Znamy termin wydania oficjalnej wersji JA2 1.13

ModyfikacjeWielu z Was już wielokrotnie się pytało o to, kiedy w końcu ujrzy światło dzienne ta upragniona oficjalna i stabilna wersja najbardziej popularnej, największej i najwszechstronniejszej modyfikacji, jaką niewątpliwie jest JA2 1.13. Otóż niedawno został opublikowany system, pokazujący w jaki sposób zbliżająca się nowa edycja 1.13 zostanie upubliczniona. Zastąpi ona wysłużone i dobrze znane wszystkim wydanie oznaczone numerkiem 4870. Przy okazji został wydany komunikat dotyczący projektu lokalizacji moda 1.13.

Zgodnie z informacjami z oficjalnego źródła, najnowsza stabilna i oficjalna wersja ukaże się w połowie 2014r. Do tego momentu cały czas będą wdrażane kolejne nowości techniczne, o których co kilka tygodni piszemy na tym portalu. Oczywiście będzie ich sporo więcej, ponieważ, nie tylko że non stop powstają nowe, to przez około pół roku, z pewnością autorzy i fani wymyślą kolejne bardzo interesujące, a wręcz można by powiedzieć, że w wielu przypadkach zaskakujące.

Po dacie wypuszczenia najnowszej odsłony, zostanie ona podzielona na dwie kategorie: pierwsza (Stable Branch), do której będą wdrażane tylko same poprawki niwelujące błędy, problemy, niejasności i niekompatybilności przeróżnych spraw, czyli popularne bugfixy; natomiast druga (Development Branch) będzie jej rozwojową odmianą, czyli popularną betą. Można to porównać do aktualnej sytuacji, w której od 28 grudnia 2011r. mamy naszą oficjalną wersję 4870, a po tej dacie były dokładane do niej tylko poprawki, zakończone zbiorczą łatką z dnia 7 sierpnia 2012r. Jak zapewne wszyscy wiedzą, obok cały czas powstawało i nadal się tworzy aktualne wydanie beta.
Popularność tej modyfikacja chyba przerosła samą siebie, gdyż możemy ją mieć w coraz większej ilości tłumaczeń na inne języki. Na początku był tylko jeden angielski, teraz jest już ich osiem, a w nich oczywiście i nasz ojczysty. Problem pojawił się już przy edycji 4870, ponieważ co prawda jest w polskiej wersji, lecz na pewno nie stu procentowej. Wiele rzeczy i kwestii jest nadal w oryginalnym przekładzie. Dlatego Polska Grupa Moderska PGM, założyła projekt pełnej polonizacji zbliżającej się odsłony. Nawiązali bezpośredni kontakt i współpracę z twórcami 1.13 i wzięli na siebie ciężar i odpowiedzialność wykonania pełnej polskiej wersji językowej.

Każdy kto chciałby pomóc w tłumaczeniu, jest bardzo mile widziany. Wszyscy chętni mogą zgłaszać się już teraz do lidera grupy Micanda1989 (można tez próbować kontaktu poprzez Facebook) lub napisać w odpowiednim temacie na naszym forum, że oferujecie wsparcie w omawianym tutaj przedmiocie. Z naszej strony mogą liczyć na pełne poparcie i asystę techniczną, a wszystkim, którzy okażą pomoc ze swej strony, z góry bardzo serdecznie dziękujmy i życzymy pełnego powodzenia.

Najnowsza wersja JA2 1.13 - dyskusja na forum Polonizacja JA2 1.13 - dyskusja na forum
Komentarze (5)
 • Avatar użytkownikamicand1989

  Polish.Items.xml już skończony i odesłany.

  Jest jeszcze kilka innych.

 • Avatar użytkownikaM'cin

  Ta, i tak pewnie postanowią jeszcze dodać milionpięćsetstodziewięćset rzeczy i opóźnią wydanie stabilnej o 5 lat :P

 • Avatar użytkownikaJazz

  Dlatego powstało nowe repozytorium ze stabilną wersją v1.13. Nowe funkcje, które są niestabilne będą w repozytorium nieoficjalnym (rozwojowym). Linki do stabilnej wersji wrzuciłem w poprzednim temacie.

 • Avatar użytkownikaStarchris

  @Jazz

  No ale to znaczy, że ta wersja 6873, do której dałeś link, jest już tą stable branch, do której nie będą już dokładane nowości techniczne tylko same bugfixy, a w połowie roku wypuszczona będzie jako publicznie oficjalna?

 • Avatar użytkownikaJazz

  @Starchris
  Tak, to jest ta wersja. W tym temacie pisał o tym Buggler. Tam jest cała lista nowości odnoszące się do tego nowego repozytorium.
Nick: