Przygoda z Jagged Alliance Online właśnie dobiega końca

Jagged Alliance Online

Niestety los jak nie sprzyjał, tak nadal nie sprzyja marce Jagged Alliance. Zamiast pozytywnych treści, znowu musimy Wam przekazać smutne informacje. Otóż Twórcy JA: Online niedawno ogłosili na platformie Steam, że z dniem 30 listopada 2018r., wszystkie serwery, na których działa ta gra, zostaną wyłączone i w ten sposób zakończy ona swój żywot.

Powodem owej sytuacji są oczywiście pieniądze i pomimo tego, że Deweloperzy robili co mogli, aby jak najdłużej utrzymywać tę grę przy życiu, to i tak bilans zysków i strat tak bardzo przechylił się w tę drugą stronę, że niestety zmuszeni byli podjąć tę nie łatwą dla nich decyzję.

"Hi all, it is with great regret, that we have to announce
the servers for JAO will be closing by end of November and the game will cease to exist.
We kept the game running for as long as we could - for a long time now it cost us more than we earned
but unfortunately we don't have the means to continue to do so any more."

Na koniec Autorzy tego tytułu kilkukrotnie podziękowali wszystkim osobom za wspólne chwile, poświęcony czas i bycie z nią aż do samego końca. Żywią wielką nadzieję, że dzięki tej grze, udało im się dostarczyć każdemu z nas, chwile niezapomnianej oraz przyjemnej rozrywki.

We want to thank everyone who played this through the years
and hope we provided at least a little enjoyment to you.
Thanks again for playing and staying with the game all this time.
JA: Online - informacje o grze JA: Online - dyskusja na forum Oficjalna informacja o zakończeniu gry
Komentarze (8)
 • Avatar użytkownikaSmutny

  R.I.P. JAO :(

 • Avatar użytkownikaLen

  Szkoda. Miałem zamiar niedługo zacząć w to grać, ale teraz nie ma to już sensu.

 • Avatar użytkownikaM'cin

  Jest tym bardziej, ostatnia okazja. Może jakoś po "uczciwości" pozwolą fanom hostować własny server, na tej zasadzie żyje wiele starych gier.

 • Avatar użytkownikaStarchris

  Fani wystosowali prośbę do deweloperów, żeby na zakończenie gry dali im taki prezent w postaci zniesienia wszystkich wymagań w grze, w sensie, żeby wszystko było dostępne od razu bez levelowania i wykupywania, ale niestety nic z tego nie wyszło.

 • Avatar użytkownikaJack

  No niestety ale seria JA po prostu umiera, szkoda. To co obecnie wychodzi jest zwykłą bezsensowną taśmówką nie wiadomo dla kogo. Ale o to chodzi, aby ,,hajs'' sie zgadzał.

 • Avatar użytkownikaAay

  Szkoda, miała swój poziom ta gierka. Kurcze, pamiętam jak mi ojciec w okno stukał jak grałem sobie koło północy, żebym szedł już spać. Jak dawno to było?! Grać przestałem jak mój laptop przestał dawać radę ciągnąć grę i się po prostu wyłączał, ale kurcze, trochę radości i poczucia satysfakcji rozgrywka w JAO dawała. Szczerze powiem że to co teraz produkują oglądam z odrazą, więc pewnie jeśli kiedyś najdzie mnie ochota na JA, wrócę do oryginału/1.13, a to trochę smutne, jako że po oryginale tyle innych, niewartych uwagi, tytułów się pojawiło.

 • Avatar użytkownikaAay

  Ach! I proszę ludzie, jeśliby faktycznie pojawił się serwer od graczy dla graczy, dajcie znać, nawet wpłacę 10zł czy 50, by się przez jakiś czas utrzymał, bo aż nabrałem ochoty na kilka rundek w JAO :p

 • Avatar użytkownikaStarchris (NZ)

  No i wyłączyli :((( Ja też mnóstwo czasu jej poświęciłem bo sama kampania, a przede wszystkim PvP były przednie i dawały mnóstwo rozrywki. Szkoda, wielka szkoda.
Nick: