Jagged Alliance: Flashback odniosło sukces na Kickstarterze!!!

Jagged Alliance: FlashbackPo niemal miesiącu (akcja oficjalnie wystartowała 23 kwietnia) rozpoczęcia kickstarterowej zbiórki na rzecz Jagged Alliance: Flashback małemu, niezależnemu duńskiemu studiu Full Control udało się zebrać minimalną kwotę 350 tysięcy dolarów. Jednak suma ta może ulec znacznemu zwiększeniu, ponieważ do końca całej akcji pozostało jeszcze 5 godzin, więc kto jeszcze nie zdążył może jeszcze owy projekt wesprzeć. O najnowszej odsłonie serii informowaliśmy Was regularnie przez cały okres trwania kampanii mając przy tym jednocześnie obawy czy rzeczywiście temu projektowi uda się osiągnąć wymierzony cel. Jak z resztą widać niepokój ten był całkowicie nieuzasadniony.

Warto dodać również to, że powodzenie całej zbiórki nie było wcale takim prostym i łatwym zadaniem, bo ostateczną kwotę udało się zebrać dopiero kilka godzin przed jej zakończeniem. Trudno jest, więc oczekiwać tego że, producentowi uda się zrealizować ponadprogramowe cele. Jednym z nich jest bowiem edytor map - jednak, aby go stworzyć potrzeba dodatkowo 400 tysięcy dolarów, lecz ku zapewnieniu twórców środki są zbierane jeszcze po zakończeniu kampanii a trzeba również wspomnieć o tym, że dość pokaźną sumę zebrano za pośrednictwem systemu płatniczego o nazwie PayPal (ok. 10,000$), więc generalnie nic nie stoi na przeszkodzie, aby i ta kwota została zrealizowana.

Przypomnijmy w ogóle o jakiej grze mówimy. Jagged Alliance: Flashback, której fabuła została umiejscowiona na obszarze karaibskiej wyspy San Cristobal przenosi nas w czasy burzliwych lat 80. ubiegłego wieku, czyli do okresu, w którym trwała zimna wojna. Jest to swoisty prequel całej serii a przedstawione w nim wydarzenia rozgrywają się długo przed tymi, które znamy, chociażby z pierwszej części oryginalnego Jagged Alliance. Podczas rozgrywki poznamy m.in. to w jaki sposób powstała organizacja A.I.M. oraz szerzej zapoznamy się z jej założycielami. Twórcy zapewniają również, że nie zabraknie starych znajomych na czele z Ivanem, który w czasach zimnej wojny służył w Armii Czerwonej.

Platformą docelową są komputery stacjonarne PC, pod szczególną uwagę są brane takie systemy operacyjne jak Windows, MAC oraz Linux. Gra ukaże się w kilku wersjach językowych: angielskiej, francuskiej, niemieckiej, hiszpańskiej, rosyjskiej i włoskiej. Premiera została przewidziana pod koniec 2014 roku.

Kickstarterowy projekt Jagged Alliance: Flashback w liczbach (oficjalnie):
  • 368,614$ zgromadzonych funduszy potrzebnych na stworzenie gry
  • 29 opublikowanych "dzienników dewelopera"
  • 7167 wpłat zadeklarowanych przez graczy
  • 12,450 napisanych komentarzy

Kickstarter Jagged Alliance: Flashback - oficjalna strona kampanii Jagged Alliance: Flashback - dyskusja na forum Full Control - strona główna Jagged Alliance: Flashback - oficjalna strona
Komentarze (10)
  • Avatar użytkownikaMarius123404

    Pięknie

  • Avatar użytkownikaKozas

    Pieniądze będą prowadzone także PO zakończeniu Kicka! A na Paypalu jest już prawie 10 tysięcy, więc nawet i te 400 to nie jest teraz nierealna kwota

  • Avatar użytkownikaketonur

    :)

  • Avatar użytkownikaStarchris

    Świetna sprawa :)

  • Avatar użytkownikacharlie2321

    Super :) Jeszcze kilka dni temu wydawało się, że nie odniesie sukcesu, a tu taka niespodzianka. Pozostaje lekkie rozczarowanie, że mogło być zdecydowanie lepiej, ale w takim dniu nie wypada narzekać. Zresztą zbiórka trwa nadal na stronie JAF, a także profity z Space Hulka będą również dołączane więc wydaje mi się, że nie ma co się martwić na zapas.

    Tak przy okazji jedna dziwna sprawa. Nie wiem czy to wcześniej było omawiane, ale jak wiadomo akcja dzieje się na wyspie świętego Krzysztofa. Sprawdziłem z ciekawości na google maps dokładną lokalizację. W ogóle jeśli wpiszemy San Cristobal Island oraz Wyspa Świętego Krzysztofa to znajdziemy zupełnie dwie inne rzeczy. Pierwsze znajdziemy na Galapagos natomiast drugie jest umiejscowione na Karaibach ale nie jest wyspą tylko małym archipelagiem. Obydwie rzeczy zresztą nie są w ogóle podobne do tego co jest w materiałach JAF. Machnąłem na to ręką i dałem sobie spokój. Ktoś inny jednak zapytał o tę sprawę twórców i rzeczywiście oni tworząc fikcyjną wysepkę na Karaibach (byłem święcie przekonany, że jest prawdziwa) nie przewidzieli, że jest już takowa w tym samym miejscu, jednak o innym kształcie. Zdradzili więc, że można w późniejszym czasie spodziewać się zmiany nazwy wyspy.

  • Avatar użytkownikaM'cin

    Podejrzewam, że może być wręcz ich więcej, Hiszpanie i Portugalczycy często nazywali obiekty geograficzne od świętych, więc nie zdziwiłbym się, gdybyśmy mieli ich tyle, ile w Polsce Zarzeczy i Zalesi :>

  • Avatar użytkownikaKozas

    Zebrali już wraz z paypalem ponad 380 k co znacza, że pierwszy strech goal osiągnięty.

  • Avatar użytkownikaWigen

    No to brakuje w takim razie ponad 20,000 aby sprezentować graczom program w postaci edytora map ;)

  • Avatar użytkownikaKage

    Pozostaje czekać na rozwój wypadkow, ogromnie ciesze się że im się udało. Mam nadzieje, że to wypali, i będziemy mieć starego JA2 ale w nowej szacie, z nową fabułą i dobrze zrobionym designem oraz interakcją najemników.

  • Avatar użytkownikacharlie2321

    Kilka godzin temu poinformowano, że zebrano już powyżej 384 tys. :). Wygląda na to, że realizacja drugiego celu dodatkowego może nie być tak odległa jak się wydaje.




Nick: