JA 3 Z OFICJALNĄ DATĄ PREMIERY! WSPARCIE DLA MODÓW WKRÓTCE.

Jagged Alliance 3 - THQ Nordic

Chcemy wszem i wobec ogłosić, że potwierdziły się wcześniejsze informacje na temat premiery Jagged Alliance 3. A wszystko to za sprawą niedawnej prezentacji podczas której twórcy ze studia Haemimont Games oraz ekipa wydawnicza z THQ Nordic ujawnili zawartość edycji specjalnej i oprócz tego poinformowali, że Jagged Alliance 3 zadebiutuje na rynku latem 2023 roku, ale teraz wiemy już wszystko dokładniej. Jagged Alliance 3 pojawi się 14 lipca 2023 roku wyłącznie na komputerach osobistych! Gra będzie dostępna w cenie 45,99€ (ok. 208 zł) i otrzyma 20% zniżkę przy pierwszym uruchomieniu gry na Steamie. Wydawcą gry w Polsce została firma PLAION.

Z okazji ogłoszenia oficjalnej daty premiery firma wydawnicza THQ Nordic opublikowała w serwisie YouTube najnowszy zwiastun trzeciej odsłony Jagged Alliance. Ten specjalnie przygotowany materiał omawia najważniejsze cechy gry, nie zostawiając jednocześnie suchej nitki na poprzednikach. Jak możemy zauważyć gra w wielu aspektach będzie nawiązywać do swoich korzeni, korzystając z nowoczesnych rozwiązań. Wspomniany film możecie obejrzeć poniżej.

W tym miejscu trzeba przyznać, że ogłoszenie premiery gry pojawiło się dosyć niespodziewanie. Sami deweloperzy w ostatnich miesiącach byli bardzo aktywni w kontaktach ze społecznością - regularnie brali udział w transmisjach poświęconych grze i w dalszym ciągu publikowane się również kolejne odcinki pamiętników deweloperskich. Nie ma co ukrywać, że w tym przypadku twórcy bynajmniej nie zapadli się pod ziemię i w tym miejscu warto jest docenić ich zaangażowanie.

Jednocześnie wraz ze zwiastunem twórcy opublikowali specjalny i ważny komunikat skierowany do społeczności moderskiej. Jagged Alliance 3 otrzyma wsparcie dla modów, jednak bardziej rozbudowane narzędzie trafi do rąk graczy dopiero po premierze. Na samym początku gra pozwoli jedynie na stworzenie prostych do zrobienia modyfikacji, takich jak zmiana parametrów broni oraz poziomów trudności. Ci bardziej kreatywni będą mogli np. stworzyć nowych najemników a nawet kampanię.

Po premierze Jagged Alliance 3 twórcy skupią się na zapewnieniu graczom ekscytującej możliwości dostosowania gry do własnych preferencji. Początkowo oferując podstawowe wsparcie modów, pozwalające graczom modyfikować statystyki broni, dostosowywać poziomy trudności, a nawet wyświetlać procent „szansy na trafienie”, wsparcie modów dla Jagged Alliance 3 będzie nadal rozszerzane i ewoluować będzie po premierze. W odpowiednim czasie gracze będą dzierżyć potężne narzędzie, które umożliwi im tworzenie i udostępnianie własnych kampanii, wprowadzanie nowych najemników i odkrywanie możliwości wykraczających poza naszą obecną wyobraźnię!

Niewątpliwie na twórcach ciąży presja i duża odpowiedzialność. Jagged Alliance jest bowiem marką do której gracze na całym świecie żywią ogromny wręcz sentyment. W tym miejscu mamy więc nadzieję, że ekipa z Haemimont Games stanie na wysokości zadania i odda w nasze ręce godnego następce serii Jagged Alliance.

A my bardzo chętnie dowiemy się czy również czekacie na Jagged Alliance 3 oraz jakie są Wasze oczekiwania względem tej produkcji. Bardzo zachęcamy do dzielenia się swoimi opiniami w komentarzach.

JA3 - dyskusja na forum Jagged Alliance 3 - galeria screenów Jagged Alliance 3 - oficjalna strona Jagged Alliance 3 - oficjalne forum Strona gry na platformie Steam Oficjalna strona THQ Nordic Oficjalna strona Haemimont Games
Komentarze (7)
 • Avatar użytkownikaHusarz

  Wiadomo klimat i mechanika gry nigdy nie dorówna JA2. Ale śledziłem ten tytuł dość uważnie przez co jestem dość spokojny o tą grę i uważam, że przed nami w końcu godny następca serii JA. Obym się nie zawiódł i z taką samą radością jak w JA2 śmigał Shadow'em w nowej odsłonie JA3 :)

 • Avatar użytkownikaStoProGratis1

  Oby gra nie zawiodła. Mi brakuje tylko trochę więcej realizmu. Mniej kolorów, bez piratów bez nogi, no i laptop to nie wygląda jakby miał interfejs z 2003 roku :(

 • Avatar użytkownikamarcinl0

  Aby nowa gra JA3 nie zawiodła od razu na wstępie powinien być wybór dwóch podstawowych trybów rozgrywki: 1. MODERN JA3 nowoczesny tryb wykorzystujący możliwości ulepszenia grafikę itd. z 2023 roku ale niestety obciążający i zamulający sprzęt oraz 2. CLASSIC JA2 bazujący na klasycznych rozwiązaniach starym dobrym interfejsie JA2 i IMP test i mechanice plus wspaniałej miodności sprzed dwudziestu kilku lat w odświeżonej dobrej wersji - ale za to działający niezamulająco na każdym starym sprzęcie.

 • Avatar użytkownikaStoProGratis1

  Jak dla mnie wystarczyło by gdyby zrobili tryb maksymalnego realizmu, w którym mundury, ubiór przeciwników i postaci, bronie i ogólnie wygląd byłby bardziej realistyczny. Można było by się też pokusić o interfejs bardziej przypominający JA2. W latach 90 jak pokazywali w TV czy filmach jakieś bojówki z krajów 3 świata to jednak mieli jakieś mundury. A nie kolorowe chusty i drewniane nogi.

 • Avatar użytkownikaLoco

  Dla zainteresowanych na allegro jest ostatnia Polska sztuka edycji taktycznej JA3 do kupienia ;)

 • Avatar użytkownikaluk3Z

  Wszystko ładnie pięknie ale wg. mnie brakuje opcji ustawianie kamery w rzucie izometrycznym jak w JA2. Nie każdy lubi co chwiklę obracać kamerę o 360*.

 • Avatar użytkownikamarcinl0

  Właśnie "nie każdy lubi co chwilę obracać kamerę o 360*." - to chyba będzie do wyboru klasyczny rzut izometryczny jak w JA2 - bo nie kupie JA3 jak tego nie dodadzą w patchu modzie.




Nick: