Nowa oficjalna strona Jagged Alliance i nowe wieści o JA Online!

Jagged Alliance OnlineOd niepamiętnych czasów, oficjalna witryna całej serii Jagged Alliance działająca pod adresem jaggedalliance.com nie prezentowała praktycznie niczego ciekawego dla zarówno fanów, jak i zupełnie nowych graczy – albo znaleźć na niej mogliśmy tylko jakieś bardzo podstawowe informacje, albo też samą grafikę, która niczego sensacyjnego nie przekazywała, choć czasami budziła wątpliwości. Ten rok to jednak rok zmian, firma bitComposer, która wykupiła prawa do serii Jagged Alliance, postanowiła zmienić tą sytuację i dostępna jest już zupełnie nowa odsłona witryny!

To co zaprezentowano nam tym razem, to coś zupełnie innego – można powiedzieć, że to strona z prawdziwego zdarzenia. Grafika i użyte kolory nawiązują do istniejących gier z serii, ale zarazem wprowadzają nas na zupełnie nowe obszary i zapowiadają coś innowacyjnego. Znaleźć natomiast możemy działy na newsy (na razie tylko jeden dotyczący właśnie otwarcia serwisu), forum, oraz sekcje poświęcone JA Online, JA 3, oraz starszych odsłon Jaggedów. Z zaprezentowanych informacji wiemy już nieco więcej na temat tak tajemniczego w ostatnim czasie Jagged Alliance Online:
 • Gra będzie posiadała elementy MMORPG, w pewnych rozwiązaniach przypominać będzie coraz popularniejsze gry przeglądarkowe, ale jednocześnie zachować ma niektóre mechanizmy tradycyjnych gier – z poziomu gry przeglądarkowej możemy po prostu wydawać ogólne rozkazy i czekać na wyniki działań, możemy również wziąć sprawy w swoje ręce i osobiście pokierować najemnikami w grze turowej (3D, rzut izometryczny).

 • Grać będziemy mogli z graczami z całego świata (systemy PvE, wspólna gra w co-op, oraz PvP), poprzez utrzymywanie własnej bazy z wyposażeniem, stworzenie odpowiedniej grupy najemników i kierowanie ich do konkretnych działań – całych kampanii, podzielone na poszczególne miejsce. Tutaj pojawia się kolejny tryb, w ramach którego możemy pomagać innym graczom, lub też sami być przez nich wspomagani.

 • Każdy z najemników, podobnie jak to miało miejsce do tej pory w tradycyjnych Jaggedach, będzie miał własne cechy i własną osobowość, które mogą być rozwijane w miarę czasu i naszych postępów. Doświadczenie będzie zbierane nie tylko w drodze praktyki, ale i opcjonalnego szkolenia naszych wojaków.
Panie i Panowie – szykuje nam się naprawdę wielka gratka, nieprawdaż? Czytając te informacje i wspominając poprzednie 2-3 lata trudno uwierzyć, że coś takiego na nas naprawdę czeka. Interesujące również jest to, że na oficjalnej stronie wyraźnie oddzielono JA Online od tak długo wyczekiwanego przez fanów Jagged Alliance 3 – oznacza to, że gra wcale nie jest skazana na zatracenie, istnieją realne szanse, że naprawdę się pojawi! Dzisiaj rozpoczynają się targi GamesCom, na których znaleźć można również stanowisko bitComposer dotyczące Jagged Alliance Online – będziemy zdawać relacje z pola walki na bieżąco!

Oficjalna międzynarodowa strona Jagged AllianceOficjalna strona serii Jagged Alliance - Dyskusja na forum
Komentarze (5)
 • Avatar użytkownikaAver

  W artykule jest mały błąd. Otóż targi GamesCom już trwają, a nie odbędą za kilka dni. ;)

 • Avatar użytkownikalukasamd

  No tak... sorki, ale strasznie zalatany jestem ostatnio i nawet nie patrzę na kalendarz.
  Dzięki, oczywiście poprawione.

 • Avatar użytkownikamomo78

  I Len w końcu pojechał na te targi, czy tylko sobie jaja robił?

 • Avatar użytkownikaWigen

  No chyba pojechał, bo go nie było cały dzień.

 • Avatar użytkownikaLen

  Nie pojechał, ale pojechał znajomy. Właśnie przysłał mi SMSa, że gry nie pokazano ale ujawniono ogólną datę premiery. Strzelił też fotkę stanowiska bitComposer Games, więc teraz tylko czekam aż wróci i mi wszystko opowie :)
Nick: