Projekt Nowa Kaledonia anulowany!

ModyfikacjeNaprawdę wielkimi krokami zbliżamy się do świąt, każdy prezent dotyczący Jaggedów jest więc przez fanów bardzo mile widziany – Hired Guns: The Jagged Edge pod choinkę, albo zakończenie i premiera jakiegoś z projektów prowadzonych przez rodzime grupy moderów. Niestety dzisiaj prezentu nie otrzymamy. Mamy do przekazania bardzo smutną wiadomość: nie przyjdzie nam zagrać, w bardzo szumnie zapowiadaną, pierwszą polską modyfikację z prawdziwego zdarzenia. Mowa oczywiście o projekcie Nowa Kaledonia.

O tym niezbyt pasującym do świątecznej atmosfery fakcie poinformował nas na forum Bartek0511, szef byłej grupy Jagged Alliance Zone. Dlaczego byłej? Anulowanie projektu to nie koniec złych wiadomości – wraz z anulowaniem prac rozwiązany został cały zespół moderski tak więc JAZ przechodzi do historii. Co jest zaś powodem zaniechania tak ambitnego projektu? Bartek0511 wyłożył to bez zbędnych wymówek:

Przerywam prace nad modyfikacją ze względu na brak chęci pracy […]
chyba się już całkowicie ja sam wypaliłem przy tym projekcie.

Szkoda. Naprawdę szkoda, iż projekt ten nie został dokończony. Z drugiej strony, prace rozpoczęto ponad dwa lata temu, zaś przez ostatnie kilka miesięcy autorzy nie zaprezentowali nic nowego, wiele osób przewidywało więc, jak najprawdopodobniej wszystko to się skończy. Pomijając kilka screenów z wersji roboczej, nie opublikowano żadnych materiałów, więc nie ma możliwości na to, aby ktoś inny kontynuował przerwane prace.

Nowa Kaledonia - Dyskusja na forum
Komentarze (0)Nick: