Artykuły serwisu » Jagged Alliance

Jagged Alliance

Dział dla weteranów i fanów abandomware: wszystko co dotyczy wyprawę na Metavirę, pierwszych walk najemników, oraz spolszczenia tej gry.

 • Deadly Games - Kody do gry

  Pamiętaj o tym że granie z użyciem kodów staje się nudne i nieprzyjemne! Stosuj je w całkowitej ostateczności lub na przykład do testowania nowego moda. Redakcja Jagged Alliance Center nie bierze odpowiedzialności za niechęć do gry wywołaną użyciem jakiegokolwiek z powyższych kodów.
 • FAQ - Jagged Alliance 1

  Poniżej znajdziecie spis najczęściej zadawanych pytań / tricków do pierwszej części Jagged Alliance. Lista ta została stworzona przez niejakiego michalusa, który do 2000 roku prowadził stronę właśnie o tej grze. Mimo upływu lat, porady te wcale nie straciły na ważności i nadal mogą okazać się przydatne podczas gry.
 • Jagged Alliance

  Jagged Alliance jest doskonałym przykładem klasyki gier strategicznych. Miejsce akcji, Metavira, to niewielka tropikalna wyspa, zamieszkana przez tubylców. Na początku 1952 roku przeprowadzano tam próby atomowe. Po kilkunastu latach Brenda i Jack, dwójka uzdolnionych naukowców, odkrywają, że żywica z drzew porastających Metavirę ma niezwykłe właściwości - z powodzeniem może zostać użyta do produkcji wielu bardzo dobrych lekarstw.
 • Jagged Alliance Deadly Games

  Po sukcesie pierwszej części Jagged Alliance, autorzy gry postanowili stworzyć do niej rozszerzenie – tak właśnie narodziło się Deadly Games. Samodzielny dodatek nie kontynuuje jednak fabuły pierwowzoru. Wyróżnia się od innych z gier serii pewnym elementem. Gra nie posiada fabuły, rozwijającej się wraz z postępami – zamiast tego przed graczem postawiono szereg misji.
 • Jagged Alliance DS

  Jagged Alliance DS to konwersja pierwszej części serii Jagged Alliance wydanej w 1995r. na konsolę Nintendo Dual Screen. Dla firmy Strategy First, która posiada wszystkie prawa do serii JA, po JA2 Gold jest to już druga próba przeniesienia tej kultowej strategii na przenośną konsolę. Tym razem udana, a sama gra zyskała nową twarz za sprawą grafiki dostosowanej do wyższych rozdzielczości w jakich pracuje konsola.
 • Jagged Alliance poprzez DOSBox

  Czasami chcielibyśmy uruchomić jakąś starszą grę lub program ale nie możemy ponieważ… nasz sprzęt lub system jest na to zbyt nowy! Na platformy takie jak Commodore, Gameboy czy Amiga powstały odpowiednie emulatory. Co mają jednak poradzić fani gier i programów DOSowych? Przecież Windows XP i Vista często już sobie z nimi „nie radzą” a nawet jeżeli uruchomimy to co chcemy często nie ma dźwięku.
 • Klawiszologia w Jagged Alliance

  W artykule tym znajdziecie pełny i kompletny spis skrótów klawiszowych występujących w pierwszej części serii Jagged Alliance, samodzielnym dodatku zatytułowanym Deadly Games, a także wszystkich modyfikacji wymienionych gier.
 • Multiplayer w Deadly Games

  Poniższy poradnik tłumaczy, w jaki sposób uruchomić Jagged Alliance: Deadly Games na nowych komputerach PC z systemem Windows XP oraz co zrobić, by móc grać przez multiplayer. Było to niemożliwe do czasu wypuszczenia DosBoxa w wersji 0.63, który daje możliwość tunelowania sieci IPX serwer/klient przez połączenie TCP/IP.
 • Polska wersja Jagged Alliance

  Jagged Alliance to pierwsza część kultowej serii gier strategicznych. Produkt ukazał się na rynku we wrześniu 1994 roku, czyli prawie 14 lat temu… mimo to, do dnia dzisiejszego polscy gracze nie mogli zagrać w spolonizowaną wersję. Ta patowa sytuacja najprawdopodobniej odrzuciła wiele chętnych osób w przeszłości, a teraz odrzuca prawie każdego, kto jeszcze w poszukiwaniu świetnego klimatu odważy się włączyć coś, co wygląda jak prehistoria.
 • Poradnik do Jagged Alliance

  Poniżej znajdziecie szczegółowy poradnik opisujący, jak rozpocząć grę w pierwszego Jaggeda, oraz jak radzić sobie na samym początku naszej misji. Poradnik ten został stworzony przez niejakiego michalusa, który do 2000 roku prowadził stronę o właśnie tej grze. Mimo upływu lat, porady te są aktualne.
 • Seria Jagged Alliance - Ciekawostki

  Jagged Alliance - Seria rozpoznawalna i, co najważniejsze - w pełni udana. Pierwsza część opublikowana w 1994r. doczekała się 4 kontynuacji i całej masy nieoficjalnych modyfikacji. "Jedynka" rozsławiła tytuł i zdobyła uznanie graczy, ale to JA2 zdobyło najwięcej nagród i najdłużej przetrwało w sercach graczy, którzy przez kolejne lata modyfikowali ją na przeróżne sposoby.