Nordic Games przejmuje prawa do Jagged Alliance

Jagged AllianceJak wszyscy doskonale wiemy i zdajemy sobie jednocześnie sprawę z tego, że ostatnie lata dla marki jaką jest Jagged Alliance, były niewątpliwie bardzo trudne, a wszelkie próby jej wskrzeszenia okazały się być jedynie porażkami. Jednak może się to zmienić, bowiem firma Nordic Games ogłosiła, że odkupiła prawa do cyklu od zmagającego się z problemami finansowymi bitComposer Entertainment. Na mocy tejże umowy przekazano również inne marki wydawane do tej pory przez studio bitComposer Entertainment.

Zmiana właściciela (już z resztą kolejnego) jest dobrym posunięciem, biorąc pod uwagę fakt, iż niemiecki deweloper zbytnio nie radził sobie z właściwym wykorzystywaniem praw do marki. Nordic Games natomiast dysponuje większymi środkami finansowymi i obecnie firma robi co w jej mocy, aby wypracować sobie dobrą pozycję na rynku zajmując się produkcją takich gier jak najnowsza odsłona SpellForce. Jednakowoż, mimo tych dobrych wieści na zapowiedź nowego Jagged Alliance przyjdzie nam zapewne poczekać spory okres czasu.

Ostatnią, jak na razie, próbę przywrócenia serii należnego jej miejsca wśród gier strategicznych podjęło się w kwietniu 2013 roku duńskie studio Full Control. Ostatecznie, za pośrednictwem Kickstartera udało się zebrać wystarczającą kwotę pieniędzy na produkcję Jagged Alliance: Flashback, jednak produkcja ta okazała się totalną katastrofą i jedną z najgorszych odsłon serii.

Komentarze (2)
  • Avatar użytkownikaStarchris (NZ)

    Nikt nie kupuje licencji dla samego kupna, więc można chyba śmiało powiedzieć, że nowy Jagged "znowu" zapowiedziany.

  • Avatar użytkownikaWigen

    Wiadomość z całą pewnością ważna, no i może kapkę budująca, nie mniej na pewno bardziej pozytywna niż doniesienia o nowym Falloucie z którego próbują chyba na siłę zrobić typową strzelankę niż RPGa.
Nick: