Historia San Hermanos

Jagged Alliance: FlashbackMamy dla Was kolejną ciekawostkę odnośnie Jagged Alliance: Flashback. Załoga Full Controll opublikowała właśnie historię wyspy, na której toczyć się będzie cała rozgrywka. Mowa tutaj oczywiście o San Hermanos, archipelagu kilku mniejszych i większych wysepek w rejonie Karaibów, czyli obszarze między kontynentami obydwu Ameryk. Jest to teren znany z takich państw jak Meksyk, Kuba, Bahamy, Salwador, czy Jamajka, dlatego najprawdopodobniej mapa i sektory, będą dostosowane do struktury i klimatu tychże krajów.

1. WCZESNA HISTORIA - archipelag San Hermanos był zamieszkiwany przez rdzenne plemiona Ameryki Środkowej. W 1499 roku, czterech hiszpańskich braci wyruszyło na poszukiwania nowych terenów, ale niestety trzech z nich nie wytrzymało trudów morskiej podróży. Na szczęście ostatni z nich (Garcia Moreno), w 1501 roku, nie tylko że przeżył, ale również udało mu się odkryć grupę wysp, które nazwał na cześć swoich zmarłych braci (Fraco, Sal i Tori), San Hermanos, co w tłumaczeniu oznacza Święci Bracia.

2. KONIEC PANOWANIA HISZPAŃSKIEGO - wszystkie wyspy stały się hiszpańską kolonią i zostały oddane pod władzę samego Garcia Monero. Stał się on ich gubernatorem, a za stolicę i swoją siedzibę wybrał miasto Tio. Przez wiele wieków obszary te należały do spuścizny rodziny Monero, nawet pomimo wielu rebelii i buntów rdzennych mieszkańców, które jak można się spodziewać, były bardzo krwawo tłumione, tereny te nadal pozostawały w rękach hiszpańskich kolonistów. Dopiero w 1895 roku, tamtejsze władze zostały zmuszone przez niepewną sytuacją w Europie i zbliżającą się wojnę do wycofania, co pozwoliło w roku 1905 na uzyskanie pełnej niepodległości dla archipelagu "Świętych Braci".

3. WOJSKOWY ZAMACH STANU - niestety po uzyskaniu niepodległości historia wyspy wcale nie zmieniła się na lepsze, od 1909 do 1971 roku, władza została przejęta przez niezwykle skorumpowanych i komunistycznych przywódców, którzy na pierwszym miejscu stawiali oczywiście tylko swoje potrzeby, a nie ludu. Kulminacja tego okresu przypadła na okres panowania niejakiego Salvadora Primo, który był u szczytu władzy w latach 1971 do 1981. Jego terror doprowadził do udanego puczu wojskowego zorganizowanego przez generała Waldo Roberto i jego wojsko (SHAF: San Hermanos Armed Forces). Jak się później okazało, sam wojskowy nie przejął władzy, tylko ogłosił demokratyczne wybory, w których to niestety jego główny rywal Oswald Picotta wygrał i to on, a nie generał przejął przywództwo nad krajem i jednocześnie został mu nadany przydomek Księcia (The Prince).

4. Okres Zimnej Wojny - w tym czasie państwo San Hermanos wynajmowało kawałek ziemi od ZSRR, co przyczyniło się do współpracy między obydwoma państwami. Nie wiadomo tak naprawdę, w jakim celu była ta dzierżawa terenu, lecz Stany zjednoczone oskarżyły ten kraj o posiadanie broni masowego rażenia i współpracę z wrogami Ameryki, lecz niestety nie udało im się zdobyć na tyle przekonujących dowodów, aby móc dokonać zbrojnej inwazji, a sama obecność rosyjskich wojsk na wyspie, też uniemożliwiała taką akcję.

W tym właśnie momencie pojawimy się my gracze, którzy zostaniemy wynajęci przez władzę USA, w celu odkrycia całej prawdy na temat tego, co się dzieje na archipelagu wysp San Hermanos. Oczywiście wykonamy to za pomocą wszystkich dobrze już nam znanych najemników z gry JA2, więc zapowiada się naprawdę nie lada wyzwanie i przede wszystkim ciekawa rozgrywka.

JA: Flashback - oficjalna główna strona JA: Flashback - oficjalna strona na Facebooku JA: Flashback - oficjalna strona na Kickstarterze JA: Flashback - dyskusja na forum
Komentarze (1)
  • Avatar użytkownikaStarchris (NZ)

    Jest wiele niedomówień, nieścisłości i znaków zapytania jeśli chodzi o tę historię, lecz jak się dowiedzieliśmy od autorów, wszystko to zostało specjalnie wdrożone i to naszym zadaniem będzie odkrycie wszystkich tych tajemnic podczas samej rozgrywki w JA Flashback, więc zapowiada się naprawdę interesująco.
Nick: