Była to strategia taktyczna rozgrywana w turach z bardzo wysokim poziomem realizmu. Po ponad dwóch latach firma postanowiła stworzyć nową grę 7.62 - znaczne rozwinięcie pomysłów wykorzystanych w Brigade E5.
 • 9 Kompania

  Jedną z jednostek skierowanych przez Związek Radziecki do Afganistanu była 9 Kompania - jej historię zekranizowano w 2005 roku. Teraz mamy okazję sami zostać dowódcą tejże właśnie kompanii, walczącej z partyzantami zwanymi mudżahedinami, a wszystko to dzięki grze 9th Company: Roots of Terror.
 • Alfa Antiterror

  ALFA Antiterror to turowa gra taktyczna produkcji rosyjskiej firmy GFI Russia (wcześniej znanej jako MiST Land). Dla przypomnienia - to ta sama firma, która tworzyła grę Jagged Alliance 3D, powstałą właśnie na silniku Alfa Antiterror. Dlatego właśnie warto szczególnie przyjrzeć się grze, która przecież nie może wiele różnić się od niedoszłej kontynuacji serii Jagged Alliance.
 • Brigade E5: New Jagged Union

  Brygada E5 to rosyjska gra taktyczna z elementami cRPG i aktywną pauzą, stworzona przez firmę Apeiron. Bardzo mocno nawiązuje ona do serii Jagged Alliance, co widać dosłownie na każdym kroku, i nie powinniśmy się temu za bardzo dziwić, gdyż przy produkcji współpracował Shaun Lyng, którego fani JA na pewno dobrze znają.
 • Cold Zero

  Cold Zero to gra strategiczna lecz nie turowa. Tak, zgadza się, dla twórców wzorem było JA2 lecz postanowili nie robić własnej gry w trybie turowym co nie wyszło jej zbyt na dobre patrząc z punktu widzenia fana JA. W grze kierujemy poczynaniami prywatnego detektywa - Johna McAffrey"a, który niegdyś pracował dla SWAT jako snajper.
 • Fallout

  Fallout to gra cRPG która rozgrywa się w przyszłości, na terenie zachodniego wybrzeża USA po wojnie atomowej. Cały znany ówczesny nam świat wyparował w atomowym ogniu wojny. Gracz wciela się w jednego z szczęśliwców którzy przed wybuchem wojny zdołali skryć się w wielkich podziemnych bunkrach przeciwatomowych zwanych kryptami.
 • Fallout 2

  Gra ta, to sequel Fallouta 1, która ujrzała światło dzienne zaledwie rok po premierze części pierwszej. Część osób po jej zainstalowaniu i uruchomieniu może doznać wrażenia że gra w część pierwszą, a nie jej następcę – grafika, muzyka oraz dźwięki praktycznie nie uległy jakiejkolwiek zmianie!
 • Fallout Tactics

  Fallout Tactics to przynajmniej na razie ostatnia gra z serii Falloutów. Najważniejszą zmianą w stosunku do dwóch poprzednich części jest zmiana "kierunku" fabuły. Nie jest to kontynuacja historii z Fallouta 1 czy Fallouta 2 a raczej ich częściowe dopełnienie – Bractwo Stali (Broterhood of Steel), swojego rodzaju armia która powstała na terenie powojennej Kalifornii postanowiła rozszerzyć swoje panowanie i zbadać zachodnią część byłego USA.
 • Gorky 17

  W Rosji, w wyniku nieudanych prób stworzenia żołnierza doskonałego, pojawiają się mutanty. Miasto zwące się Gorky zostaje zbombardowane i całkowicie znika z powierzchni Ziemi. Jakiś czas później w Polsce, a dokładniej to w okolicach Lublina wykryto niezidentyfikowane jednostki. Zostaje wysłana pierwsza grupa zwiadowcza, jednak NATO traci z nią kontakt.
 • Gry podobne

  Gry Podobne to dział stworzony specjalnie dla fanów serii Jagged Alliance, którzy przedawkowali i mają zamiar zagrać w coś innego bądź dla tych, którzy po prostu kochają gry tego typu, a JA to dla nic
 • Hammer & Sickle

  Sierp i Młot opiera się na tym samym silniku co Silent Storm i jest grą bardzo do niego podobną: nadal jest to taktyczna gra akcji rozrywana w systemie turowym, łącząca elementy strategii oraz cRPG. Cała koncepcja została jednak znacznie rozbudowana. Grę zaczynamy jedynie główną postacią, resztę przyszłego oddziału będą tworzyć natomiast najemnicy.
 • Hidden and Dangerous

  Hidden & Dangerous to innowacyjna gra rozgrywana w realiach II Wojny Światowej. Innowacyjna, ponieważ jest to połączenie gry taktycznej oraz… Gry akcji! Gracz stający po stronie aliantów dostaje do dyspozycji czterech elitarnych komandosów, zaś do wykonania ma 23 misje rozgrywane na terenach okupowanych przez Niemców (Norwegia, Włochy, Niemcy).
 • Hidden and Dangerous 2

  Po ponad czterech latach od premiery Hidden & Dangerous, w roku 2003, światło dzienne ujrzał następca, druga część gry. Południowi sąsiedzi Polski, Czesi, po wielkim sukcesie jaki odniosła pierwsza część gry, postanowili stworzyć jej kontynuację.
 • Hidden and Dangerous 2: Sabre Squadron

  Sabre Squadron, czyli Drużyna Szabla, to dodatek do powstałej w 2003 roku taktycznej gry akcji - Hidden & Dangerous 2. Dodatek ten nie zmienia głównych elementów gry – nadal toczy się ona w trakcie II Wojny Światowej i nadal opiera na sterowaniu działaniami komandosów za linią wroga.
 • Man of Prey

  Man of Prey to gra taktyczna z elementami RPG. Oparta jest na książce "Maruder" Berkem'a Al Atomi'ego - prezentuje alternatywną historię Federacji Rosyjskiej, która to po upadku została przejęta przez nowe władze, stawiające sobie za głowny cel "wydobycie" ropy naftowej oraz innych surowców. Po zabezpieczeniu ich źródeł, nowe władze zapomniały o reszcie kraju, który powoli popada w anarchię.
 • Man of Prey - wywiad Tacticular Cancer

  Wywiad przeprowadzony z Dimitry Donskoy przez serwis Tacticular Cancer - Man of Prey to gra taktyczna z elementami RPG. Opowiada o Ahmet'ie, zwykłym mieszkańcu małego miasta Południowy Ural i jego walce o przetrwanie oraz zapewnienie godnego życia po upadku Rosji.
 • Nie wolno zmieniać miejsca spotkania - Nowa gra twórców Jagged Alliance 3

  Gdy oddział do walki z bandytyzmem moskiewskiego wydziału kryminalnego, dzięki męstwu i bohaterstwu swoich pracowników, rozgromił znaną bandę "Czarny Kot", trzymającą w strachu mieszkańców powojennej Moskwy, wszyscy uczestnicy operacji zostali nagrodzeni odznaczeniami.
 • Raven Squad: Operation Hidden Dagger

  W 2011 roku na tereny Dżungli Amazońskiej wysłana zostaje grupa najemników, którzy mają za zadanie odzyskać jakiś tajemniczy, bardzo cenny ładunek. Szczęście jednak im nie sprzyja i samolot ulega katastrofie, w wyniku której ginie większość załogi, zaś zaopatrzenie zostaje zniszczone. Ci, którzy przeżyli, dzielą się na dwie grupy, których celem jest przetrwanie i wspólne wydostanie się z tego piekła na Ziemi.
 • Recenzja 9 Kompanii

  Recenzja gry 9 Kompania
 • Recenzja Raven Squad

  W sierpniu 2009 roku na rynku pojawiła się gra, która już samym opisem budziła bardzo mieszane odczucia. Jak inaczej można podejść do mieszanki skrajnie różnych gatunków gier, jakim jest niszowa strategia oraz typowy, coraz popularniejszy shooter? Właśnie coś takiego postanowiło zaserwować nam studio Atomic Motion swoim tytułem: Raven Squad: Operation Hidden Dagger. Czy takie próby tworzenia niecodziennych hybryd są skazane na całkowitą porażkę i potępienie, czy może jednak da się z nich wyciągnąć coś naprawdę interesującego? Czas najwyższy, przyjrzeć się temu bliżej.
 • Silent Storm

  Silent Storm jest strategiczną grą turową, stworzoną przez rosyjskie studio Nival Interactive, znane chociażby z produkcji gry "Blitzkrieg". Wyszedł dość "cicho" i do wydania dema prawie nie było słychać o pracach nad nim, co z kolei, zupełnie niesłusznie, przełożyło się także na umniejszenie jego sukcesu.
 • Silent Storm Sentinels

  Po zakończeniu II Wojny Światowej na całym świecie zapanował pokój i porządek. Czy oby na pewno? W kilka lat po zamknięciu tego wyniszczającego konfliktu okazuje się jednak, iż nie jest to niestety prawda – tajemnicza organizacja zwana "Młotem Thora" stara się zniszczyć ład okupiony istnieniem setek tysięcy ludzi.
 • Wywiad z Awake\'iem - deweloperem Naemnik.NET

  Jagged Alliance jest serią na tyle kultową, że na jej podstawie powstawały i nadal powstają gry podobne oraz po prostu klony. Jednym z takich projektów jest rosyjski Naemnik.NET, realizowany w technologii Flash. Jako umożliwiający grę w trybie multiplayer oraz zawierający elementy społecznościowe stanowić on może konkurencję dla nadchodzącego Jagged Alliance Online. O tym, dlaczego warto w niego zagrać, co oferuje i czym nas zaskoczy, w rozmowie z Vanem opowiadał jeden z twórców gry, Awake.
 • Wywiad z Tomaszem Pawlickim (Cenega Poland)

  Może to dziwnie zabrzmi ale Cenega Poland to nasze jedyne, Polskie, okno na wschód. A przynajmniej jeśli chodzi o gry komputerowe. Dystrybutorów oprogramowania na naszym rynku jest sporo, konkurencja jest zacięta, ale każdy z nich woli sprowadzać wysokobudżetowe produkcje z zachodu.