Artykuły serwisu » Poradniki modera do Jagged Alliance Back in Action

Poradniki modera do Jagged Alliance Back in Action

W tej kategorii znajdziemy spis kilkunastu poradników dla moderów, które zajmują się prawie każdą sprawą związaną z edycją gry JA Back in Action.

 • Dodawanie nowej broni i innych przedmiotów

  W tym poradniku zostaną przedstawione metody pozwalające na wdrażanie całkowicie nowych broni i innych przedmiotów takich jak dodatki do broni, amunicje, kamizelki, medykamenty, materiały wybuchowe, narzędzia oraz wszelkie inne tego typu obiekty. Chodzi tutaj oczywiście o dodawanie nowych obiektów, a nie zamienianie już istniejących.
 • Drops All Items

  W tym poradniku zostanie przedstawione wdrażanie do gry opcji "Drops All Items" , dzięki której wszyscy przeciwnicy, milicja oraz źli cywile jak np. Elliot, Doreen czy terroryści będą pozostawiać po sobie cały sprzęt, który mieli w swoim inwentarzu.
 • Edycja broni, dodatków i odgłosów oraz jej amunicji

  W tym poradniku opisane będą w sposób szczegółowy wszystkie te parametry broni, które wpływają na jej bezpośrednie zachowanie i statystyki, włączając w to jej dodatki oraz odgłosy. Dodatkowo na warsztat edycji zostanie wzięta amunicja. Natomiast edycja broni od strony graficznej zostanie przedstawiona w innym poradniku.
 • Edycja misji

  W tym poradniku zostaną opisane metody pozwalające na wykonanie nowych misji lub wdrożenie zmian w już istniejących. Na koniec będzie podany przykład jak tworzyć nowe misje. Niestety ze względu na brak szerszych możliwości modyfikacyjnych, nie jest możliwe wykonanie całkowicie nowych dodatkowych misji. Dlatego jeśli będziemy chcieli coś takiego stworzyć, to będziemy musieli to wykonać na zasadzie zamiany za którąś ze starych misji.
 • Edycja postaci

  W tym poradniku zostaną opisane wszystkie postacie, jakie występują w grze Jagged Alliance Back in Action. Na warsztat edycji w pierwszej kolejności zostaną wzięci najemnicy, a w ślad za nimi pójdą przeciwnicy, milicja, wszelkiego rodzaju cywile, w tym Hillbillies, terroryści oraz sprzedawcy.
 • Edycja przedmiotów

  W tym poradniku opisane będą w sposób szczegółowy wszystkie przedmioty jakie możemy znaleźć w grze z wyjątkiem broni, amunicji oraz dodatków do niej, które są opisane w innym poradniku. Wśród opisywanych tutaj obiektów znajdziemy: przedmioty kolekcjonerskie i spożywcze, medykamenty, narzędzia, materiały wybuchowe oraz odzież ochronną. Dodatkowo na warsztat edycji zostanie wzięta edycja dodawania przedmiotów do sektorów w grze.
 • Edycja tekstów

  W tym poradniku zostanie przedstawiona budowa i lokalizacja wszystkich tekstów z jakimi możemy się spotkać w grze Jagged Alliance Back in Action.
 • Edytor zapisanych stanów gry

  W tym poradniku znajdziemy opis programu umożliwiającego edycję zapisanych stanów gry w grze JA Back in Action.
 • Muzyka, dźwięki, głosy

  W tym poradniku zostanie przedstawiona ogólna struktura muzyki jaką słyszymy podczas rozgrywki. Dodatkowo opisane zostaną dźwięki występujące w JA Back in Action oraz głosy wszystkich postaci, a na końcu będzie dodane kilka słów na temat wszystkich filmików, które możemy zobaczyć na początku i na końcu gry, w tym poradnik jak skasować wszystkie sześć reklam, które się włączają za każdym razem gdy uruchamiamy tę grę.
 • Przenoszenie najemników M.E.R.C. z JA Crossfire do JA Back in Action

  W tym poradniku opiszę co należy zrobić aby przenieść najemników z organizacji MERC, czyli Flo, Biffa, Bubbę oraz pozostałych z Jagged Alliance Crossfire do Jagged Alliance Back in Action, w którym jak wiemy owi najemnicy nie występują.
 • Stare głosy dla AIM i RPC

  W tym poradniku zostanie przedstawiona metoda pozwalająca na zamianę obecnych nowych głosów, które są w Jagged Alliance Back in Action, na stare głosy z Jagged Alliance 2. Metoda ta pozwala na zamianę dla wszystkich postaci AIM oraz RPC. Ze względu na warunki prawno-licencyjne nie można udostępnić gotowej takiej modyfikacji, dlatego jeśli ktoś będzie chciał sobie zagrać przy użyciu starych głosów, to będzie to musiał wykonać we własnym zakresie. Wszelkie linki do takiej modyfikacji będą kasowane.
 • Tworzenie IMP'a

  W tym poradniku zostanie przedstawiona metoda pozwalająca na utworzenie swojego własnego najemnika, popularnie zwanego IMP'em. Obecne możliwości modyfikacyjne JA Back in Action dają nam szansę na stworzenie od podstaw takiej osoby. Jedynym minusem tego wszystkiego jest tylko to, że trzeba całość pracy wykonać ręcznie. Najbardziej skomplikowaną i chyba również najnudniejszą częścią było by na pewno tworzenie głosów oraz poprawnych zdjęć, dlatego te części zostały od razu wykonane i są gotowe do ściągnięcia. Cała reszta (już naprawdę niewiele) już musi być wykonana przez nas samych.
 • Wypakowywanie, pakowanie oraz struktura plików i folderów

  Z tego poradnika dowiemy się, w jaki sposób można wydostać zarchiwizowane pliki w celu ich edycji oraz jeśli tylko będzie to konieczne, spakować je z powrotem do odpowiedniego formatu. Dodatkowo dowiemy się, jaka powinna być poprawna struktura folderów dla zmodyfikowanych plików.