Modyfikacje do Jagged Alliance Back in Action » Blue Dawn Mod

Blue Dawn Mod

BLUE DAWN MOD

Autor modyfikacji: BulletSix, [email protected], WilsonMG
Wersje językowe: Angielska
Podstawa: Jagged Alliance Back in Action
Premiera: 20 luty 2012 r.
Rozmiar: 2,7 MB (Download)


Blue Dawn Mod była pierwszą dużą modyfikacją, która przyciągnęła uwagę wszystkich osób szukających jakiś poważniejszych zmian w podstawowej wersji Jagged Alliance Back in Action. Początkowo mod ten nazywał się [email protected], ale gdy do jego tworzenia dołączyły pozostałe dwie osoby w postaci BulletSix'a oraz WilsonMG'a, to nazwa została zmieniona na do dziś istniejącą, czyli Blue Dawn Mod. Był to niejako wzór i podstawa dla tworzących się modyfikacji. Po utworzeniu Blue Dawn Moda, każda inna modyfikacja była tworzona tak, aby była kompatybilna lub bazowała na opisywanej w tym artykule modyfikacji.

Za najważniejsze zmiany należy przede wszystkim uznać dodanie około 30 nowych broni, kilka rodzajów amunicji, dodatków do broni, i innych przedmiotów między innymi kamizelek. Modyfikacja ta, pomimo tylu nowych obiektów posiada bardzo mały rozmiar, ponieważ jako modele 3D dla nowych obiektów użyto te już istniejące w grze. Oczywiście zostały one tak dopasowane, aby przedstawiały najwierniej dany przedmiot.

Dalsze zmiany przyniosły poprawne nazewnictwo wszystkich broni, co w fanowskiej modyfikacji jest dozwolone. Natomiast oficjalne wydanie Jagged Alliance Back in Action nie uzyskało licencji na używanie prawdziwych nazw wielu broni, np. jest "Druganoff", a powinno być "Dragunov". Wszystkim broniom pozmieniano również statystyki, aby jak najwierniej odzwierciedlić ich rzeczywistą wartość na polu walki. Ta ostatnia zmiana dotyczy również innych przedmiotów takich jak: amunicja, dodatki do broni, kamizelki, materiały wybuchowe, narzędzia, medykamenty

Nie zapomniano również o wszelkiego rodzaju przeciwnikach. Im też z balansowano statystyki, aby bardziej odzwierciedlić strukturę żołnierską w takim kraju jak Arulco. Również ich liczba i ich rodzaje w poszczególnych sektorach została pozmieniana (raczej tylko w górną stronę). Liczebność milicji również została w niektórych sektorach zwiększona oraz ulepszono ją poprzez wyższe statystyki i lepsze uzbrojenie, dzięki czemu samoobrona naprawdę staje się przydatna.

Dodatkowo do tej modyfikacji została wdrożona inna modyfikacja o nazwie Real Soldiers. Ogólnie rzecz biorąc Real Soldiers ujednolica umundurowanie i uzbrojenie wszystkich rodzajów żołnierzy Deidranny, aby wyglądali jak z prawdziwej dzisiejszej armii oraz dodatkowo w sposób właściwszy charakteryzuje postacie z AIM i MERC. Nie będę się tu wiele rozpisywał, ponieważ myślę, że poniższe zdjęcia od razu wyjaśnią o co chodzi.Główne atuty modyfikacji:
 • około 30 nowych broni,
 • nowe rodzaje amunicji, kamizelek, dodatków do broni,
 • prawidłowe nazwy wszystkich broni,
 • zmienione statystyki broni i innych przedmiotów, aby bardziej odzwierciedlały swoją rzeczywistą wartość na polu walki,
 • o wiele bardziej z balansowani wszelkiego rodzaju przeciwnicy i zwiększona ich liczebność w poszczególnych sektorach,
 • nowy ujednolicony wygląd każdego z rodzajów żołnierzy Deidranny,
 • zwiększone możliwości obronne milicji.


Autor: Starchris, 2 komentarze · 13041 czytań
Komentarze (2)
 • Avatar użytkownikaBart

  Po czym poznać że mod jest zainstalowany ??

 • Avatar użytkownikaStarchris

  Po tym, że nazwy broni są poprawnie napisane. Autorzy nie mieli licencji na prawdziwe bronie, więc poskręcali wszystkie ich nazwy. Np zamiast Dragunov był Dragunef albo zamiast FN-FAL był NF-FOL. Moderzy mieli ten przywilej, że mogli to zmienić w ramach modyfikacji.
Nick: