Kosmici znowu atakują Jagged Alliance 2!!!

ModyfikacjePodczas prac nad projektem aktualizacji modyfikacji w naszym dziale Download, całkowicie przypadkowo natrafiliśmy na mod, który najprawdopodobniej nigdy i nigdzie nie był publikowany, a jak się okazuje, jest on pokroju Urban Chaos, czyli całkowicie nowa fabuła, wszystkie sektory wraz mapą strategiczną wykonane od podstaw na nowo i przystosowane do zupełnie odmiennego świata planety obcych, do tego nowe postacie, misje i zadania oraz kompletnie oryginalni, z fantastycznymi animacjami przeciwnicy, w postaci cyborgów.

Gdyby tego było mało, to w grze znajdziemy nieprawdopodobną ilość futurystycznego uzbrojenia. Już na samym początku możecie się o tym przekonać, wystarczy wybrać opcję, aby u Bobbiego Raya było mnóstwo sprzętu (jego sklep będzie dostępny od razu), a sami zaobserwujecie ile tam tego jest, a to przecież będzie dopiero początek historii.

ALIEN OVERLORD

Historia została oparta na grze Quake 2 (intro i outro zostało właśnie z tej gry zapożyczone i wdrożone do modyfikacji), gdzie wrogą dla całej ludzkości rasą są Stroggowie. Przez wiele lat niszczyli kolonie ludzkie jedna po drugiej, aż w końcu zaczęli zagrażać samej Ziemi. Dopiero po wynalezieniu odpowiedniej technologi udało się odeprzeć nieustanny atak i zepchnąć Stroggosów do ich ostatniego bastionu, jakim jest ich rdzenna planeta Stroggos. Naszym głównym zadaniem będzie poprowadzenie żołnierzy (najemników) do ostatecznego zwycięstwa i całkowitej eliminacji każdej wrogiej jednostki, aby nigdy więcej rasa ta nie zagrażała Ziemi i jej koloniom.

Stroggosowie to rasa cyborgów oparta na żywych organizmach (coś na wzór Borgów ze Star Treka). Najwięcej jednostek jest pochodzenia ludzkiego, gdyż to my najczęściej padaliśmy ich łupem. Jednostek jest bardzo dużo, od małych robocików, przez średnich cyborgów, aż po gigantyczne roboty. Te największe są nieprawdopodobnie wytrzymałe i konwencjonalna broń raczej nie zda na nich egzaminu, dlatego najlepiej będzie postarać się o którąś z niezliczonych futurystycznych broni, które będą zadawać ogromne obrażenia.

Sama planeta, to bardzo jałowa skalista ziemia, gdzie z pewnością nie ujrzycie ani jednego drzewa czy rośliny. Najczęściej spotkacie puste sektory, gdzie w najlepszym wypadku natkniecie się na stertę kamieni. Poza tym wszystkie ośrodki Stroggosów, to zamknięte kompleksy zabudowań, bardzo silnie strzeżone przez chmarę robotów. Zdobywanie ich z pewnością nie przyjdzie Wam z łatwością. Na pocieszenie możemy Wam powiedzieć, że rasa tych cyborgów jest bardzo powolna, a obrażenia przez nie zadawane są bardzo małe i to przede wszystkim należy wykorzystywać w walce.

Cały kompletny i szczegółowy opis geografii terenu, struktury planety, poszczególnych jednostek Stroggosów, głównych ich ośrodków, zabudowań i baz militarnych oraz dokładną charakterystykę historii zawartej w tej modyfikacji znajdziecie w pliku poniżej. Zalecamy chociaż pobieżne zapoznanie się z nim przed rozpoczęciem rozgrywki.

SZCZEGÓŁOWY OPIS MODYFKACJI

Nigdzie nie ma żadnych informacji na temat tej modyfikacji, jakby dosłownie nigdy nie ujrzała światła dziennego, dlatego tak naprawdę nie wiele o niej wiemy. Jeśli tylko będziecie mieli z nią jakieś problemy lub chcielibyście się podzielić swoimi spostrzeżeniami, a przede wszystkim oceną tego projektu, to bardzo gorąco zachęcamy do napisania o tym pod newsem lub w odpowiednim temacie na naszym forum dyskusyjnym.

JA2 Alien Overlord - dyskusja na forum JA2 Alien Overlord - galeria zdjęć
Komentarze (8)
 • Avatar użytkownikaStarchris

  Animacja umierania robotów jest doprawdy genialna, jak podczas upadania na ziemie walą we wszystkie strony ze swoich dział, czy karabinów maszynowych.

 • Avatar użytkownikaOMEN

  nie mogę tego ściągnąć help!

 • Avatar użytkownikaAlien

  No ale co dokładnie się dzieje, klikasz na zakładkę Download i otwiera Ci się okno pobierania, tam zaznaczasz zgodę i pobierasz. Jeśli nie zadziała to spróbuj na innej przeglądarce.

 • Avatar użytkownikaabc

  Jeżeli nie da się ściągnąć (moja Mozilla ma problemy, a dociekać zródła problemu mi się nie chce), spróbuj przez inną przeglądarkę. Możesz pobrać wersję portable, np. wpisujesz w wyszukiwarce 'google chrome portable' i wchodzisz na pierwszy link od góry (jeżeli nie chcesz zaśmiecać systemu innym softem).

 • Avatar użytkownikaStarchris

  Dokładnie, ja również na Mozilli miałem problemy z nową formą Downloadu, ale nigdy nie miałem tych problemów na Chromie czy Internet Explorer, albo Operze, tam z miejsca się ściąga (tak jest przynajmniej u mnie).

  Ja akurat miałem problem z pozwoleniem na ściąganie dużych plików przez Firefoxa, wystarczyło wcisnąć CTRL+SHIFT+H i znaleźć w historii którykolwiek link do serwera MEGA, potem na nim kliknąć prawym przyciskiem myszy i dać "usuń całą witrynę", wtedy od razu pojawiał się na nowo komunikat czy pozwalać na ściąganie dużych plików. Nie wiem czemu, ale tylko z serwerem MEGA Firefox jakoś sobie nie radzi bez tej zgody.

 • Avatar użytkownikahasan_talib

  Mój Chrome zatrzymuje ściąganie na 11% niestety... Bez żadnego powiadomienia nawet, tak ot, po prostu.

 • Avatar użytkownikaWinter

  Z tego co widzę, najlepiej podczas ściągania zostawić przeglądarkę w spokoju, nie robić nic innego w tle, wtedy mi się jakoś pobiera przy moim Chrome (komunikatory zewnętrzne nie przeszkadzają). Podczas normalnego użytkowanie potrafi się zawiesić na 7%, 14%, 23%, itd.

 • Avatar użytkownikaWinter

  Więc.. u m nie problemem była mała ilość pamięci RAM i brak ustawionej pamięci wirtualnej (1GB to nieco za mało na dzisiejsze standardy). Poza tym Chrome niekiedy lubi skakać z ilością wymaganej przestrzeni, proces puchnie do ok. 1GB, po czym spada do ok. 100MB. A dla tych, którzy korzystają z przeglądarki na pamięci przenośnej (wersja PORTABLE ONLY).. musi być z co najmniej 500MB wolnej przestrzeni. Mega ma to do siebie, że najpierw to co się pobiera, przeglądarka zapisuje w swoim katalogu na dysku, a dopiero potem po pobraniu pyta się gdzie przenieść plik, albo przenosi go do domyślnego folderu pobierania. Dodatkowo nie kasują się z pamięci podręcznej na nośniku pobrane dane, więc CCleaner w przypadku zainstalowanej przeglądarki.
Nick: